Optika ostmine

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
jyri

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas jyri »

Mul ATN 3-9x56. Otetud lombitaga ca.700 kohaliku rubla eest. Avastasin 2 suurt puudust- esiteks, kui juba päris pime, hakkab isegi minimaalse valgustuse juures rist ( nimelt on valgustatud kogu rist kauguse skaalaga, mitte ainult täpp) pimestama. Teine see teravuse asi- lasta saab, aga kui mul tavaline 6x teravus seadistatud ja siis muudan 9x-ks, peab teravust kruttima. Tagasi sama asi.
Võibolla sellepärast, et enda suureks üllatuseks avastasin optikal kirja "made in Ukrain"(karp ja juhis kõik meerika keeles). Nii et sähh sulle(õigemini mulle) ameeriklast!
Muidu valgusjõud( nähtavus pimedas)sama mis binoklil, on ka "bullet drop corrector " peal, samuti hea asi (y) .
Aga teravus jah- enam suumiga ei "mängi", hoian 6x ja kõik.Tiirus püssi kontrolliks 9x, siis tagasi 6x teravaks. Sellepärast hoiatangi teisi minu ebaõnne mittekordamisest.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas peepk »

Seepärast ostagi tavaline (kvaliteetne) ja lihtne optika. Ei pea olema hirm suur ja paljude nuppudega raske kolakas jämeda otsaga. Algavaks põdrajahiks sai ju soovitatud...Mine korra poodi ja vaata oma silmaga. Valgel ajal saab ikkagi enamus pauke tehtud ja hirm kõva suurendust pole vaja, jääb pilt kah selgeks, kruti suurenduse nuppu kummale poole tahad.
atshunter
Postitusi: 100
Liitunud: N Mai 02, 2013 8:21 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas atshunter »

Sai siis soetatud Zeiss Duralty 3x12x50 T , kuna enda leiba tuleb teenimas käia Soomes siis sai ka siit uuritud optikate hinda ja tänu ühele heale jahimehest sõbrale õnnestus see optika saada u 300 eurot odavamalt kui Eestist. Optikaga olen esialgu väga rahul, loodan et see ka nii jääb.
Punarebane
Postitusi: 31
Liitunud: P Okt 25, 2009 9:52 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas Punarebane »

Missugused kogemused on meestel selliste optikatega? Millist eelistada? Muid soovitusi sellest hinnaklassist?
DELTA Titanium 2,5-10x56
Bushnell Trophy XLT 3-12x56
Hawke Eclipse 30 3-12x56
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas kirp »

Hawke Eclipset loeti kusagil võrdluses pildilt sarnaseks bussy 4200ga ja sidewinderit 6500ga. Trophy on yks lihtsamaid bushnelli torudest ja mul isiklikult temaga kehvad mälestused - muutis zoomimisel tabamispunkti. Sidewinder 308 peal peab täitsa vastu.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas andrus »

Punarebane kirjutas:Missugused kogemused on meestel selliste optikatega? Millist eelistada? Muid soovitusi sellest hinnaklassist?
DELTA Titanium 2,5-10x56
Bushnell Trophy XLT 3-12x56
Hawke Eclipse 30 3-12x56


Soovitus on jätta hetkel ostmata. Panna raha juurde või kasutada mõnda järelmaksu laadset maksevahendit. Tulemus on oluliselt parem ja vähem kulub raha ning närve.

Meopta,Vixen....sealt alates

Odavad jalad unusta kah kohe ära :!:
jahismurf
sworbe
Postitusi: 55
Liitunud: N Mai 19, 2011 7:51 am

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas sworbe »

Bushnell Trophy vahetasin välja Zeiss Duralyti vastu. Sellest hetkest :D
spioonikas
Postitusi: 42
Liitunud: N Dets 01, 2011 3:48 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas spioonikas »

Head optikat alla 1000.- ei saa.
Liitun Andruse arvamusega, et jäta ostmata ja kogu raha juurde.
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas Heino »

Saab ikka:
http://www.trapper.ee/webshop/product.p ... &keywords=

Sellega saad kõik jahid peetud, mul 4 Leupoldi hetkel, viienda müüsin koos püssiga ära. Pole probleeme kordagi olnud ja kõik jahid saab peetud. Booney kasuks räägib ka see, et kui esimese risti oled 200 jardi peale nullinud, saad järgmisi vastavalt 300 ja 400 peal kasutada. Kaugusmõõtja jardide peale ja tuld :-)
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas baddmann »

Punarebane kirjutas:Missugused kogemused on meestel selliste optikatega? Millist eelistada? Muid soovitusi sellest hinnaklassist?
DELTA Titanium 2,5-10x56
Bushnell Trophy XLT 3-12x56
Hawke Eclipse 30 3-12x56



Erinevalt eelnevatest vastajatest on mul Delta Titanium 2,5-10x56 endal aastaid kasutuses 308 Win peal. Kui ma teiste torude puhul olen ikka aeg-ajalt hädas, et optikat vaja reguleerida, erineva iselaetud laengu jaoks uuesti sisse lasta vms parandusi teha (mitte remonti, vaid just reguleerimist), siis selle Delta ma ostaks kõhklusteta uuesti, kui 308 või 243 vms keskmise või väiksema kaliibri peale oleks uut optikat vaja.Kõik laengud on 308 puhul mul endal aetud jooksma "kokku", reguleerimist ei vaja ja paigas ta püsib. Nähtavus on hea - vbla Zeiss Duralyt on veidi parem, aga ta on kindlasti oluliselt kallim. Ostetud sai see Delta omal ajal umbes 8,5 K eegu eest ja kuni praeguseni ma arvan, et hinna ja kvaliteedi suhe on paigas. Välist vahet samade näitajatega Vixeniga ei ole mina peale kaubamärgi tähiste osanud tuvastada, öelgu margijüngrid mida tahes ;)

BM
matu1
Postitusi: 53
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:46 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas matu1 »

Jajah! Pidi ju DDoptics ka vixeni ja deltaga väliselt sama olema.Ostsin poest optika katted vixeni möödu järgi(väideti ju et korpustel pole vahet).Kodus paigaldama asudes , lugu hoopis teine.Nii et ära seda juttu siin puhta kullana ka võta. Ja õhtuti põllus siga passides ongi need 5 minutit teinekord väga määravad.
jyri

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas jyri »

matu1 kirjutas: Ja õhtuti põllus siga passides ongi need 5 minutit teinekord väga määravad.

Just nii see on, et erineva jahi jaoks on vaja erinevaid omadusi. Needsamad 4-5min. hämaras võivad tõesti osutuda määravaks, õhtul. Hommikul jällegi mitte. Aga kui keegi peab jahti ainult päeval, pole nad üldse olulised, sest päikesepaistel on "kõik optikad samaselged" (y) . Oma VOMZ-i vahetasin välja mitte optiliste omaduste tõttu, need tõesti head, aga hermeetilisuse puudumisest. Sompus ilmaga, autost välja/sisse tõmbas läätsed seest nii uduseks, et ei näinudki läbi. Aga see paha omadus pukis istudes polnud üldse nähtav. Edasi zuum- kellel on vaja aga kellel ka mitte. Mõni laseb 4x täpsemini 200m peale, kui teine 16x-ga :VS . Ja minuvanustele+ polevat suuremid kui 46mm läätsesid objektiivil vajagi- nagunii ei talu vahet :T .
Nii et ennem kui hakata midagist( mitte ainult jahinduslikku) kiitma, peaks veenduma, kas neid kõiki omadusi (y) , mille eest raha küsitakse, on ikka vaja või mitte? :M
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas Beretta »

[quote="jyri Ja minuvanustele+ polevat suuremid kui 46mm läätsesid objektiivil vajagi- nagunii ei talu vahet :T .
:M[/quote]
Siis on küll sitasti kui vahet ei talu. Kas on väga valus?
Grumpy old man
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas TiitR »

Punarebane kirjutas:Missugused kogemused on meestel selliste optikatega? Millist eelistada? Muid soovitusi sellest hinnaklassist?
DELTA Titanium 2,5-10x56
Bushnell Trophy XLT 3-12x56
Hawke Eclipse 30 3-12x56

Minul lausa kahe nimetatud optikaga kogemus olemas.
Vahetasin oma Delta Titanium`i justnimelt selle Eclipse vastu välja. Ok, Delta oli mul 2,5-10x50 ja Eclipse sai 3-12x56. Kuid ei meeldinud selle Delta juures just see, et suurendust põhja keerates tekkis nö. välis must ring ja vaateväli kahanes. Samas Eclipsel seda ebameeldivust pole. Samuti on Eclipsel täpp konkreetsem ja reguleerimis võimalusi rohkem (paralaks) . Kusjuures pole ma siiani aru saanud sellest rohetäpi kasutusalast? Kasutan ikka punast (vb. harjumusest vms?). Keegi kuskil rääkis, et punast täppi pidavat siga nähema, kuid rohelist mitte? :roll: Kusjuures, maksin oma Delta eest vanas rahas üle 2000 eeki rohkem kui praeguse Eclipse eest.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Optika ostmine

Postitus Postitas aivar00 »

Isegi kui siga seda punast täppi näeb, siis peaks see viimane asi olema mida ta siinilmas nägi :lol:
Ma ei ole küll optikasse eestpoolt vaadanud kui täpp sisse lülitatud on kas kumab või mitte. Ei viitsi II korrusele kah kapi kallale minna. Rohelisele ristile ei ole ka mina rakendust leidnud. Punast kasutan ainult pimedas pukist laskmisel. Ja siis ka kõige nõrgemas astmes s.o. vaevu hõõgub.
1000.- euroga peaks rahuldavalt toimiva optika saama kindlasti.
ikka lõbusalt
Vasta