Sigade Aafrika katk Eestis

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
Vasta
jyri

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas jyri »

Beretta kirjutas:Ma ei imesta kui Narvas sini-must-valge tagurpidi lipuvardasse tõmmatakse. Aga kui Tallinnas selline Eesti kaart joonistatakse.... http://www.agri.ee/et/uudised-pressiinf ... ga-tsoonid


(y) :VS
See-eest on koostajad poliitiliselt väga õiged ja tugevad, peaasi et õigete vanemate lapsed riigi piruka kallal, mis sellest et ka geograafia veits lonkab!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas sammal.habe »

ah, jätke järgi, kaikamehed - oleksite sini-must valget katkukaarti tahtnud või? katk, nagu ka muud toredad asjad nagu surm, nälg ja s**ahäda võivadki venemaa värvides olla.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas TiitR »

sammal.habe kirjutas:ah, jätke järgi, kaikamehed - oleksite sini-must valget katkukaarti tahtnud või? katk, nagu ka muud toredad asjad nagu surm, nälg ja s**ahäda võivadki venemaa värvides olla.

Jutt pole ju mitte lipuvärvidest, vaid Saaremaa kuulub nüüdsest Võru maakonda, Harjumaa Saarte alla, jne.. 8)
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Välek »

Saarlased toompeal, on oma põhivaenlase- hiiumaa ära kaotanud-ainult kontuur jäänud. Kunagi "Malevas" (film) Saare maavanem mainis, et neil pole muuks aega, kui hiiumaaga tegelemiseks- Mööl pölö öögö, vöjö mönnö hööömöölö rööstömö jö vögöstömö.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Ain Aavik »

Ajaloo huvides sai antud pilt ää salvestett 8)
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Ats »

Ain Aavik kirjutas:Ajaloo huvides sai antud pilt ää salvestett 8)


Vaatasin jh, et kaart ära parantetu, ole hea viska see salvestatud pilt siia üles
Pole looma, pole probleemi!
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas rixa »

Et siis ajaloo huvides. :)
Manused
seakatk
seakatk
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas kalur »

Päris huvitav oleks teada millist mõtlemisorganit selle esialgse kaardi ülesriputaja kasutas.Aju see vaevalt oli. :M
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Ax1600 »

Kas keegi teab, mis tingimustel leevendatakse piiranguid jahi jaoks. Näiteks ainus haigusjuhtum dateeritud Ida-virumaal 18 sepembril. Kaua aega peab mööduma,et siin taas kollektiivset jahti harrastada? Kes teeb ettepaneku ja kes kinnitab piiragute muutmist?
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas unt »

Kas selliseid tingimusi kusagil üldse konkreetselt olemas on? Mina ei tea. Kuulnud olen sellist juttu, et kui aasta jooksul uusi haigestumisjuhte ei lisandu, et siis nagu võiks ka jahipidamistingimusi uuesti leevendada. Kes leevendab? Ilmselt ikka see, kes piirangud kehtestas. Jahipidamise osas siis Keskkonnaamet. Kujutan ette, et veterinaarid peaksid selleks ettepaneku tegema ja Keskkonnaamet siis otsustab. Ilmselt ei kuulata mitte ainuüksi veterinaare, vaid kuulatakse ka loodusteadlasi-zoolooge ja jahindusspetsialiste ja otsus tehakse nende ettepanekute koondile tuginedes.
Selliselt olen mina aru saanud, aga kas see ka paika peab, kindlalt öelda ei julge :?
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas honkomees »

niipalju kui ma nendel nõupidamistel-koosolekutel kuulnud olen, siis mingi üldise jevroopa määruse alusel saab ala kuulutada taudivabaks, kui viimasest leiust on 12 kuud möödas. ja kui on taudivaba, siis kaovad ka piirangud.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jants
Postitusi: 43
Liitunud: T Veebr 09, 2010 5:45 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas jants »

siin on link kus räägiti ka sigade katkust
http://podcast.kuku.ee/2014/11/02/kukku ... 014-11-02/
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas unt »

. . . et siis 1. jaanuarist natuke leevendub see absoluutne koeraga jahipidamise keeld ja koprajahti võib ikka "koerataoliste olevustega" :D pidada
http://sadr.keskkonnaamet.ee/index.php? ... sutus_id=1
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
volli30
Postitusi: 155
Liitunud: N Veebr 05, 2004 7:49 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas volli30 »

puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas puugi »

Kas Ida-Virus on rohkem ka viirusega metssigu leitud kui see põrsas kelle korrakaitsjad maha lasid?
Ja kuidas olid lood selle põrsa vereprooviga kes oli katku läbi põdenud ja antikehadki olemas?
Ja üldse hoitakse infot täiega kinni!Kellele see kasulik on? :M
Vasta