Sigade Aafrika katk Eestis

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
Vasta
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas unt »

Osad mehed ikka reageerivad üle ja ei suuda olla realistid.
Palju neid surnud sigu sealt metast võimalik üles leida on? Suurte pingutustega võibolla 75%. See oleks juba super! Siis tarite neid kuhugi prügikastidesse või tuleriitadele. Aga piirkond on ju vaja desinfitseerida ka. Ja ütleme siis, et juba "puhastatud" piirkonnas on homme jälle mõni siga või kari hinge heitnud. Millal see jälle üles leitakse? Ja need 25%, mis minu arvamuse kohaselt nii ehk naa leidmata jäävad? Ilmselt muidugi märksa rohkem jääb metsa kuhugi tihnikusse neid alles. Mis kasu siis on nendest tuleriitustest!?
Eh, minu meelest on Eestis praegu tehtud maksimaalne, et taudi ohjata. Selleks on võimalikult suur rahu taudistunud aladel. Ja rohkem teha ei saa! Kui me just ei taha rakendada põlenud maa taktikat, et kogu mets maha põletada koos kõigi ulukitega, kes seal elavad. Aga see pole ju reaalne.
Fakt on see, et meie taudistunud alad pole eriti laienenud. See peaks nagu näitama, et Eesti taktika on õige. Ma pole nii sinisilmne, et arvaksin, et katkuga on nüüd ühelpool. Ei, sugugi mitte. Aga ma olen realist ja ma ei näe tegevuses, kus higipullid otsaees ja vahendeid valimata püütakse surnud loomi hävitada, lootuses, et sellega pannakse asjale piir, erilist mõtet. Ühe põletad või matad, kaks või rohkem jääb ikkagi . . . jne, jne.
See 80-90 katkudiagnoosiga siga on ju ikkagi jäämäe veepealne osa ja nendestki on suur osa kütitud, mitte surnuna leitud.
Seakatk metsas ei ole seakatk sigalas, et hävitad loomad ära, desinfitseerid ruumid üle, uued põrsad sisse ja elu läheb edasi.
Võibolla sobib siia juurde jälle see vana äraleierdatud nali nohu ravimisest - et kui ravid, kestab vaid 14 päeva, kui ei ravi, siis möödub kahe nädalaga!
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas TRG »

Siinkohal meenub üks vanasõna: "Mis kasu on jooksmisest,kui oled valel teel". :M
Õnne peab olema
sergolax
Postitusi: 30
Liitunud: E Apr 02, 2007 7:56 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas sergolax »

Arvan, et peab korjuseid hävitama juba selle pärast,et järgmised notsud ei nakatuks neid süües.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Feen »

sergolax kirjutas:Arvan, et peab korjuseid hävitama juba selle pärast,et järgmised notsud ei nakatuks neid süües.


:o???

Palju sul Tallinnas neid sigu teiste sigade poolt ära süüakse siis? Ega ikka liiga ludinal ei lähe küll surnud sead teistele sigadele peale (näljaga ikka läheb aga no....). Nakatumiseks piisab sellest kui mõni elus siga liikleb seal kus eelmine kari ära suri ja maha maeti.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas aadu kadakas »

Harska kirjutas:Aga Paku Aadu miskit muud head välja -kui maa külmund ja labidas aind koliseb vastu maad lüües? S

Sama teema 11.09(!).2014 natuke pakkusin. Ehk teisisõnu labidata variandid.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Välek »

kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas kalur »

Täna Valgamaalt.
Manused
photo 2 (4).JPG
photo 3 (2).JPG
Reinz
Postitusi: 134
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:58 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Reinz »

Täna Viljandimaal.
Manused
image.jpg
https://reinufoto.wordpress.com/
jyri

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas jyri »

Mina esitaks sellele professorionule ainult ühe küsimuse- Kuidas üldse levis katk kuni kesk Eestini ajal, kui aju-ja koerajaht olid keelatud ( alates 01.03) ? Ja edasi-kuidas siittulenevalt saab väita, et jahipiirangust on/oli mingit kasu? See meenutab juba ühe ekssõjaväelase targutamist vene allveelaeva kohta Stokholmi saarestikus ajal, kus pole isegi siiani selge, kas mingi alus vee all üldse oli või mitte. Rääkimata selle kuuluvusest.
Eestis võib olla palju jahindusspetsialiste, veterinaaria/epidemioloogia spetsialiste, kuid pole ÜHTEGI Aafrika seakatkule spetsialiseerunud inimest. Seega kõik sõnavõtud antud teemal on lihtsalt "targutused" :VS , kuna puudub mistahes argumentidele tuginev väidete statistiline kinnitus!
Kasutaja avatar
kärss
Postitusi: 109
Liitunud: T Dets 04, 2007 1:58 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas kärss »

metsas on mõnus
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas puugi »

jyri kirjutas:Mina esitaks sellele professorionule ainult ühe küsimuse- Kuidas üldse levis katk kuni kesk Eestini ajal, kui aju-ja koerajaht olid keelatud ( alates 01.03) ? Ja edasi-kuidas siittulenevalt saab väita, et jahipiirangust on/oli mingit kasu? See meenutab juba ühe ekssõjaväelase targutamist vene allveelaeva kohta Stokholmi saarestikus ajal, kus pole isegi siiani selge, kas mingi alus vee all üldse oli või mitte. Rääkimata selle kuuluvusest.
Eestis võib olla palju jahindusspetsialiste, veterinaaria/epidemioloogia spetsialiste, kuid pole ÜHTEGI Aafrika seakatkule spetsialiseerunud inimest. Seega kõik sõnavõtud antud teemal on lihtsalt "targutused" :VS , kuna puudub mistahes argumentidele tuginev väidete statistiline kinnitus!

Muidugi on targutused!Kahjuks huvitab metssigade käekäik ainult loodusinimesi ja jahimehi.
Kõik teised huvituvad ainult sellest,et kodusigade farmid nakkust ei saaks! :VS
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas andrus »

No aga eks neil ole ikka see mure õigustatud kah.Kumb nüüd hullem on kas metsad jäävad tühjaks või hakatakse sadu tuhandeid sigu kes peaks rahva lauale jõudma põletama?
jahismurf
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas puugi »

Tühjaks pole need metsad kusagil jäänud.Ma ise ka arvan,et farme tuleks tugevalt valvata.Kährikud on isegi ohuks,et nakkuse lautadesse tassivad!Raske teema!
Reinz
Postitusi: 134
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:58 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Reinz »

Aga kährasid vähendada väga ei saanud,kuna koertega jahti polnud.
https://reinufoto.wordpress.com/
Vasta