Sigade Aafrika katk Eestis

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
Vasta
jyri

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas jyri »

R.Rasmus kirjutas: Mina olen uurinud enda kõiki lastud katkuseid sigu. Põrnadel mina iseärasusi ei näinud. kahel seal tuvastasin: neerud olid lapilised ( tumelillad ja roosakad laigud ), pärak ja jämesool veritunud.

Palun vabandust, kui küsimus rumal, aga mittepädeva inimesena tahan küsida- kust sa tead, et sinu lastud sead olid katkused? :M Lehti lugedes on jäänud mulje, et sedasamust katku saab tuvastada vaid kuskil Hispaanias olevas laboris!
Ehk lühidalt veelkorra- kes, kus ja kuidas tegi kindlaks, et sinu lastud sigadel oli Aafrika katk küljes????
Reinz
Postitusi: 134
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:58 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Reinz »

Mmm et siis vaadata teede ületuse kohtadel, või seal, kus normaalses olekus on sõraotsad koos. Meie sigadel pole varasemalt küll täheldatud paistes liigeseid, vähemalt, ma ei mäleta paari aasta jooksul küll, mis ma jahis olen käinud. Võibolla vanemad tegijad teavad rohkem, aga piastetuse teema on meil tulnud jutuks alates katku tulekust. Mädaseid lümfe on küll varem olnud, kuid muud kõrvalekallet pole meelde jäänud.
https://reinufoto.wordpress.com/
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas honkomees »

jyri kirjutas:... Palun vabandust, kui küsimus rumal, aga mittepädeva inimesena tahan küsida- kust sa tead, et sinu lastud sead olid katkused? :M Lehti lugedes on jäänud mulje, et sedasamust katku saab tuvastada vaid kuskil Hispaanias olevas laboris!
Ehk lühidalt veelkorra- kes, kus ja kuidas tegi kindlaks, et sinu lastud sigadel oli Aafrika katk küljes????

Kuna katkupiirkonnas tuleb kõikide kütitud sigade proovid laborisse saata, siis saabki teada, lihtne ju.
II tsoonis tuleb läbi viia kütitud metssigade uurimine SAKi suhtes, kütitud metssigade, nendelt pärineva liha või nendelt sigadelt pärinevat liha sisaldavaid tooteid on keelatud tsoonist välja viia.
Analüüse teeb Eestis Tartu labor, omalgi igaks juhuks Vetkeskuse soovitusel lastud teha proove, kuna oleme vahetult taudistunud ala kõrval, meilipostkastis õnneks negatiivsed proovi tulemused.
Aga see Hispaania referentslabori tulemus on uue leiukoha puhul vajalik niiöelda kinnituse saamiseks.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

Soovitan vaadata alates 25:30 ja räägitakse seakatku puhangust ja selle tekki võimalikest põjustest Gruusia-Venemaa piiril 2007 aastal. Kas Vene propaganda või mitte?

https://www.youtube.com/watch?v=Knh7-Khma18
Ole kui leebe tuul...
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Karmo »

Tublide meeste tegutsemisest juttu ja pildimaterjali.
http://www.ejs.ee/seakatku-paevikust/
ööloom
Postitusi: 17
Liitunud: T Jaan 22, 2013 6:09 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas ööloom »

Ei taha küll sündmustest ette rutata,kuid kuuldavasti tartu maakonnast olla haiguste tunnustega siga leitud ja prooviks viidud.Ehk rannukandi mehed pajataks midagi selle kohta.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Ain Aavik »

Ärge võtke isiklikult järgnevat mõttemõlgutust ..

Katk levib ja ilmselt selle vastu ei saa isegi saared. Varem või hiljem on see tõbi sealmaal.

Mida arvata aga üritusest endise nimega ''kevadtorm'' - praeguse nimega ''siil''? http://www.mil.ee/et/kaitsevagi/Siil-2015
Siinkirjutajana väidan, et kogu Eestit hõlmav ja Virumaal kulmineeruv kaitseväe õppus on katku ülim kiirendaja siin riigis ..

Sellest johtuv küsimus - kes vastutab katku kiirendatud levimise eest?
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
Preester
Postitusi: 112
Liitunud: R Okt 24, 2014 10:37 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Preester »

Õppus SIIL 2015 toimub valdavalt Ida-Virumaa lääneosas ja Lääne-Virumaal ning Harjumaa idaosas. Suurim tegevus saab olema Kaitseväe Keskpolügonil (Tõõrakõrve polügonil) - osa endisest nõukaaegsest Aegviidu polügonist. Võimalikust senistest katkuleviku aladest toimub õppus vist väikse osana Ida-Virumaal - päris täpselt mina piire ei tea. Kogu Eestit hõlmav on see õppus rohkem tinglikult ja ainult nii palju, et üle riigi paiknevad väeosad ja jõustruktuurid on asjaga hõivatud. Tegevus, ehk siis õppus toimub aga nimetatud aladel. Valdades ja piirkondades, kus reaalselt õppus toimuma hakkab on teavitustöö juba minu teada tehtud ja informatsiooni jagatud ning vajadusel tehakse seda veel.
See lihtsalt minupoolse lisana selgituseks - nii palju, kui mina tean (olen tegevteenistuses õhuväes).
лошадь, трубку и жену, я не дам никому!
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Ain Aavik »

Alljärgnev on ka siinkirjutaja arvamus ja mitte ainult ..
Tsiteerin meediat http://www.valgamaalane.ee/3064677/seak ... tegelikkus ...
«Kogu riigi majandust seisata ei saa, tuleb valida variandid. Näiteks edastasime amekondadele Ida-Virumaa liikmete arvamuse militaarmanöövrite kohta. Kui tauditõrje komisjoni eesmärk on mets­sigu võimalikult vähe liigutada, peaks seda järgima kogu ühiskond ja kõik sektorid,» on jahimeeste seltsi juhi seisukoht.

Teeks veel juttu sellest, mis saab edasi sigadest, kes on toimetatud konteineritesse, mis saab neist edasi?
Väike-Maarjasse !?
Kas see on reaalne oht katku levimisel ja kas see on reaalselt suurem oht, kui Ebavere angaari seisma pandud seapõleti liigutamine ja desinfitseerimine?

Ärge võtke seda asja isiklikult vaid vaadake ka laiemat pilti !
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Ain Aavik »

Preester kirjutas: Valdades ja piirkondades, kus reaalselt õppus toimuma hakkab on teavitustöö juba minu teada tehtud ja informatsiooni jagatud ning vajadusel tehakse seda veel.
.


Inimestele ehk küll, kuid kas ka kärssninadele !?

Ja olge täitsad, ärge tulge väitlema teemal, et sellise kärtsu ja mürtsu tulemusena kaevuvad kärssninad paikseks - maa alla .. ise, teadlikult ja tahtlikult :lol:
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Reinz
Postitusi: 134
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:58 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Reinz »

Jaa jah! :(
https://reinufoto.wordpress.com/
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas andrus »

Kumb nüüd on tähtsam....kas riigikaitse võimekus või see,et me saaks ühisjahti teha ja siga oleks palju??
Kuna asukohalt oleks meie jahimaa järgmine idast lääne poole mis kinni läheb ja tühjemaks jääb siis ise pean ikkagi tähtsamaks esimest.
jahismurf
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas aadu kadakas »

"Seoses sigade Aafrika katku jätkuva levimisohuga ei toimu 2015 aastal suurõppust SIIL."
Oleks päris põnev pressiteade :D
Tähelepanu, tegemist on naljaga.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Ats »

Katk levib vaikselt, nüüd otsapidi Tartumaal.
Rannu vallast Vehendi küla lähedalt Võrtsjärvest leitud SAK-i surnud metssiga.
Viimati muutis Ats, E Apr 20, 2015 2:41 pm, muudetud 1 kord kokku.
Pole looma, pole probleemi!
Vasta