Sigade Aafrika katk Eestis

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
Vasta
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas GC »

http://www.ejs.ee/esimesed-kulmkambrid- ... aigutatud/
Täna on päevane keskmine õhutemperatuur +5!!!
Kuna see "pull" on riigi rahadega korraldatud, tahan mina teada, kuhu kambrisse oma lastud sead Järvamaal viia saan?
Minu meelest peaksid need kambrid 24/7 ümbruskonna jahimehi teenindama!
Nii et, palju õnne, uued kambriomanikud!
koos koeraga
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas GC »

jyri kirjutas:SAK on toonud Eesti jahimeeste traditsioonidesse teatud muudatused.
Kui siiani tähistati tabatud trofeed ja edukat kütti kuuse või tamme oksaga, siis nüüdsest on see muutunud.
Kütitud metssiga tähistatakse nüüd hoopiski vereproovi süstlaga ja jahimeest katseklaasiga koos täitmist vajavate paprite komplektiga :D .
Edu miinimumlimiitide täitmisel (b)


Just!
Nädalavahetusel lasin koerte eest ajus sea, võtsin vere, viskasin ampulli sea peale ja edasi ajama.
koos koeraga
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas greenhorn »

GC kirjutas:ust!
Nädalavahetusel lasin koerte eest ajus sea, võtsin vere, viskasin ampulli sea peale ja edasi ajama.


Harjumaal seda "luksust" pole, et lased ajust sea, võtad vere ja ajad edasi. Meil võtad vereproovi ja jooksed vet.keskuse poole, sest proovide vastuvõtt on laupäeviti kella 15.00-ni.
http://www.vet.agri.ee/?op=news&id=289
Reinz
Postitusi: 134
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:58 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Reinz »

Aga võtke "jungad" jahindust õppima ;)
https://reinufoto.wordpress.com/
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas kalur »

Aga kuhu need kapid siis paigaldati? Antud artiklist loen välja ainult ühe kapi asukoha. On kellelgi täpsemat infot?
Indrek_I
Postitusi: 83
Liitunud: L Okt 20, 2007 7:17 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Indrek_I »

GC kirjutas:Just!
Nädalavahetusel lasin koerte eest ajus sea, võtsin vere, viskasin ampulli sea peale ja edasi ajama.

Kuda see muidu käib - ampulli punn kuldil kihvade poole ja emisel suguorgani poole?
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Beretta »

GC kirjutas:Minu meelest peaksid need kambrid 24/7 ümbruskonna jahimehi teenindama!
Nii et, palju õnne, uued kambriomanikud!

Palju neid kambreid siis toodi mis mahutavad 3 rümpa? Riik on ammu meile selgeks teinud, et SAK on jahimeeste probleem. Keegi unistas siin mitmed lehed tagasi miskist kompenseerimisest.
Vetää käteen- nagu soomlased ütlevad.
Grumpy old man
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Ahto Kattai »

See kambrikeste lugu on järjekordne nalja koht! Nagu on olnud siiani konteinerite toimetamine raibete jaoks (isegi lukkus pidid käima! :P ) ,ime põleti muretsemine jne.Inimesed kes saavad palka ja peaksid nagu asjaga tegelema seavad aina hobitegelastele tingimusi ja reegleid,millal nemad suvatsevad proovi vastu võtta ja kui palju tuleb küttida :M jne. Ma loll kujutasin ikka ette ,et tehakse mingite külmkambreid omavate asutustega lepingud ja ma võin oma sea sinna külma viia,**** nad muretsevad terve eesti peale mingd paar külmkapikest ja ise veel õhku täis ,millise heateoga nad hakkama on saanud.
Kange tahtmine on kedagi pimedasse kohta saata :!: Võtaks kätte ja teataks ,et siga on tabatud vereproov on võetud ja asub xxxx kohal ,endal võimalus seda kuhugi transportida puudub,huvitav mille eest siis mind karistama asutakse? ..... Aga kui me kõik nii teeksimegi? Kaua see pähe istumine kestab!? :M
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas baddmann »

Ahto Kattai kirjutas:.... Võtaks kätte ja teataks ,et siga on tabatud vereproov on võetud ja asub xxxx kohal ,endal võimalus seda kuhugi transportida puudub,huvitav mille eest siis mind karistama asutakse? ..... Aga kui me kõik nii teeksimegi? Kaua see pähe istumine kestab!? :M


Pähe istutakse niikaua, kuni lastakse pähe istuda. Vaidlustanud (reaalselt, advokaadi abiga ja tugeva võiduvõimalusega) ei ole KeA käskkirju minu teada keegi. Asja uurides olid enamjaolt vastuseks möku-möku stiilis "äkki läheb mööda niisama kah ja kuidas me nüüd ikka hakkame kohtusse minema".

BM
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Beretta »

Seakatk.ee lehelt leiab 09.10 sellised read "Esimesel nädalavahetusel analüüsis laboratoorium 80 kütitud metssea proovi"
Mis tähendab et hetkel on 29 600 sea küttimiseks paremal juhul tempo, millega lastakse 5000-6000 looma aastas.
Ja palju neist 80-st siis katkused olid?
Grumpy old man
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas gunnar »

Beretta kirjutas:Seakatk.ee lehelt leiab 09.10 sellised read "Esimesel nädalavahetusel analüüsis laboratoorium 80 kütitud metssea proovi"
Mis tähendab et hetkel on 29 600 sea küttimiseks paremal juhul tempo, millega lastakse 5000-6000 looma aastas.
Ja palju neist 80-st siis katkused olid?


Pakun et nädalavahetusel lastud sigade proove alles jõuab laborisse ning mitte kogu eesti ei pea saatma neid.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Teadagi kes neid vaidlustamisi peaks kohtus ajama,aga see seltskond tunneb vist ennast rohkem riigi käepikendusena ,kui jahimeeste esindajana/loe huvide kaitsjana!
Andsin koos vereprooviga trihhanella proovi materjalid ka ja kohe öeldakse ,et see on teie endi kulul,ehk siis saadetakse arve.Kõik õige, tasuta lõunaid pole ,aga kellele mina nüüd arve esitaks ,kulude katteks ,mis mul tekkisid vereproovi toimetamisega vet keskusesse?
BM, kas oled käsi kohtusse advokaadiks tulema? :)
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas sammal.habe »

just. kui ma BM-ga viimati klubis trehvasin, siis ajasime sama juttu.
minu ettepanek oli ja on et tuleb luua pretsedent. teeks kasvõi foorumipõhiselt "virtuaalse kaaburingi" juristi kulude katteks. mina oma piskuga toetaksin.

mis trihhinella proovi puudutab, siis selles saatsin Kortsule erameili, läbirääkimised käivat.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Beretta »

Gunnari märkus õige, mitte terve Eesti ei ole veel teises või kolmandas tsoonis. Kaardi pealt vaadates aga ikka üle 50% seal. Kui arvestada,et 09. oli reede ja jutt käib nädalavahetusest 3-4 oktoober, siis kui kaua need proovid ikka laborisse jõuavad. Meil nimetet laupäeval lastud 3 sea proovid olid esamaspäevaks teada- negatiivsed.
Grumpy old man
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Feen »

Sigu lastakse kõige enam kevadel... hea valida ja lasta. Valgust on ka. Teine sutsakas on siis kui nisu on piimas ja põllumees kurjem. Edasi juba pärast põdrajahti ja lumi. Septembri täiskuu peaks ka muidu soodus olema aga nt meie jahiseltsi 36st liikmest peab seajahti hetkel 3 (+siis nendega kaasas olevad isikud... kõik kokku 5 jahimeest). Ei taheta väga sea laskmisega kaasnevas jamas osaleda ning unustatakse ära asjaolu, et seda jama nii palju nüüd ka pole. Selle temperatuuri juures oluliselt lihtsam on proovi jms-ga majandamine kui jaht ise. Aga no, põdra limiidi täitmine ja lisalimiidi täitmine pole enam meil kaugel, eks siis võib muutusi tulla (keegi olla lubanud lumevaba talve aga näis mis saab).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta