Sigade Aafrika katk Eestis

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
Vasta
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas unt »

Et see teema oleks täiuslik, siis peab panema siia ka katku Läänemaale jõudmise kuupäeva
11.10.2016
http://www.postimees.ee/3869689/seakatk ... laanemaale
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas aivar00 »

See, et katk levib jahedaga aeglasemalt selge. Mis mind imestama aga paneb - mingi nädal tagasi tuli keskkonna omadelt kiri, et kui leiate metsast koolenud sea, siis tähistage koht ära, veel parem kui saate ka koordinaadid neile edastada. Nimelt pidavad härrased ja prouased "katkuspetsialistid" kohapeal asja kaeda ning mingeid proove võtta. Alles oli kisa, et ruttu, ruttu maa alla peitu ja nüüd vedelegu kasvõi terve nädalavahetus metsas...
No ma võin katku osas rumal olla aga see ei mahu ka minu väiksesse ajju :oops:
ikka lõbusalt
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Ats »

aivar00 kirjutas:See, et katk levib jahedaga aeglasemalt selge. Mis mind imestama aga paneb - mingi nädal tagasi tuli keskkonna omadelt kiri, et kui leiate metsast koolenud sea, siis tähistage koht ära, veel parem kui saate ka koordinaadid neile edastada. Nimelt pidavad härrased ja prouased "katkuspetsialistid" kohapeal asja kaeda ning mingeid proove võtta. Alles oli kisa, et ruttu, ruttu maa alla peitu ja nüüd vedelegu kasvõi terve nädalavahetus metsas...
No ma võin katku osas rumal olla aga see ei mahu ka minu väiksesse ajju :oops:



Arvan, et lihtsalt üritatakse proove koguda nii sealt kui pinnasest. Kuidagi peab ju selgeks saama, kus katk pesitseb. Lääne-Euroopas pole seda põhjalikult uuritud.
Pole looma, pole probleemi!
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Siili »

Kel huvi,võib veidi sirvida Saaremaa silla projekti algse Tehnikaülikooli poolt koostatud ehitusmaksumuse ja hiljem teostatud uuringute maksumusega,siis need ilmselt varsti hakkavad kattuma.Miks siis seda higihaljast ja kullatud uuringunippi mitte kasutada seakatku puhul?Euroopas on ju kõik selge-5,0kg sööta ei levita katku ja 5,1kg levitab.Hea veel,et ei pea seni tammetõrusid ja looduses olevaid õunapuude õunu doseerima.Kas tõesti keegi arvab,et Valgamaal surnud sea alune pinnaseproov erineb Läänemaa või Virumaa proovist?Seni loogiliselt võetavad põhjused ei ole ju kedagi huvitanud.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas gunnar »

Siili kirjutas:Kas tõesti keegi arvab,et Valgamaal surnud sea alune pinnaseproov erineb Läänemaa või Virumaa proovist?Seni loogiliselt võetavad põhjused ei ole ju kedagi huvitanud.


Ei taha olla vandenõuteoreetik aga siiski, on suur vahe kas ei huvita või välditakse kuna võib olla äärmiselt ebamugav. Metsa väljaveo ja lõikusmasinad liiguvad ringi, roomikute ja kõhu all seda pinnast kilode kaupa kaasas ... lihtsalt näide.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Ahto Kattai »

gunnar kirjutas:
Ei taha olla vandenõuteoreetik aga siiski,

Jätkates...., vististi näeme veel kuidas kõik kütitud sead tuleb auku ajada,nagu koduseadki.See "metsas" hoidmise soovitus on ilmselt "pehme üleminek" karmimale hoiakule :M
Lugedes värsket ajakirja EJ on mulje,nagu oleksime "ühe asutuse" töövõtjad ,mitte vabatahtlik hobiorganisatsioon. See tunne tekkis muidugi juba ennem -kui teatav käskiri ilmus.Keski peadirektor ,"käsib-poob ja laseb",unustamata sealjuures ähvardada,et kui.......
Kuidagi "õigel ajal" tundub sisse olema toodud ka uus ähvardus meetod-hirveaedade keelustamine! Kellel meil on suured hirvekarjad.... :?: :wink: Kas mitte sedakaudu ,ei taheta kõvemini lõastada asjapulki ,kes meie õiguste eest on valitud seisma :M Huvitav kas kuskil on ka lugeda milliseid ebamugavaid küsimusi siis meie juhatus härra peadirektorile esitas ja mida vastati?
Ma ei tea kas see on ainult minu haigus , aga järjest rohkem tajun ma kuidas meie jahindus üha enam "haiseb",ja tekkitab tahtmist see enda "vägistamine " lõpetada.Las tulevad rikkad ilusad ja targad,kes paremini hakkama saavad! Vahet ju ei ole kas oma kohustusi /lepinguid täidad, süüdi oled ikka ja köhi aga pappi ja kooguta sügavamalt.Meie suured juhid aga kuulutavad ,kuidas hirmus vajalik on KÄSKIJATEGA häid suhteid hoida.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Ain Aavik »

Pole mitte haigus ja see ''jahindus'' on hullem, kui seakatk .. see levitab halba haisu sealt keskkonnaametist ministeeriumi poolt puid tulle lisades.
Ega siis muidu seda riiki inimestest .. rääkimata ulukitest (hoidku jumalad meid veel suu ja sõrataudi eest) ja metsast paljaks eip tehta.

Metsakasvatajatele muidugi võib lisada suure plussi nende töö eest.

Põllumajandus on meitel juba peaaegu seavaba .. muude sõraliste vabaks saab see üpriski varsti, küll seda ka meite silmad näha saavad.

Poliitärastajate/äritsejate/brüsseli vahendajate perspektiiv on siinmail avada üks suur kaevandus, kus murjamid/ruberoid-islamid/pommivööde maaletoojad ''tööd leiavad'' ja kuhu saab matta oma saasta radioaktiivsete jäätmete näol...
Miks muidu on railbaltica projektis on ette nähtud betoonist piirdetara kahele poole !?

... aga mida ma kahh tean või räägin/kirjutan ... nood vaid ''oletused'' elu ''kõrvalt'' vaadates .....
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Ats »

Minult on küsinud paljud vanemad maal elavad tuttavad, kes on sündinud sõja ajal ja peale sõda, et keda/mida hakkavad hundid ja teised suurkiskjad sööma? Seakatk ja limiidid viivad sea arvukuse peaaegu 0-i ning sõraliste arv on viidud tänu küttimisnõuetele väga väikseks.
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Beretta »

Eks hundid hakka sööma seda mida enne sigade tulekut Eestisse.
Esimene teadaolev Eestis sündinud põrsapesakond nägi ilmavalgust 1932. aasta kevadel. 1940. ja 1941. aasta haruldaselt karmid talved hukutasid noore metsseaasurkonna ja uuesti kolis metssiga Eestisse 1945. aastal. allikas Eesti loodushttp://www.loodusajakiri.ee/eesti ... ssiga.html
Grumpy old man
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Ats »

Beretta kirjutas:Eks hundid hakka sööma seda mida enne sigade tulekut Eestisse.
Esimene teadaolev Eestis sündinud põrsapesakond nägi ilmavalgust 1932. aasta kevadel. 1940. ja 1941. aasta haruldaselt karmid talved hukutasid noore metsseaasurkonna ja uuesti kolis metssiga Eestisse 1945. aastal. allikas Eesti loodushttp://www.loodusajakiri.ee/eesti ... ssiga.html


Vat enne ei olnud hunt kaitse all!
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas aadu kadakas »

Täna jäi silma selline mõttetera John Locke`lt:
"Kui me umbusaldaksime kõike põhjusel, et kindlasti ei ole meil võimalik kõike teada, toimetaksime paljuski sama targalt nagu inimene, kes ei kasutaks oma jalgu, vaid istuks paigal ja sureks, sest tal pole tiibu, millega lennata."
Katku kohalt aga reaalne looduse vingerpuss. Kohas, kus pidi katk olema nn lageraie teinud, läks karja lugemine 30 pealt sassi. Ei märganud ka "ilmseid SAK-i tunnuseid" või kuidas see JS seda sätestas.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Beretta »

Ats. Eks neil tuleb peenike pihku. Talusid ei ole ennesõjaaegses mõttes. Eks lähevad käiku ketikoerad. Kobras ka- olen kunagi kirjutanud kuidas me hunduga vaheldumisi käisime kobrast passimas: mina pimedani ja tema sealt edasi. Ma väga ei muretseks.
Grumpy old man
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Feen »

Meil on ka katk hästi niitnud, naabritel ka. Kuidagi on aga sigu ikkagi päris palju näha. Ju ilmusid kusagilt välja ja põrsad ka nüüd liikvel kuid puhtast platsist rääkida ei saa. Naabrite juures pidada ka suur kari olema. Lasime ühe sea prooviks. Kui ma nüüd väga ei eksi (arvatavasti oleks kuulnud kui positiivne oleks olnud), siis ei mingit katku. Aga näis... tuleb järgmine laine ja plats võib puhas olla.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Siili »

Kas need uued karjad pole nüüd ise juba katku vastu immuunsed?
Sama lugu signaalvähiga,ennast katk ei tapa,aga edasi levitab.
See oleks juba teine lugu.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas aivar00 »

Vot ei oskagi miskit kosta - meil enne sigu polnud üldse. Täna esimese ajus oma "peast sooja terjeriga" osaledes lendas 3 karja naabrite maale ja 2 karja sisemaale. Selles piiritükis on heal juhul olnud 1 kari ja sedagi ainult siis kui maa korralikult läbi külmunud. Kõikidel suud silmad lahti - MIS TOIMUB...
1 põrsas pandi ka kotti - eks kuulda ole mis Tartu proov tuleb.
ikka lõbusalt
Vasta