Kärntõbi inimesel.

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Kärntõbi inimesel.

Postitus Postitas Ain Aavik »

Kõikse krdim on vast see, et jääbki sügelema ... eriti küünarliigeste sisekülgelgedel ja pisut ka peal.
Olen seda jama likvideerinud küll hansaga, küll mesilasemürgi+hansaga ja igat sorti meditsiinilise keemiaga ...
Ilmselt olen allergeeni kandja.
Ükski määre ega antibiootitikum pole siiani mõjunud - a-mul see veregrupp ka selline, mis kõigile sobib ja mulle eip sobi vaid nood ülejäänud ...

Aa naesukesel küge eip hakka ja ülejäänud suguvõserik omm kaa prii .. ise tsügelen aegajalt edasi.!?

Milles probleem, eip tsaa aru ... olen justkui kõike katsetand... 8) v.a. giljotiini. :-)
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kärntõbi inimesel.

Postitus Postitas kakuke »

sooviku kirjutas:
Feen kirjutas:(ehk, äkki on midagi muud kui kärntõve tekitav sügelislest).


Et arvad,pean see kuu ennast pesema jälle,seepärast kiheleb :wink:

Haigusetekitaja ei pruugi olla mitte lest vaid seen. See on teine ooper.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Kärntõbi inimesel.

Postitus Postitas Pauli »

Rahvas räägib, et kõik eesti arstid pole veel jõudnud soome kolida, paar tükki olevat kogemata kodumaale passima jäänud. Äkki oleks nende poole pöördumisest ka abi? Ehkki ma muidugi mõistan, et jahimehed on loomaarstidega rohkem harjunud :D
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
länku
Postitusi: 41
Liitunud: E Sept 05, 2011 10:32 pm

Re: Kärntõbi inimesel.

Postitus Postitas länku »

Perearst--> antibiootikumid + hormoonsalv. Ja peaks paari nädalaga üle minema.
Enne lase/palu teha vereproov, et kindlaks määrata milline batsill veres mürgeldab. Sellest tulenevalt ka õiged antibiootikumid. Muidu perearstid panevad algatuseks tavaliselt nn laia toimespektriga antibiootikumid.

Sellised nahakahjustused inimese küljes ei ole naljaasi ja tasub ennast korralikult välja ravida. Tagajärjed võivad olla väga ebameeldivad näiteks pompoonid või furunkuloos nagu ka eelpool kasutaja mainis.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Kärntõbi inimesel.

Postitus Postitas Pauli »

Lisaks veel, et kui tegu on seenega, siis mingi suvaline antibiots ajab asja hoopis hullemaks. Seened on sihukesed vintsked ja riukalised tüübid.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
jyri

Re: Kärntõbi inimesel.

Postitus Postitas jyri »

Jubedaid õudusi kirjutate! :evil:
Ise tulen järeldusele, et kui kunagi loeti inimesele parimaks liigeserohuks salvi, mida ratsahobustele määriti, siis ka siin tuleks , nagu keegi mainis, endale turja peale tilgutada, koeraüst teha ja jälle tilgutada. Kes ütles, et koerarohud inimesele ei mõju? :M
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Kärntõbi inimesel.

Postitus Postitas Beretta »

Määrida veel võiks aga, Jyri, ära jumalpärast oma Luki all saadud kogemusest kedagi süstima kutsu. Teil seal anti ikka 100 gr.
Grumpy old man
jyri

Re: Kärntõbi inimesel.

Postitus Postitas jyri »

Beretta kirjutas:Määrida veel võiks aga, Jyri, ära jumalpärast oma Luki all saadud kogemusest kedagi süstima kutsu. Teil seal anti ikka 100 gr.

"Ta ütles, et ma olen nagu jentlman. Ma ei teadnud, mida see tähendab ja igaksjuhuks andsin talle vastu vahtimist". Anekdoot.
Misasi see Luki on, kus anti 100 graini, ehk ca.2.5 g(grammi), mida ja kellele ja mis kogemustest ja millal sa targutad?
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Kärntõbi inimesel.

Postitus Postitas duv »

sooviku kirjutas::) Ärge nüüd,palun,mulle nülgimist küll õpetama hakake.Eks ma ole paaril elukal naha üle kõrvade tõmmanud ka :wink: .Ja siiani ilma kinnasteta,arvatavalt ka edaspidi.Ju oli ka aeg,et miskit külge hakkaks.Veneaegne marutaudikuur oligi juba meelest läinud.

Kindad on vahest veidi tõusiklik, aga kui lisateenimise eesmärgil oli vaja igasugu raipeid nülgida ja mõnel neist kellegi teaduslikul eesmärgil ka sisikonnast emakat otsida, siis lihtsalt ei suutnud ega julgenud niisama toimetada. Peale selle hais, mis käte külge ka peale korralikku pesu jäi oli pisut ebameeldiv.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Kärntõbi inimesel.

Postitus Postitas MLP »

Ohh teid siidikäppasid
sinu nukker noku!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kärntõbi inimesel.

Postitus Postitas kakuke »

Iga naine enda ligi haisvate kätega ei lase ka. Ja ma ei tea, nülgides mingi või tuhkru ära kinnasteta ja pestes käed korralikult ära, siis ikka on paha nende kätega endale vorstiviilu suhu tõsta. Ma ka nülin ühekordsetes kummikunnastes. Väikekiskjaid vähemalt. Metsas kummikinnaste kasutamine on juba selle tõttu mugav, et olles mingi looma kallal ära toimetanud, ei pea ma hakkama otsima vett kraavis või käsi enda riietesse pühkima, saan autosse hüpata puhaste kätega. Ja hiljem linnas poodi minnes, ei pea ka käsi taskusse peitma. Ega mina ka alati kasuta, aga võimalusel küll.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Kärntõbi inimesel.

Postitus Postitas Välek »

Kakukese jutu jätkuks mainin, et ühekordseid kummikindaid leiab põllumajanduskauplustest. Enda lemmikkinnastele on karbile kirjutatud : Medola, extra, Nitrile examination gloves. XL läheb ka lumelabida mõõtu kätele otsa. Taevasinises karbis 150tk. (mitte paari ja need kindad on niiöelda mõlema käe kindad). Karbi hind , kui õigesti mäletan sõltuvalt kohast 7- 15 euri. Aga sügelejad võiksid proovida, kas mägrarasv ja kopranõre aitavad.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Kärntõbi inimesel.

Postitus Postitas sooviku »

Ei mina tee kedagi maha,kes kinnastega nülib või skalpelliga :wink: nugise mokki nokitseb.Lihtsalt need korrad,kui sai kummikindaid proovitud,olid nad lõpuks ikka katki ja no mis kasu neist siis.Ma igaks juhuks mainin,et vahest saab ennast ikka pestud ka ja maosisuste kätega ei lase minu eit ka endale ligi.Isegi samasse tuppa ei lase :) .Lõhna saab ikka kätelt väga lihtsalt ära.Ei ole nii,et peale tõhu nülgimist elu lõpuni käed haisevad.Minul on kodus kasutusel Erisan Etasept ja autos mingi pisike desovahend.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kärntõbi inimesel.

Postitus Postitas kakuke »

Ise tähele pannud, et kindad peavad olema lateksist ja õiges mõõdus. Siis nad mul pole katki läinud. Mingid jäigad vinüülist asjad küll olid nagu paber. Ise soetanud neid apteegist. Ei tee ise ka kedagi maha. Leidsin lihtsalt kinnaste teema enda jaoks mugava variandi olevat. Aga ikkagi, kui jamad küljes, aitab nahaarst.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Kärntõbi inimesel.

Postitus Postitas sooviku »

:D Ah jah,algne teema hakkas juba teiseks muutuma.Tundub,et asi läheb üle.Vahepeal ei tule enam meeldegi ennast sügada.Proovisin mingit salvi,ei mõjunud.Kõige parem on ikka viin(määrimiseks,ma mõtlen).
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta