Kärntõbi inimesel.

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Kärntõbi inimesel.

Postitus Postitas sooviku »

Krt,küll kiheleb :? .Nüüd siis sain selle laksu ka kätte.Olen aegade jooksul igatsugu elukaid katsunud ja nülginud.See kord oli rebane,kelle tagumistel kootidel tundus natuke kärnatõbe olevat.Nahk oli väga ilus ja ei saanud teda kuidagi ära visata.Mõni päev hiljem tulid täpid (esimesed põlve peale) ja läks sügamiseks.Nüüd on neid kihelevaid täppe üksikult ja rühmiti üle kogu keha.Pilt iseenesest väga kole pole aga kiheleb raisk.Nett ütleb,et kaks nädalat tuleb kannatada,ise läheb üle.Apteeker tahtis mingit jalaseene rohtu soovitada :M .Äkki oskab keegi selle tõvega kokkupuutunu soovitada,kuidas neid täppe tappa.
Naine võib olla,koer peab olema!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kärntõbi inimesel.

Postitus Postitas puugi »

Oli kunagi endalgi selline haruldane tõbi kätel küljes. :D Vastik sügelus oli.Ei tea kumb mõjus,aga kasutasin nii kanget alkoholi kui ka bensiini.Kadus ära küll! (b)
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Kärntõbi inimesel.

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Pidavat ise üle minema jah, kuna parasiit ei suuda võõra peremehe nahas sigida. Eelduseks on et värsket pidevalt peale ei tule. Siit ka põhjendus soovitusele kasutada kummikindaid igatsugu elukate käitlemisel.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Kärntõbi inimesel.

Postitus Postitas sooviku »

Just kätel pole ühtki kihelevat täppi :M .Olen proovinud nülgida kummikinnastega.See on umbes sama,kui labakutega püssi lasta.
Naine võib olla,koer peab olema!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Kärntõbi inimesel.

Postitus Postitas peepk »

Kirjutasin kunagi tuttavast Vormsi jahimehest, kes kährikut nülgides korra omal käeseljaga üle palge tömbas. Tollal pidasite seda naljaks. Sai mees sama asja, aga arst miski salvi soovitas.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Kärntõbi inimesel.

Postitus Postitas Feen »

Sügeliste vastast salvi on vaja. Täiesti olemas. Ma arvan, et metslooma omale toimib sama mis inimese omale. Sellest võiks alustada, kui ei toimi, siis kahju ka ei tee (ehk, äkki on midagi muud kui kärntõve tekitav sügelislest).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Kärntõbi inimesel.

Postitus Postitas hundikütt »

Pead omale samad tilgad turjakarvadesse panema mis koeralegi paned :lol: Nali naljaks aga ülemöödunud aastal saime kõik kolm meie seltsi karusnahakütti selle häda kaela.Üks mees sai arstilt mingit salvi,mis olla veidi nagu aidanud.Minul tekkis neist täppisest jube pompoon reie peale,mis ei tahtnud ka 1,5 kuuga paraneda.Teine mees sai sama asja lõua otsa :shock: ,see oli küll õudne vaadata.Nüüd on õhukesed kummi kindad alati jahiriiete taskus,saab väga edukalt hakkama aga vajab veidi harjumist.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kärntõbi inimesel.

Postitus Postitas kakuke »

Mul paar kolm aastat tagasi tahtsid poisid nülgida kährikut. Mõtlesin, et no mis ikka, las harjutavad kätt. Kährik tundus täitsa kena. Nülgisid selle ära ja mõlemad said kärntõve külge. Ühele tuli käe peale, teisele pähe. Juuksed selle koha pealt lõi maha ja punetas. Naine viis arsti juurde ja oli jube tige minu peale. :P
Võeti mingid proovid ja neil vist oli seen. Said suht kanged antibiootikumid peale ja vist mingit salvi ka. Üle ta läks. Nüüd nülivad kummikinnastes.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Kärntõbi inimesel.

Postitus Postitas sokk »

Proovi väävlisalvi :D
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Kärntõbi inimesel.

Postitus Postitas sooviku »

Feen kirjutas:(ehk, äkki on midagi muud kui kärntõve tekitav sügelislest).


Et arvad,pean see kuu ennast pesema jälle,seepärast kiheleb :wink:
Naine võib olla,koer peab olema!
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Kärntõbi inimesel.

Postitus Postitas Andrus Michelis »

sooviku kirjutas:.Olen proovinud nülgida kummikinnastega.See on umbes sama,kui labakutega püssi lasta.


Kratsida, ma usun, võid ennast ka ilma kinnastetta täiesti vabalt, kui seda mugavamaks pead. :roll: :D
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Kärntõbi inimesel.

Postitus Postitas duv »

sooviku kirjutas:Just kätel pole ühtki kihelevat täppi :M .Olen proovinud nülgida kummikinnastega.See on umbes sama,kui labakutega püssi lasta.

Osta kirurgi kindad, müüakse vist mingi 100-ne karbitäis korraga. Ega nad kaua vastu ei pea, aga peale põdrakärbeste peavad muud pahalased kinni ja nülgimist ei sega. Isegi peenemat tööd nagu kõrvade, igemete lahtilaskmist ja nina väljapuhastamist ei sega.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Kärntõbi inimesel.

Postitus Postitas duv »

duv kirjutas:
sooviku kirjutas:Just kätel pole ühtki kihelevat täppi :M .Olen proovinud nülgida kummikinnastega.See on umbes sama,kui labakutega püssi lasta.

Osta kirurgi kindad, müüakse vist mingi 100-ne karbitäis korraga. Ega nad kaua vastu ei pea, aga peale põdrakärbeste peavad muud pahalased kinni ja nülgimist ei sega. Isegi peenemat tööd nagu kõrvade, igemete lahtilaskmist ja nina väljapuhastamist ei sega.

Peenema töö jaoks muidugi ka skalpelli vaja, koos vahetatavate teradega.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Kärntõbi inimesel.

Postitus Postitas sooviku »

:) Ärge nüüd,palun,mulle nülgimist küll õpetama hakake.Eks ma ole paaril elukal naha üle kõrvade tõmmanud ka :wink: .Ja siiani ilma kinnasteta,arvatavalt ka edaspidi.Ju oli ka aeg,et miskit külge hakkaks.Veneaegne marutaudikuur oligi juba meelest läinud.
Naine võib olla,koer peab olema!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Kärntõbi inimesel.

Postitus Postitas Välek »

sooviku kirjutas:Krt,küll kiheleb :? Olen aegade jooksul igatsugu elukaid katsunud ja nülginud..
Peale seda jama ikka pesemas oled käinud? Vesi ja seep võivad ka aidata.
Vasta