Emis küttimise eest 100 eurot

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
jyri

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas jyri »

rajaleidja kirjutas:Ja millise paragrahvi alusel on õigus sellel Tallinna tänava inimesel ühe MTÜ juhatuse liikmed oma kohalt tagasi kutsuda, kui nad on otsustanud näiteks mitte pidada aprilli kuus ajujahti metsseale?

Ära teeskle sinisilmset naiivitari. Kui vaja, võetakse Toompeal selline "paragrahv" ühe päevaga vastu. Võidakse näiteks min. limiit nii suureks ajada, et teil kuluks 5 aastat täitmiseks, või üldse limiiti ei anta. Või moodustatakse teie maadel looduskaitse ala. Samas sosistatakse kellegi rahulolematule kõrva, et kui uut juhtkonda ei vali, jäätegi piirkonnast ilma. Jne jms.
Vaata, kui Aaviksoo tahtis TIPi rektoriks, pandi tema ees uksed ja aknad kinni ametlikult. Ja mis edasi sai- seepeale lihtsalt libistati läbi ventilatsiooni kanali ikka samasesse tugitooli istuma.
Ja sa arvad, et saad oma " Eesti seadustega" õigeks jääda kui jama lahti? Kahtlen siiralt.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas unt »

Oh Jyri-Jyri! Vahepeal loed ja vaatad, et Jyri räägib päris mõistlikku juttu. Sealsamas jälle kõik segi nagu pudru ja kapsad :P
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas gunnar »

unt kirjutas:Oh Jyri-Jyri! Vahepeal loed ja vaatad, et Jyri räägib päris mõistlikku juttu. Sealsamas jälle kõik segi nagu pudru ja kapsad :P


No ma ka ikka mingi aeg irvitasin niisama tema jutte lugedes aga nüüd kui ma olen aru saanud et ta ei teegi nalja vaid ise usub seda, on lausa kahju isegi. Mis kuradi seadus see päevaga vastu võetakse mis aitab MTÜl või OÜ juhatuse mingi suvalise "autoriteedi" poolt välja vahetada. No ei tasu igast möga siia riputada.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas kakuke »

Eks neid kõvatajaid ole ennegi nähtud. Ma ise näiteks osade juttu siin üldse ignoreerin. Elu on näidsnud, et vasikatega ei tasu võidu joosta.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas duma »

kakuke kirjutas: Ma ise näiteks osade juttu siin üldse ignoreerin. Elu on näidsnud, et vasikatega ei tasu võidu joosta.

Ja alati võimalus "persona non grata" foorumis panna, ja ei näita teatud isikute poste.
duo on parem
Kasutaja avatar
Tanel.
Postitusi: 62
Liitunud: N Jaan 31, 2008 9:55 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas Tanel. »

Paistab, et selle emise pearahaga taheti parimat, aga välja kukkus nagu ikka. 100 eurot + km makstakse katkus emise laskmise ja matmise eest. Mis selle mõte on, kui katkus siga peaks nagunii ära surema? Kui nad tahaksid arvukust alla tuua, siis peaks ju tervete sigade küttimist propageerima? :M
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas unt »

Tanel. kirjutas:Paistab, et selle emise pearahaga taheti parimat, aga välja kukkus nagu ikka. 100 eurot + km makstakse katkus emise laskmise ja matmise eest. Mis selle mõte on, kui katkus siga peaks nagunii ära surema? Kui nad tahaksid arvukust alla tuua, siis peaks ju tervete sigade küttimist propageerima? :M

Ole hea ja viita, kust Sa seda võtsid? Ma nagu ei oska kusagilt vaadata, et midagi sellist plaanis oleks :M
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Kasutaja avatar
Tanel.
Postitusi: 62
Liitunud: N Jaan 31, 2008 9:55 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas Tanel. »

unt kirjutas:
Tanel. kirjutas:Paistab, et selle emise pearahaga taheti parimat, aga välja kukkus nagu ikka. 100 eurot + km makstakse katkus emise laskmise ja matmise eest. Mis selle mõte on, kui katkus siga peaks nagunii ära surema? Kui nad tahaksid arvukust alla tuua, siis peaks ju tervete sigade küttimist propageerima? :M

Ole hea ja viita, kust Sa seda võtsid? Ma nagu ei oska kusagilt vaadata, et midagi sellist plaanis oleks :M


Selline punkt on sees VTA ja jahindusklubide vahel sõlmitavas lepingus, mille alusel makstakse katkus sigade matmise või konteineritesse vedamise eest.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas tony »

Vot selline kiri tuli vet.ametist:

Annan Teile Teada, et alates 04.01.2016 hakkab Pärnumaa Veterinaarkeskus võtma vastu tõendusproove sigimisealiste emiste küttimise kompenseerimiseks(100.-). Selleks tuleb kaasa võtta jahiluba ning korralikult kilekotti pakitud eristatav kütitud emise vulva. Proovid ei tohi olla külmutatud. Mittetuvastatavaid proove ei kompenseerita. Kompensatsiooni väljamaksmiseks sõlmib VTA jahindusorganisatsioonidega jaanuari kuu jooksul vastavad lepingud. Arvestus on kuupõhine. Kui te ei ole EJS liige ja teil on soov taodelda emiste küttimisega kaasnevat kompensatsiooni, siis palun ise võtta lepingu sõlmimisega seoses ühendust Pärnumaa Veterinaarkeskusega või otse VTA-ga.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas kakuke »

See on tõesti huvitav. Tea mille järgi kindlaks tehakse, et antud loom oli sigimisvõimeline? Käib see mõõdulindiga kuidagi mõõtes äkki? Jutt oli, et põrsaid ei kompenseerita. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas tony »

kakuke kirjutas:See on tõesti huvitav. Tea mille järgi kindlaks tehakse, et antud loom oli sigimisvõimeline? Käib see mõõdulindiga kuidagi mõõtes äkki? Jutt oli, et põrsaid ei kompenseerita. :M


Ise ka nuputan hetkel selle mõõduvõtu üle.
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas kahro »

Eriti keeruline see ei ole kui on loode -d siis on sigimisvõimeline!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas tony »

kahro kirjutas:Eriti keeruline see ei ole kui on loode -d siis on sigimisvõimeline!


Minu teadmise järgi on vulva naisterahva välimised häbememokd vmt. Emakas koos loodetega on sigimisorgan. Võimalik, et eksin aga eks siis parandage mind.
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas kahro »

Minu lolli loogika järgi ei saa muud võimalust sigimisvõimest olla!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Emis küttimise eest 100 eurot

Postitus Postitas tony »

kahro kirjutas:Minu lolli loogika järgi ei saa muud võimalust sigimisvõimest olla!


Samas oleme veebruaris põrsastel looteid leidnud, võta nüüd siis kinni kas sellise eest ka makstakse?
Vasta