rebane tuli linna

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
Vasta
hirvekütt
Postitusi: 54
Liitunud: L Mai 01, 2004 4:00 pm

rebane tuli linna

Postitus Postitas hirvekütt »

Täna 09.08.05 kella 08.00 paiku teatati mulle, et Karksi-Nuias, Põhja tänaval on haige rebane. Võtsin püssi kaasa ja läksin vaatama. Selleks ajaks oli rebane läinud maja nr.2a trepile ja sinna magama heitnud. Kui liginesin tahtis ta minema joosta ja ma lasin ta kohapeale maha. Politsei kutsus kohale ka veterinaari kes rebase minema toimetas. Minu arvates põdes rebane kärntõbe.Sabal ja osal küljel oli karvad maha läinud. Arvati, et ta võis veel ka marutõbe põdeda aga see selgub pärast uuringuid. Jahimehed peaks tõsiselt hakkama mõtlema rebaste ja kährikute arvukuse piiramisele ning hulkuvate koerte ja kasside hävitamisele oma jahimaadel. Muidugi need koerad ja kassid on teema omaette, sest seadus seab omad piirangud.
PS. Mul on ka rebasest ilusad pildid kuid ei oska neid kuidagi siia üles panna. Järsku keegi õpetab?
Pea jahti, ära tapa!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Mul "õnnestus" ükskord Lasnamäel rebane lasta. Keegi jobu oli ilmselt lõksu teind, lõigatud servaga punasesse oboloni pudelisse oli keegi midagi söödavat pannud. Rebane oli peadpidi järgi läind ja kinni jäänud, hakkas ära lämbuma, pudel oli niivõrd tihedalt peas kinni. Kätte ei andnud nii hästi, et oleks pudel ära saand peast. Ei julgend ka nii peale hüpata, krt, äkki marutaud vms. 1,5m kaugusele lasi... A ta nägi läbi pudeli niipalju, et sai aru kui lähenesid. Lõpuks polndki muud kui... Hea, et see oli nii linna ääres ja pisikese puudesalu ääres. Sai diskreetsemalt asju ajada... Hiljem selgus, et marutaudi polnud, natuke kahjugi oli teisest... :roll: A samas, ega tal linna ka asja polnud.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Rebane tuli linna

Postitus Postitas jorr »

Tartus pole küll repsi kohanud, kuid Raadil oli tuttav hommikul vara kitse näinud.Jänest ka öösel Lille mäel kohatud.
noorus on ilus aeg
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Tartus Biomeedikumi juures ikka päris tihti jänest - rebast näha, aga noh suht linna servas ju ja mitu hektarit endisi aiamaid üle tee.
smurf
Postitusi: 156
Liitunud: P Mai 08, 2005 1:42 pm

Postitus Postitas smurf »

Juuli kuus nägin hommikul ilusat sokku Tallinnas Hiiu ja Tähe tänava ristil haigla juures ja mõni nädal hiljem valdeku tänaval noort sokku.
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Jõgeval linnas suht tavaline asi Jäneseid näha... aga no metsad suht ümberringi ja mis linn ta ikka niiväga ongi :D
tuleb jaht või jaa?
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Minu meelest ei eksi metsloom kunagi linna. Hoopis inimene on tema rajale linna ehitanud. Arusaam , et loom ``eksib`` maastikul lihtsalt ei kehti, seda võib küll teha inimene, Austraalia aborigeenid välja arvatud. Nende sõnavaras ja mõistetes puudub selline termin nagu ``eksima``, valgete jutust ei saa nad ka selle koha pealt aru: ``...sa ju saad sama teed pidi tagasi minna kuidas tulid....``.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Nõus Indianiga. Loom lihtsalt elab linnas. Umbes kuu tagasi sõitsin hommikul jahile, kell oli 7 hommikul. Kase tänaval Tallinnas enne Sisekaitseakadeemat näen linde tee peal-põldpüüd. Jätsin auto seisma, et ära lugeda palju neid on. Järsku volksab vasakult midagi teele- rebane.
Sõber pärast küsis- lasid ära- no kus **** linna vahel pauka saad teha, vast ainult Viimsi Jahiseltsi mehed kelle maa on viimaste aastatega täis ehitatud. Nende parimal pardijahikohal Viimsi poolsaarel Uusmeremaal alias Armuneemel on president Meri kodu ees. muud jahikohad kah kinnisvaraarendust täis. Õnneks on neil tagama Naissaare näol olemas ( kui miskit piirangut ei ole)
Vasta