Marutaud

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
Vasta
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

mosse kirjutas:....Sõnastusest kumas läbi hirm, et külakoerad keeravad kogu kallihinnalise vaktsiini keresse ja lennukitega ringipõristamisest kasu ei miskit :D


Teisalt võib sellisel korral "kasu" seisneda selles, et leitakse, et selline vaktsineerimine ei ole efektiivne ja tulevikus otsustatakse muude meetodite kasuks (nt jahimeeste hoogsam kaasamine ühel või teisel moel). Nendes Euroopa riikides, mida lennuvaktsineerimisel meile eeskujuks on toodud, metsades hulkuvate koerte probleemi ei eksisteeri. Kuigi, vaevalt et külakoerad ka meil kogu vaktsineeritaval territooriumil tegutseda jõuavad, ikka paikkkonniti rohkem.

BM
hirvekütt
Postitusi: 54
Liitunud: L Mai 01, 2004 4:00 pm

Postitus Postitas hirvekütt »

baddmann kirjutas:
mosse kirjutas:....Sõnastusest kumas läbi hirm, et külakoerad keeravad kogu kallihinnalise vaktsiini keresse ja lennukitega ringipõristamisest kasu ei miskit :D


Teisalt võib sellisel korral "kasu" seisneda selles, et leitakse, et selline vaktsineerimine ei ole efektiivne ja tulevikus otsustatakse muude meetodite kasuks (nt jahimeeste hoogsam kaasamine ühel või teisel moel). Nendes Euroopa riikides, mida lennuvaktsineerimisel meile eeskujuks on toodud, metsades hulkuvate koerte probleemi ei eksisteeri. Kuigi, vaevalt et külakoerad ka meil kogu vaktsineeritaval territooriumil tegutseda jõuavad, ikka paikkkonniti rohkem.

BM
See kõik ongi jama! Jahimehed ju hooldavad oma hoolduspiirkonda ja see on ju lausa kohustus. Need ravipalad oleks pidanud seltsidele ära jagama ja no problems. Kohalikud kütid teavad kus on rebase mäkrade ja kährikute urud ja sinna oleks ligidusse need ravipalad maha visata ju saanud. Nüüd pannakse aga kolm lennukit lendama.(Palju maksab lennutund? Meie jahimaksud?)
Pea jahti, ära tapa!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Siit kumab terve meie riigi suur probleem läbi. Inimesed ei usalda poliitikuid ja ametnikke, need seda teavad väga hästi ja ei usalda omakorda inimesi ja..... Nii see krdi tants käib enamvähem iga asjaga.
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Nii ...marutaudi vastase vaktsiini pildumine söödavate kuubikute näol on lõppenud ja nüüd oodatakse aktiivsust jahimeestelt. Nimelt on vaja teaduslikeks uuringuteks küttida paras hulk rebaseid/kährikuid ja üle anda nende pead! Meitel näiteks on vaja seltsi peale küttida 15 rebast/kährikut! See teeb enamvähem meie grupi kohta 1 loom näkku ja mis ei tohiks kellelegi üle jõu käia! Ja kindlasti peaksid kõik grupid oma maade pealt antud kvoodi täis laskma, muidu ei jõua pärast seda jõminat ära kuulata, et näe meie tegime suure töö ara ja jahimehed va laiskvorstid ei viitsi midagi teha....

Ühesõnaga rebase ja kährikujahti kõik see mees!!! :wink:
tuleb jaht või jaa?
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

Noonii,sellel teemal on tatti nüüd küll pritsitud. Asi nimelt järgmine , lennukitelt tehti seda selleks,et maailma praktika on nii toiminud, arvutuslikult oleks Ruhnu saare vaktsiini külv inimeste poolt käsitsi sama tihedusega mis lennukid seda teevad kulutanud umbes 220 inimpäeva, vaktsineerimisprogrammi raames on tähtis , et ala oleks kaetud võimalikult ühtlaselt vaktsiiniga, jahimeestele jagades ei oleks saanud siiski kindel olla ,et alad ÜHTLASELT kaetud saavad, raha tuli euroliidust ja vaktsineerimiseks lennukiga.Olen selle asjaga ülikooli lõpukursusest saadik kursis olnud , selle asja planeerimine on võtnud aega neli aastat ja kestab see asi veel mitu aastat, arvan et see oli hea lahendus. Pealegi käis minu naisuke ka seda sodi ,haiseb muuseas jäledalt,külvamas lennukilt :wink: , me mõlemad õppind loomaarstiks, kuigi mis pattu salata, mina sellel alal enam ei tööta. :cry:
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Marutaud

Postitus Postitas jorr »

Kui ise sellega tegelesid,siis pead muidugi kiitma.Siiski paar küsimust:miks tehti seda poolikult ja kas lennukilt on võimalik teha ühtlast külvi?Vene ajal küll polnud,tuul, kõrgus jms.
noorus on ilus aeg
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

Ise sellega ei tegelenud ,ega ei kiida ,lihtsalt argumenteerin. Vastused küsimustele, lennatakse 120-150m kõrgusel, vaktsiin loobitakse käsitsi, piloodiga koostöös loopija vastavalt,võsade-metsade ja lagedate kohal loopis ,asulad jäeti pommitamata :wink: , kuna programm kestab aastaid siis küll see teinepool saab ka tehtud, ja see esimene ka veel kord, lihtsalt euroopa liidu rahatoru pole vist nii jüme ,et sellist kogust pappi korraga välja köhida. oleksid lennanud veel madalamalt aga lennuamet ei andnud luba- siis nad ei saa radariga näha mis toimub.
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Küsimus kohe: a miks asulatejuures ei "pommitatud"?
Tavaliselt just asulatekõrval -ja ärge öelge et see pole nii- metsaalustel nn prügilatel (millest rebased talvekuudel väägasõltuvad on) ristuvadki mets- ja koduloomateed- (pool)hulkuvad kassid-koerad. Kui mõni kõuts või peni ka palukese saaks väheneks ka inimesenakkusoht!
Või EL-i programm kaitses ulukeid väljasuremiseohueest ja inimest vaktsineeritakse kaubandusletikaudu - saadud suhkrutrahvi rahadega ?
tsuks nigu ma olen...
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

Asulad pommitamata, seda selles mõttes et majade pihta ikka ei loobitud, küll aga majadeta ja hoonestuseta alad, lõpeks tegutsetakse positiivse asja nimel ja küsimus on ainult metoodikates.
p.s pole mõtet muretseda selliste asjade pärast mis meist ei olene, rikub ainult tervist.
Ehk olekski saanud selle rahaga teha kollektiivjahi asemel kollektiivkülvi,olnuks ehk seegi lõbus, makstud pealegi mis seal salata.
Nelli
Postitusi: 2
Liitunud: T Jaan 31, 2006 3:23 pm

hammustus

Postitus Postitas Nelli »

mind hammustas 5 päeva tagasi kass Viimsis. Ei tea kas ta oli marutaudis või mitte. Arst soovitas mul seda kodutut kassi hakata otsima, et kui ma teda veel näen maja juures, siis arvatavasti ma haige ei ole (sest marutaudis olev loom pidavat nakatama 10 päeva enne surma) ja süste ma saama ei pea. Sest need marutaudi vastased süstid pidid hästi kahjulikud olema inimese organismile. Samas ega ma neid süste ei taha saada ka. Mis te arvate, kas viimsis hulkuv kass võib olla marutaudis???
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Re: hammustus

Postitus Postitas vkx »

Nelli kirjutas: Mis te arvate, kas viimsis hulkuv kass võib olla marutaudis???

Võib ikka. Haiguse võis ta saada näiteks rebaselt või kährikult. Avastati ju eelmisel aastal marutaud ka ühelt kanalt vist kui õieti mäletan.
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

Kass võib olla marutaudis vaatamata sellele kas ta elab Viimsis või Leningradis . Marutaud on nakkav iga haiguse staadiumis, peale haigusnähtude ilmnemist(kliiniline pilt) on surm vältimatu. Ääretult riskialdis tohter peab olema kes julgeb öelda et peale tundmatu kassi hammustust midagi ei juhtu. Peale kokkupuudet oma taksiga kes jauras marutaudis rebasega vaksineerisin mina ennast ja kogu pere tegi seda sama, kuna mitte ükski meedik ei julge vastutust võtta ja väita ,et kindlasti midagi ei juhtu. Muuseas mu taks on korralikult vaktsineeritud. Enese vaktsineerimisest niipalju, et ega see väga jube ka pole, õhusaaste on ehk kahjulikum , kui üks vaktsineerimine tervele organismile. Lõpetuseks -marutaudi suremine on äärmiselt piinarikas, eks iga inimene peab oma riske ise maandama.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

IMHO:

Viimsis hulkunud kass ei saa kohe kindlasti mitte olla marutaudis, kuna nii kalli kinnisvaraga ja rikaste inimestega piirkonnas ei ole marutaud lubatud. Marutaud on ainult Teise Eesti haigus, mis on mõeldud väetitele ja viletsatele.

Aga tegelikult ma ei tea, kuidas saab nii lolli küsimusega lagedale tulla ja kuidas saab arst nii nõmedat nõu anda....

BM
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

Minu arvates võivad sellised meedikud kes soovitavad patsiendil kodutuid kasse otsima minna varsti ise töötuks ja kodutuks jääda- marutaud pole naljaasi. Oman õigust kirjutada om nime ette Dr Vet Med ja marutaudi tõsidusest sain ülikoolis nii mõnedki teadmised.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Lenda nüüd Ravi tänavale, sinna antiraabilisse kabinetti. Kui veepelgus tekib, on juba hilja. Ole ka hea inimene ja palun avalikusta selle arsti nimi ja vastuvõtu aadress, kes sellise asjaga välja tuli. Aga miks kass hammustas? Mis temaga tegid? Kui lihtsalt niisama lambist hammustama tuli siis on küll asi vägagi kahtlane.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Vasta