Koerte ja kotkaste surmad

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
nimrod
Postitusi: 7
Liitunud: E Jaan 14, 2008 5:50 am

Koerte ja kotkaste surmad

Postitus Postitas nimrod »

kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Koerte ja kotkaste surmad

Postitus Postitas kakuke »

Looduspildis ka sellel teemal juttu.
http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=4123
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
smurf
Postitusi: 156
Liitunud: P Mai 08, 2005 1:42 pm

Re: Koerte ja kotkaste surmad

Postitus Postitas smurf »

Tuttavatel harjumaal samuti kaks laikat kahe päeva jooksul peale jahil käimist samade sumtomitega ära surid. Koerad hakkasid ennast ennast kratsima ja uhel tekkisid krambid, lahkamisel marutaudi ei tuvastatud ning kahtlustati mingit murgitust kuna maksas äge pöletik. Veti sönul murgi selgeks tegemine eestis vöimatu ja soomes tegemine kole kulukas pidi olema.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Koerte ja kotkaste surmad

Postitus Postitas mustlesk »

Ma ei tahaks kuidagi uskuda, et mõni jahimees mürgitab rebaseid kährikuid. Ja isegi kui leiduks üks selline lollpea, oleks mürgitused ikka ühes piirkonnas. Praegu ma olen aru saanud, et need juhtumeid on erinevates piirkondades. Õnneks meil siin ida pool veel midagi sellist pole juhtunud(või pole lihtsalt kuulnud).
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Koerte ja kotkaste surmad

Postitus Postitas aivar00 »

See jutt hirmutab päris ära. Enam ei julgegi oma "elajaga" laupäeval notsudele külla minna.
Õnneks Raplamaal veel selliseid juhuseid ei ole kuulda olnud-ise aga Harjumaa ääres. Kuid see venemaa mürgi jutt- isiklikult kahtlen. Nimelt on efektiivsemaid vahendeid olemas. Nimelt vene ajal kasutas praeguseks juba manalateel olev tuttav loomaarst mingit mürki nn. laudakasside vastu. Oli selline valkjas pulber- nime ei tea. Pidada mõjuma hingamiskeskusele ja looma ca 1 tunniga siruli võtma. Segas seda pulbrit siis lihakuubikutega ja viskas lauda lakka. Usun, et vanemad loomaarstid teavad millega tegu oli. Kussjuures jutt oli selline, et see "mürk" pidi veidi aja pärast looma organismist jälgi jätmata ära kaduma... Asi nagu vene KGB laboris. Eks selle pärast selline asi mulle ka nooruspõlvest meelde jäi. Ja tema toimet olen oma silmaga näinud.
Antud juhtumite puhul aga loomad piinelnud paar päeva. Lihtsalt ainuke lootus asjasse tõene pilt saada on lootus, kui kotkaste lahkamistulemused väljamaalt tagasi tulevad.
Samas oleks huvitav teada, kas nendes regioonides, kus hukkunud kotkad ja koerad metsas käisid on näha teiste "röövikute" laipu. Mõni reps või kähr peaks ikka metsa all vedelema. Notsu ka takkaotsa kõikesööja. Jahimehed peaksid esimesed laibaleidjad olema.
ikka lõbusalt
soul
Postitusi: 124
Liitunud: N Jaan 27, 2005 1:22 am

Re: Koerte ja kotkaste surmad

Postitus Postitas soul »

Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Re: Koerte ja kotkaste surmad

Postitus Postitas Jack »

Hommikul raadiost rääkis, et tegemist Venemaalt meile tulnud kotkastega ja surma põhjuseks Venemaal kasutatud hundimürk.
...kohe metsa...
eedi
Postitusi: 82
Liitunud: N Mär 29, 2007 6:08 pm

Re: Koerte ja kotkaste surmad

Postitus Postitas eedi »

OK! Kotkad võivad tõesti piiritagant tulla, aga koerad olid ju meie meeste omad! Igal juhul hirmu ajab nahavahele . Tundub ka, et asi on suurel pindalal juhtunud.Ilmselt peaks metsas
ka surnud metsloomi leiduma .Eks saabuvad analüüsid toovad selgust,veidikegi.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Koerte ja kotkaste surmad

Postitus Postitas mustlesk »

Pisut kahtlane see jutt, et tegu vene poolt tulnud kotkastega. Pistsid seal mürki ja siis tulid siia surema, ei ole ju tegu 1-2 linnuga. Ma arvan, et mosse oskaks seda väidet kommenteerida.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Koerte ja kotkaste surmad

Postitus Postitas unt »

Eile, 15ndal leiti surnud merikotks ka Kunda lähedalt. Seega siis - 2 tk Läänemaalt, 1 Hiiumaalt, 1 Pärnumaalt, 1 Võrtsjärve äärest, 1 Tartumaalt ja nüüd siis ka Kundast. Tervel Eestil praktiliselt ring peal.
Hoidke silmad lahti ja öelge seda ka oma jahikaaslastele, kes ei loe foorumit. Kes see muu ikka metsadest neid kotkalaipu leiab, kui mitte jahimees. Või vähemalt on sellise liikmeskonnaga organisatsioonil see leidmisvõimalus väga suur. Ja andke kindlasti info Keskkonnainspektsiooni valvetelefonile 1313. Samuti siis, kui näete mõnd elusat, aga jõuetuse tundemärkidega kotkast või kulli. Kui teda hiljem ülesse ei leiagi, siis vähemalt saab paikkonna kirja.

Ja muidugi võiks infot anda ka jahikoerte kummalistest ja äkilistest suremistest ja kindlasti lasta need üle vaadata veterinaaril. Ja kui surmapõhjus jääb ka veterinaarile arusaamatuks ja on mingigi võimalus, siis säilitada laip kusagil sügavkülmas.

Mingi jama on lahti! Aga mis jama?
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Koerte ja kotkaste surmad

Postitus Postitas Pauli »

No see väide, et kotkad sõid Venes mürki ja tulid meile surema, pärineb Urmas Sellise suust, kui ma ei eksi. Pole Urmasega hiljuti rääkinud, seega konkreetseid kahtlustusi ei tea, aga iseenesest pole lugu sugugi võimatu. Esiteks oli tegemist vist valdavalt noorte lindudega (aga vanadki võivad talvel päris laialt ringi liikuda), teiseks pole ka lindude hulk eriline näitaja - Vilsandil näiteks on merikad taviti lausa parves, korraga võib näha kümmet lindu. Raipe peal päris Aafrika pilti välja ei anna, aga mitmekaupa ikkagi. Seega ei kiida takka ega vaidle vastu. Kõhutunne ütleb, et koerte ja kotkaste surmad on üksteisest sõltumatud lood.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Koerte ja kotkaste surmad

Postitus Postitas unt »

mosse kirjutas:No see väide, et kotkad sõid Venes mürki ja tulid meile surema, pärineb Urmas Sellise suust, kui ma ei eksi. Pole Urmasega hiljuti rääkinud, seega konkreetseid kahtlustusi ei tea, aga iseenesest pole lugu sugugi võimatu. Esiteks oli tegemist vist valdavalt noorte lindudega (aga vanadki võivad talvel päris laialt ringi liikuda), teiseks pole ka lindude hulk eriline näitaja - Vilsandil näiteks on merikad taviti lausa parves, korraga võib näha kümmet lindu. Raipe peal päris Aafrika pilti välja ei anna, aga mitmekaupa ikkagi. Seega ei kiida takka ega vaidle vastu. Kõhutunne ütleb, et koerte ja kotkaste surmad on üksteisest sõltumatud lood.


Ei vaidle vastu. Niipalju kui mina tean, ei saa senini isegi kotkaste suremist veel faktiliselt omavahel siduda. Ühine nimetaja vaid oletuslik, nagu ka see, et Venemaal mürki söönud.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Koerte ja kotkaste surmad

Postitus Postitas Mart »

Andkem teadlastele aega. Emotsioonilise lähenemisega ei lahenda siin midagi. Põhiline on silmad lahti hoida ja kahtlastest hukkumistest teada anda. Loodame, et Mosse meid ikka asjade käiguga kursis hoiab.
Meelis
Postitusi: 87
Liitunud: N Aug 11, 2005 12:41 pm

Re: Koerte ja kotkaste surmad

Postitus Postitas Meelis »

Kahjuks see teema käis ka minu koerast üle. Samuti ei söönud midagi ja oksendas ning peale jõule mu Bernikas suri. Käisime ka arstil ja andsime ravimeid, algul läks paremaks ja kolme päevaga oli valmis. Sama juttu kuulsin ka Jõhvi töökaaslaselt, kelle taks samamoodi hiljuti suri. Põhjuseks ikka äge neerupuudulikus. Väga nakkav see haigus ei ole, mul on jahikoer ka, kellega aktiivselt metsas käin, temal pole häda midagi. Ka ei mürgita meie jahiühistu ei rebaseid ega hunte(hunte meie jahimaal pole), ilmselt ei tee seda ka teised Eesti jahiühistud, seega mürgitamisega tegemist pole. Ka naabritega saame normaalselt läbi. Ühesõnaga, üks kummaline haigus.
Võib ju olla, et selliseid juhtumeid koertega on ka ennem olnud, aga nüüd kotkaste valguses liigub internetis info kiiresti ja jääb tunne, et tegemist mingi hullu taudiga.
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Koerte ja kotkaste surmad

Postitus Postitas Mart »

Jah ka nii võib olla, aga loomakliinikud peaksid küll aru saama, kas samade sümptopitega surmaga lõppevaid koerte haigestumisi on statistiliselt rohkem või mitte. Iseasi palju inimesed velskri poole pöörduvad.
Vasta