Ulukite haigused

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
Vasta
Eesti loodus
Postitusi: 3
Liitunud: R Nov 30, 2012 9:51 pm

Ulukite haigused

Postitus Postitas Eesti loodus »

Paljud jahimehed ei viitsi vaeva näha vahel jookseb loom metsa ja nad ei jälita ju enam ,mul kodud juures oli ka suur vana kult,oli ka kõhn,siis naabri mees lasi ta maha ja ütles,et lõualuu oli ära lastud,et hea kui ta vilja sai süüa kusgilt niiet ta peoga oleks saanud kusgilt vilja hunikust.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Ulukite haigused

Postitus Postitas kalur »

Sa ise ka oma jutust aru saad? Väike emakeele kursus ei teeks paha. :!:
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Ulukite haigused

Postitus Postitas Beretta »

Eesti loodus kirjutas:Paljud jahimehed ei viitsi vaeva näha vahel jookseb loom metsa ja nad ei jälita ju enam ,mul kodud juures oli ka suur vana kult,oli ka kõhn,siis naabri mees lasi ta maha ja ütles,et lõualuu oli ära lastud,et hea kui ta vilja sai süüa kusgilt niiet ta peoga oleks saanud kusgilt vilja hunikust.

Toimetatud tekst.
Paljud jahimehed ei viitsi vaeva näha kui vahel haavatud loom metsa jookseb ja ei jälita teda enam. Mul kodu juures oli vana, kõhn, suur kult. Naabrimees lasi ta maha. Ütles, et kuldi lõaluu oli varem ära lastud, hea kui kuskilt viljahunnikust sai süüa.
Nii pikki lauseid EL nagu sinul oskab kasutada õigesti ainult Heido Vitsur, nii et ei maksa üritadagi.
Grumpy old man
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Ulukite haigused

Postitus Postitas Karmo »

Ei saa väita, et ei viitsi. Alati ei pruugi ollagi neid "märke" tabavast lasust, eriti kui on jalad ja mootor terved siis lippabki loom kilomeetreid ilma midagi kahtlast maha jätmata.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Ulukite haigused

Postitus Postitas hundikütt »

Asi pole viitsimise taga.Tavaliselt jääb ikka teadmiste ,oskuste ja kogemuste puudumise taha.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Ulukite haigused

Postitus Postitas peepk »

Vot, ei tea mis rubriiki seda lugu panna, aga...Eile semuga põllal jahil ja kerge udu ja hirmvaikne, korraga seljataga nagu vigase sumbutiga sportpüssist lastakse. Esimene mõte mõlemal oligi, et poolautomaadiga keegi põllal, anti ikka kiirtuld 6-7 pauku järjest ja paari sekundi pärast uus seeria. Intervall just selline, nagu poolautomaadist kõmmutades. No keerasime vaikselt ringi ja vaatan binokliga, et "tulistajaks" meist nii 60 meetri peal vana väga jämedate sarvedega ja pealt lumivalge ninamikuga sokk :P Jõllas meid vaadata ja andis uue seeria :mrgreen: Kuna oli suht hämar, poleks palja silmaga teda näind ja tänu valgele ninale oli meie suunas "tulistaja" avastatud. Kui ta sutsu hiljem vehkat tegi, siis tavapärane "haukumine" oli sellise erilise löriseva tämbriga. No pole mina sellist soku suust tulevat häält enne kuuld ja ilmselt asja seedides, mingi hingamisteede haiguse alla võiks selle tinglikult liigitada, tont teab. Kindlasti lähen teisekorra sutsu varem, et seda sokku veel kohata. Maa oli pehme ja sõrga ja sarve kuhugi vastu taguda pold võimalik.
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Ulukite haigused

Postitus Postitas Tormis »

Kuna tänavu oli väga palav suvi, siis usun, et sokul on hingamisteed ninakiinidest umbes ja sellest ka vastav häälitsemine.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Ulukite haigused

Postitus Postitas unt »

Tere Peep
Arvan, et Tormisel on õigus. Olen ise küttinud mingi kümmekond aastat tagasi ühe sellise soku, kes ka häälitses imelikult ja köhis ja läkastas vahepeal väga naljakalt. Ja kui ma siis pea eemaldasin, siis hakkas sealt igalt poolt tulema välja valgeid vaklu. No kohe selliseid väikese sõrme jämedusi jälkusi. Ja neid tuli ninast ja hingetorust ja koguseliselt võis neid olla oma korralik kamalutäis. Teadsin juba siis sellisest parasiidist metskitsedel, aga eales poleks arvanud, et see asi võib olla nii jäle.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Ulukite haigused

Postitus Postitas peepk »

Siis laseme tal edasi elada, või peab jahimees sekkuma (loa olemasolul). Kuidas ta (sokk) sellega edasi elab, kas see iseenesest kaob??? Targemad, mis arvate.
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Ulukite haigused

Postitus Postitas Tormis »

Kui tuleb korralik talv, siis see loom küll talve üle ei ela. Mina lubaks seltsi päälikuna sellised ära küttida. Ennem jäägu mõni tugev kits ellu.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Ulukite haigused

Postitus Postitas aadu kadakas »

renemr
Postitusi: 60
Liitunud: R Okt 28, 2011 1:26 pm

Re: Ulukite haigused

Postitus Postitas renemr »

Tere,
Paneks mõned pildid targematele vaatamiseks.Mis nahahaigusega võib olla tegu?Kuupäevad ja kellaajad on piltidel valed.Pildid ise tehtud ca. 2 nädalat tagasi.
Manused
PICT0009.jpg
PICT0008.jpg
PICT0006.jpg
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Ulukite haigused

Postitus Postitas Tormis »

Mina arvan, et nahakiini vastsete muhud, see on põhjapõtradel suvisel ajal üpris tavaline.
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Ulukite haigused

Postitus Postitas Tormis »

http://www.zbi.ee/satikad/putukad/karbes/dipter23.htm

see tekst seletab nii mõndagi, sain ise ka targemaks, et põhjapõdral on teine nahakiini liik
Vasta