keeritsuss

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: keeritsuss

Postitus Postitas sooviku »

tony kirjutas: Ise tean ühte surmaga lõppenud juhust. Juhtus see rubla ajal Pärnumaal, suvel lasti kult mustalt, tehti kotletti ja sashlõkki, perenaine mekkis toorest kottletitainast ja sõi teistest tunduvalt suurema koguse keeritsusse. Seda hoiti viimase võimaluseni saladuses arstide eest ja see saatuslikuks saigi.


Tundub,et see on ka ainuke juhtum,mida kõik teavad.Peale seda see "ussiäri"pihta hakkas.
Naine võib olla,koer peab olema!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: keeritsuss

Postitus Postitas tony »

Ainuke küll aga vaevalt kõik nooremad jahimehed seda lugu teavad. Ise mingit meedium metssealiha ei harrasta, minu retsept lihtne, malmpotti ja +200-ga ahju.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: keeritsuss

Postitus Postitas Välek »

tony kirjutas: Ise mingit meedium metssealiha ei harrasta, minu retsept lihtne, malmpotti ja +200-ga ahju.
Väga õige suhtumine (y) . Minu jaoks on "iga siga alati keeritsat täis", olgu proov kui negatiivne tahes.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: keeritsuss

Postitus Postitas TiitR »

tony kirjutas:Ainuke küll aga vaevalt kõik nooremad jahimehed seda lugu teavad. Ise mingit meedium metssealiha ei harrasta, minu retsept lihtne, malmpotti ja +200-ga ahju.

Pole minagi ühtegi teistviisi metsseaga harrastanud, kui ainult ahju. Olenevalt lihatükist, vaaritab naine ahju ees oma 4..5 tundi.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: keeritsuss

Postitus Postitas aivar00 »

Hästi maitsestatud sašlik on metsanotsust ikka parim. Minu lemmik veel granaatõuna kastme marinaadis :lol: . Kui vanasti sai seda teha ilma kontrollita, siis nüüd lasen notsul ennem proovi teha. Ja ka pannil praetud kotlet pole paha...
Kurivaim isegi täis kõhuga hakkab ila jooksma :lol:
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: keeritsuss

Postitus Postitas kakuke »

tony kirjutas:Ainuke küll aga vaevalt kõik nooremad jahimehed seda lugu teavad. Ise mingit meedium metssealiha ei harrasta, minu retsept lihtne, malmpotti ja +200-ga ahju.

Ei ole kindlasti ainuke. Tartu noored, kes sagedamini klubi külastavad, teavad, kuidas vähem, kui aasta tagasi, nakatus ühe jahiseltsi endine esimees keeritsaga. Siis oli jama palju.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: keeritsuss

Postitus Postitas sooviku »

Noh siis on mitmekümne aasta peale kaks juhtumit,millest üks on lõppenud surmaga.Seega on 50:50 võimalus,et proovi tegemata metssiga süües otsad annad. :wink:
Naine võib olla,koer peab olema!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: keeritsuss

Postitus Postitas Välek »

sooviku kirjutas:Noh siis on mitmekümne aasta peale kaks juhtumit,millest üks on lõppenud surmaga.Seega on 50:50 võimalus,et proovi tegemata metssiga süües otsad annad. :wink:
Agoonia peale on teised 50/50 võimalus, et teed endale ise otsa peale. Pidi jube valu olema ja aeg-ajalt pidid ussikesed enda olemasolust teada ka andma.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: keeritsuss

Postitus Postitas sooviku »

Pidi,räägitakse,olevat olnud ......... :M Foorumis on pea 5000 kasutajat.Selles karjas peaks keegi ikka nakatunud olema ja võiks rääkida,kui valus see uss on.Muidu on kogu aeg jutt sellest,mida keegi kuskilt kuulnud on.
Naine võib olla,koer peab olema!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: keeritsuss

Postitus Postitas hundikütt »

Ma olen söönud kontrollimata liha nii ja teisiti ja aegajalt ka valutab siit ja sealt.Aga millist valu sulle kirjeldada,seda küll ei tea :D
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: keeritsuss

Postitus Postitas Välek »

sooviku kirjutas:Pidi,räägitakse,olevat olnud ......... :M Foorumis on pea 5000 kasutajat.Selles karjas peaks keegi ikka nakatunud olema ja võiks rääkida,kui valus see uss on.Muidu on kogu aeg jutt sellest,mida keegi kuskilt kuulnud on.
See, mis räägin on vale, ja kui foorumis kannatajaid ei leidu, vaid kinnitab seda, et ajasin jama? Proovi siis omal nahal järele, ja kui valus on, siis kindlasti valetad. :VS
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: keeritsuss

Postitus Postitas sooviku »

Hundikütt,alles sa ütlesid,et kümmekond aastat pole teil nakatunud sigu olnud :wink: .
Naine võib olla,koer peab olema!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: keeritsuss

Postitus Postitas hundikütt »

Nakatunud pole olnud millest on proov tehtud.Proovi oleme teinud vorsti loomadest ja neist,mis suvel šašlõkiks lähevad.Ülejäänuga teab iga mees ise kas keedab süldiks või sööb toorelt :)
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: keeritsuss

Postitus Postitas MLP »

ja kõik siiani elavad ja ainuke valu mis on, on armu valu :lol:
sinu nukker noku!
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: keeritsuss

Postitus Postitas vallo »

Muuseas, ülikooliaegne parasitoloogia õppejõud oli veendunud, et enamus jahimeestel on olemas antikehad keeritsussile. Ehk siis on olnud kokkupuude tekitajaga, mille kogus/nakatamisvõime pole olnud piisav, et haigust esile kutsuda. Organism suudab paljude ajadega ise hakkama saada.
Vasta