kas 12 või 16 kal.

2003. aasta teemad
Suletud
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

kas 12 või 16 kal.

Postitus Postitas Markko »

mis vahet on 12 ja 16 kal ma saan aru küll et üx on suurem kui teine, aga mis täpsemalt neil vahet ja kumb on parem. OOTAN VASTUST
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Tere Markko

See tegelt hea küsimus... Võttis lausa kukalt sügama...

A vat kas on sul kogemusi olnd tantsupõrandal 56 ja 92 kilo kaaluva naisterahvaga? Kui ise juhtida oskad- siis mõlemad su kätevahel sulavad ja ringi lendavad- a kui äpu- siis kukkumine pole kummagiga hea- üks kondine - teine raske...

Ei saa nii küsida- kumb parem on... Haavlipüssid mölemad- a kui sul endal ikka jaksu pole raskemat püssi(naist) kanda ja kardad oblakat- ikka 16 heam on- või isegi 20.

Eks neid jamusemaid (12 kaliiber) liigub ikka rohkem- poes valik suurem- paukusi - a tean mehi- kel ka omalaetud- 20 kaliiber- panevad nii, et männiladvad kukuvad...

Pole ma kuulnd ühtegi 16 kaliibrimõõduliseomaniku kurtmas- et kole peen- haavleid vähe pardile - saab akkama- peaasi, kui ise hea käsi oled.

Maitse asi
tsuks nigu ma olen...
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Endal mul 12-kaliiber. Ei kurda üldse. Haavleid laseb ilusti ja kuul jookseb ka kümnesse. Sõbral on 16-kaliiber ja kiidab taevani. Kuul peaks sellega vist paremini ja kaugemale jooksma. Moona leidub vist 12 rohkem, pole kindel.
Kui tahad ikka kuuli ka lasta, siis võta ja proovi püssi enne ikka korralikult. Nad haavlipüssid rohkem ja mõned lennutavad kuule väga metsa.
vollike
Postitusi: 62
Liitunud: P Dets 07, 2003 7:36 pm

Postitus Postitas vollike »

soovitan valida ikka 12 kal . kuna see on enam leivund ja moona valik on suurem .16 kal .on ka hea aga moona pole saada kahjuks.
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

kui sa just ise laadima ei hakka siis küll ei soovita 16 kal. mõne aasta pärast ei pruugi asi enam nii hea olla ,siis ei ole võibolla üldse enam 16 kasutusel.
jaht eesti moodi
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Arvan, et 12 kal. püsse ikkagi kuskil 80% meestel, kui metsas paugud otsa saavad võid neid teiste käest laenata, 16 kal. nii lõbus pole.
Meil näiteks 16 kal. ainult ühel mehel, teistel kõigil kas vint või 12.
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

ma just mõtlesin sama aga kartsin ,et mulle tuleb sellepeale palju noomivaid sõnumeid teemal:kuidas sa lähed metsa padruneid kaasa ei võta. :lol:
jaht eesti moodi
Suletud