Vibu vs tulirelv

2003. aasta teemad
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

rajaleidja kirjutas:4. Palun ütle mulle sedus, mis lubab suurulukit lasta haavlitega. Suurulukit tohib lasta ainult kuuliga


Jahieeskiri

Keskkonnaministri 7. märtsi 2003. a määrus nr 20


Määrus kehtestatakse ĢJahiseaduseģ (RT I 2002, 41, 252; 63, 387; 2003, 13, 70) § 27 lõike 1 alusel.

§ 2. Jahipidamise nõuded suuruluki küttimisel

(1) Suurulukijahil ei tohi jahirelva laadida ja sellest tulistada täismantelkuuliga laetud padruniga.

(2) Põtra, karu, hirve või metssiga võib lasta ainult kuuliga.

(3) Põdra, hirve, karu või metssea küttimisel vintraudse jahirelvaga peab vintraua kaliiber olema vähemalt 6,5 mm ning padrunis kasutatava kuuli kaal vähemalt 9,0 g.

Kitsejahti silmas pidades tuleks seda lugeda järgnevalt:

suurulukeid ei tohi tulistada täismantelkuuliga ja kuna metskits ei ole põder,karu,hirv ega metssiga,siis võib tulistada ka haavlitega (ühe haavlitera kaal peab olema 1/5000 lastava uluki kaalust , seda arvestades peaks olema lihtne haavli numbrit valida).
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Tean seda seadust. Aga kas mingit muudatus ettepanekut ei ole vastu võetud? Räägin seda sellepärast, et üks tuttav jahijuhataja käis alles hiljuti mingil koosolekul ja peale seda ta seda juttu meile rääkis, et kits on ka nüüdsest suuruluk ja enne kui järgmisel hooajal piletit taotlema hakata, teeksid kõik enne laskekatse ära.
Mina olen segaduses. Küsin kohe homme uuesti.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

rajaleidja kirjutas:1. Lastud on seisvat looma, mitte koera eest elueest liduvat looma
2. Täismantlit ei ole ise kasutanud ja ei kavatsegi. Hetkel eellistan enda siledaraudset vindile. Tuletan ka jahikaaslastele meelde, et see on keelatud(kitse puhul)
3. Noole teema oli puhas diskusioon. Pole noolt kasutanud ja ei kasuta ka enne, kui seadus seda lubab. Kaks inimest lihtsalt arutasid sellel teemal ja üritaid targemaks saada. Kui tead asjast rohkem, siis anna teada, millised vahed on noole ja täismantli tekitatud lõikehaavadel.
4. Palun ütle mulle sedus, mis lubab suurulukit lasta haavlitega. Suurulukit tohib lasta ainult kuuliga
5. Vabandan ebatsensuursete sõnade pärast. Enam ei juhtu

1. Kas koer istus siis ühel pool ja jänes teisel pool? Pidasin silmas seda, et jänesejaht on lubatud ainult koerajahis.
2. Pole väitnudki, et Sina see oled.
3. Rääkisin vaid juttu, mida ise kuulnud olen ringi liikunud inimestelt. Kui huvitab täpsemalt, siis võin kontaktandmed anda personaalselt (ehk seletab lähemalt).
4. Mitte seadus vaid jahieeskiri (kirjas on, et see on hetkel kehtiv) ja see ei luba haavlitega lasta kõiki suurulukeid vaid kitse (vaata ise järgi https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=612422 ) ja suuruliki laskekatse on vast selle jaoks, et talle surmavalt pihta saaksid (ka haavlitega).
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
milvus milvus

Postitus Postitas milvus milvus »

kui paljud siinsetest üldse julgeks vibuga metsa minna... mõni loom võib kurjaks saada kui talle ork tegumikku lastakse...
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Momendil vist keegi,ma vähemalt arvan nii,aga kui selline seadus peaks vastu võetama,siis loomulikult ka laskekatse peaks sooritama.
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Vibudega lastakse ju isegi karusid.Kindlasti peab ka nool olema vastav, mitte nagu Välekil - paljas puupulk. Arvan. et ammu jaht oleks päris huvitav.
Egas elevant pole siga!
madis
Postitusi: 123
Liitunud: L Veebr 21, 2004 10:43 pm

Postitus Postitas madis »

kas keegi eesti jahimeeste seltsile avaldust ei ole teinud, et vibuga jaht legaliseerida? :D
beliving that the bow has soul
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Vibudest-ambudest ja miks mitte ka õhkrelvadest rääkides ühte asja: tuleks hoopistükis ja kiiresti panna nende soetamine kontrolli alla. Kui ei eksi siis suht vabalt täna võib neid soetada, lapsed hoovides tulistavad-sihivad-nö. mängivad. Tegelt on see hullumaja, mis toimub. Ainult relvaomanikust lapsevanem-isa, maast-madalast ja just vene ajast ja enne seda omandatud kogemused vanaisadelt jne., need ainult täna on andnud kogemuse-oskuse õpetada lapsele asi selgeks, mitte jääda ootama et juhtuks õnnetus. See meie kultuur, relvaõpe on ju nagu ta on. Ega keegi ei õpeta, see vabatahtlik, alles armees saad haisu ninna ja kui sealgi...meil ju levib suhtumine a la RAHU, EI RELVADELE ja säärane...

Aga millest asja olemus, siis teema ammud js.?
Nimelt olen isiklikult näinud katseid, ja juba vene ajast, aastaid tagasi kuid mitte siin, kuidas ammunool 1. kuulivestist mis peab kinni Makarovi kuuli, läks läbi kui saiast :!: :!: , 2. õhkrelva kuul, terava otsaga, mitte tina, läbistas paksu prussi ja materjali analoogselt inimese nahkkoele :!: :!:
Niiet mõtteainet siin, enne kui asjadega tegeleda. Varsti hakkame taas võitlema tagajärgedega selle asemel et neid ära hoida!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

kütt kirjutas: Kui ei eksi siis suht vabalt täna võib neid soetada, lapsed hoovides tulistavad-sihivad-nö. mängivad. Nimelt olen isiklikult näinud katseid, ja juba vene ajast, aastaid tagasi kuid mitte siin, kuidas ammunool 1. kuulivestist mis peab kinni Makarovi kuuli, läks läbi kui saiast :!: :!:

Siis on küll huvitav,kas jahiammu saab ilma mingit dokumenti esitamata.Siis on küll seadusandluses miskit mäda.See ju jumalast tapariist ja tapab lisaks veel hääletult,pole summutitki vaja,pauku ei käi ja märk kukub hääletult, :shock: oh õudust.

Vestist laseb vast läbi sellepärst,et noole ots ei "seenestu" ,ei pidurdu üldse vaid lõikab lihtsalt sisse.
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Seep see ongi, et vestist läbi laseb, see ikka ühtteist näitab :x Ma VÕIN eksida nende erinevate variantide soetuste vahel, kas ja millele millist luba vaja, kuid minu arust, viimane kord kui küsisin siis mine poodi ja osta! Iseasi, et lapsele, selge see, keegi ei müü. Aga paljus lapsevanemad just ajaviiteks selliseid asju ostavadki ja siis küll varem-hiljem võsukesed sõrmed isepäi ka taha ajavad...
Arvestage, mehed, ja ärge hakake katsetama vaid pigem, tehkem selgitustööd. Info on kontrollitud ning usaldusväärne!
madis
Postitusi: 123
Liitunud: L Veebr 21, 2004 10:43 pm

Postitus Postitas madis »

võtaks jälle selle teema üles, et ise lasen näiteks ka vibu ja väga tore on lasta ja väga paljud vibulaskjad ootavad, et nendega jaht legaliseeritaks. Ja enne väideti, et need väga ohtlikud relvad, siis kui sul ikke mõistust peas on, siis ei lase sa nii et keegi võib viga saada. nii et ise pooldan kull vibude kasutamist ka selle pärast, et siis peab jahimees ka ikke vaeva nägema, mitte et laseb mõne vindiga 300-400 meetri pelt maha.

vähemalt see on minu arvamus :!:
beliving that the bow has soul
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

TO MADIS: see on jama kui jaht vibudega legaliseeritakse, seda vaevalt saab olema siinmail!! Mida sa arvad näiteks summutite kasutamisest jahil, kas see oleks normaalne??
Vibu ja jaht, see ikka mingi neegrite või pärismaalaste pärusmaa, niiet...
NO MORE COMMENTS!!
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Kalal käi õngega ja jahil püssiga! Hmm, aru ma sust ei saa, MADIS!?
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

kütt kirjutas: Mida sa arvad näiteks summutite kasutamisest jahil, kas see oleks normaalne??

OFFTOPIC:Käisin paari nädala eest hülgejahil. Ringvassøya väliskülje vetes (põhja-Norras). Mu saamist sõber kruvis oma 30-06 Husqvarnale südamerahus summuti otsa ja minu imestunud ilmet nähes selgitas, et kuni viimase ajani olevat summuti täiesti legaalne olnud. Viimastel aastatel olevat summutite ametlik müük küll lõpetatud, kuid kasutamist ei keelavat keegi. Tema püss oli ostes koos summutiga ja selle järgi ka balansseeritud ja optika paika aetud.
Vaat sihuke lugu… :shock: kahtluste eos hajutamiseks lisan, et see sell salaküttimisega ei tegele.
Viimati muutis sammal.habe, L Apr 24, 2004 2:41 pm, muudetud 1 kord kokku.
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Ka mina olen vibu ja ammuga jahipidamise vastu. Püssiga jahti pidades sa võtad looma sihikule, vajutad päästikule ning selle järel jääb reeglina loom enamvähem kohe maha ja surm saabub kas silmapilkselt või suhteliselt ruttu ja loom ei pea mõttetult piinlema. Noolega tabades aga läheb loom peaaegu alati reeglina kõigepealt ära, nii palju kui mina olen lugenud erinevaid vibujahi harrastajate foorumeid ning sellele järgneb siis pärast mõningast ootamist jahimehe poolt haavatud uluki jälitamine mööda vere jälge. Hirmunud, paanikas ja haavatud uluk aga vaarub nõrkedes see aeg kuskil padrikus ringi verest tühjaks voolates, külje pealt välja tilbendav nool tekitab aga pidevat valu haakudes iga oksa ja roika taha kinni. ****, kas seda peetakse nüüd siis õilsaks ja eetiliseks jahi pidamiseks või :evil: ?! Me jahimehed unustame vist vahest ära, et me võtame lõppkokkuvõttes ühelt õnnetult loomalt ELU oma verise harrastuse käigus ja selle looma jaoks ei ole see mingi mäng!!! Seega peaks olema iga jahimehe kohuseks teha kõik endast sõltuv, et looma jaoks saabuks see lõpp võimalikult valutult ja kiirelt ning, et loom ei peaks mõttetult piinlema!
Vasta