kui teaks

2003. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

kui teaks

Postitus Postitas kriss »

kas on kuskil harjumaal selline inimene kes võtaks loomal naha näiteks rebasel ma mõtlen mingi tasu eest ja kui palju see teenus maksta võib?
jaht eesti moodi
Kasutaja avatar
4x4 Urukoer
Postitusi: 89
Liitunud: E Nov 24, 2003 7:19 pm

Postitus Postitas 4x4 Urukoer »

Ei tea küll palju Tallina inimesed küsivad aga mina teeks selle ära 50-eeku eest.Max 10 min.tööd.Tean ise paljusid linna mehi kes lihtsalt nahastamise pärast ei taha kährikuid ega rebaseid torkida.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Kas võtad ainult naha maha või pargid ka. Kui pargid, siis palju see maksab ka. Ole hea ja jäta oma telefoni number. Äkki läheb su teenust vaja.
Olen kuulnud ka, et mõned panevad looma sügavkülma ja kui neid juba rohkem, siis viivad tegemisele, või oli see nende proovide andmise jaoks!?!?
Igatahes, kas see on mõeldav?
Kasutaja avatar
4x4 Urukoer
Postitusi: 89
Liitunud: E Nov 24, 2003 7:19 pm

Postitus Postitas 4x4 Urukoer »

Parkimist pole veel ära õppinud(laisk vist),naha võtan maha nii-et tolmab.Külmutamise kohapealt niipalju,et mul maal olev sügavkülmik sisaldas alalõpmata mingeid sulelisi.Ootasid lihtsalt aega,millal papsil tuju tuli.Aitaks meelsasti aga meil see kur...di pulber otsas millega nad sisse tuleb määrida,muidu ei säili.number on müügi foorumil taksikutsika taga.
Viimati muutis 4x4 Urukoer, T Nov 25, 2003 9:36 pm, muudetud 1 kord kokku.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: kui teaks

Postitus Postitas kakuke »

kriss kirjutas:kas on kuskil harjumaal selline inimene kes võtaks loomal naha näiteks rebasel ma mõtlen mingi tasu eest ja kui palju see teenus maksta võib?

Mind hakkas kohe huvitama selline asi, et millest see tuleb, et paljud mehed ei taha ise nülgida?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

teglikut olen võtnudki ise. aga lihtsalt huvitas kas sellist teenust ka pakutakse. ja natuke jääb puudu oskustest pea ja käpa nahkade võtmisest
jaht eesti moodi
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: kui teaks

Postitus Postitas Eik »

kakuke kirjutas:Mind hakkas kohe huvitama selline asi, et millest see tuleb, et paljud mehed ei taha ise nülgida?

Minul tuleb see puhtalt laiskusest, muidugi ei jäta ma looma nahastamata, aga nii mõnus oleks kohe pärast metsas rassimist pesemas käia, üks õlu võtta ja jalad seinale visata. :D
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

vot see on küll õige jutt. mul sama mõte ja samas annab see võimaluse ka nendel teenida kes seda teha viitsivad ja tahavad
jaht eesti moodi
mairon17
Postitusi: 72
Liitunud: N Nov 20, 2003 3:20 pm

Postitus Postitas mairon17 »

öeldakse ju et harjutamine teeb meistriks
ja peab ise ka midagi oskama
looma lasta on lihtne aga pärast on vaja ju tema järgi ära ka koristada!!!
vaata, kas looma nägid kui ei siis tee silmad lahti.
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

no eks kõik ikka oskavad midagi-mõni paremini,teine halvemini aga teema on selline,et miks võtta võimalus nendelt kes selle pealt teenida võivad. kui tahad tee ise ,kui ei siis lase teha ja ongi kõik
jaht eesti moodi
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Harjutamine teeb meistriks küll, aga harjutama peaks meistri käe all. Ise seda kunsti ei jaga. Pea osa saab veel enam-vähem ilusasti maha, aga probleem on just käppadega, küüniste juurest. Olen nii mõnegi rebase jätnud laskmata, sest ei oska midagi peale hakata. Röövloom küll, aga lihtsalt põõsa alla ka ei hakka ju viskama.
Ega see kunst tuleb ikka ära õppida, isegi rebase toornaha eest makstakse juba väheke rohkem. Ja kas eelmisel aastal kuskil pärnus terveid rebaseid ei ostetud kokku, koos lihakehaga??? Üks jahimees pakkus mulle igatahes 200-300 krooni rebase eest.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

rajaleidja kirjutas:Üks jahimees pakkus mulle igatahes 200-300 krooni rebase eest.


Ma kuulsin, et kährikust pidavat tänavu isegi 400.-eek makstama, ei tea kas tõsi ka??
:D Huvitav on see, et sellel hooajal pole koerad veel ühtegi metsast kätte saanud. :?
Kasutaja avatar
4x4 Urukoer
Postitusi: 89
Liitunud: E Nov 24, 2003 7:19 pm

Postitus Postitas 4x4 Urukoer »

Ise olen Pärnumaa mees aga täpset hinda ei tea öelda kähra eest,eelmine aasta oli 300-350.Rebaseid ei viinud seega ei tea hinda öelda.Hinnad aga olevat kenasti tõusnud niimoodi too kokkuostja lehes kuulutas.Käppade juurest naha võtmisega on nii,et kui viid kokkuostu siis pole vaja käppa otsa jätta.Ise võtan naha maha nii,et lõikan naha nii kaugele lahti kui võimalik küüniste poole.Seejärel lõikan lõiketangidega küünise kondi läbi.Kui nii kõik (sõrmed )tehtud siis hiljem annab neid otsi veelgi korrastada.Pea juures tuleb ettevaatlik olla kõrvade ja silmadega muidu laiutab kõrva asemel pärast auk või on loom ilma kulmudeta :)
Suletud