Tulirelva sisselaskmine

2004. aasta teemad
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Optika ja prillid

Postitus Postitas honkomees »

Arles kirjutas:Prillikandjatega kogemus olemas.
Seni mitu meest avastanud, kuidas muutub nii täpsus, kui ka sihtimispunkt peale prillide äravõtmist. Seega optikast lase ikka ilma prillita.

no optika ei anna nii palju regullida ... väga imelikud prillid ja veel imelikum nägemine
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

honkomehel on õigus. mul on ka parema silma prilliklaas silmapõhja närvide imeliku ehituse tõttu hoopis teistsugune kui tavaline. sestap ilma prillita optikast lasta ei julgeks...
pigem arvaks, et lasta tuleb kogu aeg prilliga või kogu aeg prillita. kahte viisi segada ei saa...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ilma prillideta võib tiirus püssi sisse lasta, aga kui oled jahis siis ei tule see kõne allagi (eriti kui tarvis kiirelt lask sooritada). Nii muutuks asi ikka väga ohtlikuks ümbruskonnale. Sportlaskjatel on tegelikult spetsiaalsed prillid laskmise jaoks, aga see juba teine muusika.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Uurisin natuke

Postitus Postitas Arles »

Tegelikult kakukesel vast kõikse rohkem õigust teksti lõpus. Mõte siis selles, et optikaga laskmiseks teistsugused prillid või kontaktläätsed sobivad (mitte tavaprillid). Saab tavaprilliga ka aga lihtsalt ebakindlam on - sihtimisnurk ja täpsus kannatab mitme cm jagu.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

bighornet kirjutas: Kuule KULT, ära aja kiusu.

Ära pane pahaks ,ma ei tunne sind ja sinu tegelike oskusi ,seepärast vaatasin asjale veidi laiemalt ,konkreetsemalt kedagi silmaspidamatta :!:
Kui mees tuleb tiiru ,kaasas kuus padrunit ja tellib ,et laske nüüd mehed tema püss võimalikult kokkuhoidlikult peale ja isegi seda allesjäänud kuuendat ei raatsi /julge (pealelastud püssiga) ise tiirus ära lasta ,siis mina küll kütiliinil selliste vendade kõrval eriti seista ei taha.
Juhtum pole väljamõeldis ,vaid elust enesest.Kui keegi tunneb ennast puudutatuna siis on mõtekas püssiga rohkem SINAPEALE saada,mitte kellegi peale solvuda!
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Kui mees ostab omale relva siis peab ta ka sisselaskmise enda jaoks selgeks tegema ja selle ise oma roosade kätega läbi viima.
Hundist toakoera ei saa.
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Bighornet, kui see on su esimene püss, siis ok, kui abi palud, kui aga ei...no ma ei tea. Mis siis saab, kui kult rukkis ja Kaupol pole aega?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Buck kirjutas:Bighornet, kui see on su esimene püss, siis ok, kui abi palud, kui aga ei...no ma ei tea. Mis siis saab, kui kult rukkis ja Kaupol pole aega?


Krt, teisel lugemisel alles sain aru, et jutt pole Kuldist :D

BM
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

baddmann kirjutas:
Krt, teisel lugemisel alles sain aru, et jutt pole Kuldist :D

BM


:lol: :lol: :lol:

Ja Bukile: ei, ei ole, oh...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Jõudu kraaklejad!
Kui lubate ütlen ka sõna sekka. Meie seltsis on üks sellinne mees, kes ostis endale Põdramajast uue karabiini CZ cal 308 (kui ei eksi) 5500 krooni eest uuena (krooni alguses). Oli au seda meest enda autoga Tallinnasse poodi viia ja ka tagasi tuua. Tänase päevani on mehel tegemata suuruluki laskekatse ja põdrajahis käib alati siledaga. Siis kui suvatseb jahti tulla kipub alati ajusse (tõenäoliselt kartuses, et äkki tuleb pauku teha ja see ju maksab). Mees ostis veel relvale peale korraliku optika, kuid paigaldas ise ja keeras asja veidi vussi. Ma mõned aastad tagasi küsisin mehe käest, et sa oma vinti ei kasuta, müü 10 000 eegu eest koos optikaga maha, mees keeldus. Küsisin, et milleks relva hoiad kui jahil ei käi, sain vastuseks, et "pole sinu asi".

Seega Kuldi jutt ei ole vale, kuid lähtun ise sellisest seisukohast, et egas ma ei pea ka ise 100 pauku paika laskmisega ära kulutama, kui on võimalik optika paika seada vähema kuluga. Loomulikult hilisem möödalaskmine ja kogenematus on teine teema. Olen ise ka punnitanud ilma nn. spetsi abita optikat paika ajada ja on isegi õnnestunud. Samas aga minu kulutus on palju suurem, kui spetsi puhul. Loomulikult tuleb peale "paikaajamist" ise "üle" lasta ja minu arvates mitte ühe-kahe pauguga vaid ikka veidi rohkemaga.
Seega lõpetuseks sooviks kõigile veidi rohkem tolerantsust. :oops: :oops:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Aa võib-olla mehel mingi muu häda ja ei julge kellegi poole pöörduda.Ei usu,et ainult rebasepüssiks ostis.Pole ju .308 paugud ju sileraudse omast eriti kallimad,seal mingi teine probleem.Mehele võiks äkki abi pakkuda,mine tea äkki võtab vastu.Samas kui on vanem mees,siis võib-olla tundub talle optika sellise imeliku asjana seal peal,siis võib talle seletada,et püss laseb ju ilma optikata ka ,võtku pikksilm maha ja lasku ilma.Ja kui tunneb ennast kuidagi alavääristatuna ilma optikata püssiga,siis andke teada,et maailmas osa jäägreid lasevadki siiamaani ilma.Arvan,et koer ongi sinna maetud,et tema puhul see optika lihtsalt segav vidin relva küljes ja teistmoodi ei saagi,kõigil ju optika peal.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Kahjuks selle mehe puhul on tegemist tavalise "ülikokkuhoidlikkusega". Tal vedeleb tutikas 2106 samuti tavoti sisse määrituna pukkide peal kuuri all. Autol pole sissesõitki tehtud. Muidugi usun, et ta mõnikord ka mõne "vale" lasu teeb.
ikka lõbusalt
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Tean ka oma lähikonnas üht sama hoiakuga meest. Relva ostis, avalikult ei tarvita, aga suunurgad on rasvased. Jääb mulje, et taoline "sala" olla on tema kindel veendumus. Kui temaga jutusoonele saad, võid kogemata kuulda ja aimata nii mõndagi...
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

bighornet kirjutas:
kult kirjutas:...........

........Kuule KULT, ära aja kiusu. See oli tegelt Kaupo testimise katse :wink:
Teine mees, kes neid lakiga kuule tsummis, ei uskunud, et keegi temast kindlama käega oleks :lol:


Paganama hea Kult, et Su sõnad mind siiski ärritasid! Võtsin niipalju aega ,et peale vana püssi ka selle uue veel tiiru kaasa võtsin.... ..ja Kaupo ja minu sihtimispunktil ON ERINEVUS, temal minuomast kusagil 3-4 sm allpool (TÄPSELT ALLPOOL), kui seda 16-st kolme eri lehte lastud paugu hajuvust interpoleerida.

No võiksid, Kult, ikke nüüd rahus mu kõrval liinis seista küll. Endalgi süda rahul, magasin öösel nagu kott :!:

NB! ku..adi kellakeeramine läks meelest, ei saand mitte aru, miks nii vara pimedaks läheb, mingi poole 6 paiku :lol: Need viimased 4 lasku poolöös, edasi-tagasi autoga kaeviku vahet sõitmist, ja põntsuva pulsiga veel teisest, ihukülge kasvanud püssist 10- kond lasku, ja nüüd siis ka öine laskmine :idea: sooritatud tiirus.
Ja see uus tikib nüüd nagu vanaema Singeri masin! Näibs, mis metsas saab!?

Tänud neile, kes oma soojade soovitustega kahluseussi suutsid minusse külvata!
BH.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

kult kirjutas:
naxik kirjutas:Mul toz 34. 100 m pealt toelt lastes kuul(poe pauk) vaid 3cm hajus, kuid see ka rohkem mehe kui püssi viga. Mingit kuuli langemist selle maa pealt küll ei täheldanud.


Siis ju vint päris mõttetu asi :D Kivi kotti!


pole siin naerda nii väga midagi, eriti mis puudutab TOZ - 34
Oli minu kolmas püss, 12 kal, kinkisin omal ajal peale head minu teenimist sõbra( kellega koos jahimeheks hakkasime) pojale peale seda, kui too kutsikaeast üle sai. Endal olid siis soovid juba vindi järgi ja nõuka ajal olid mingid piirangud püsside arvu osas, enam täpselt ei mäletagi, kui palju võis neid olla. Praegune peremees selle püssiga mitmeid kordi kuuliga pikki laske teinud jänesele, rebasele( see meil lindprii staatuses), pikim kättesaadud ja mõõdetud maa 89 sammu, mehel pikkust 195.
Enda kogemusest peale seda veel: aasta mingi 94, veebruar Saaremaal sõbra juures, seajahi lõpp. Noored jahimehed, kes olid äsja soetanud endile karabiinid (3 uut) tahtsid kangesti proovida, kel püss kui hästi jookseb. Märgiks vast liiva-kruusavalli kadaka tippu tühi liitrine õlikanister ja tuld.Lasid seal ca kümmekond pauku, mööda, vahemaa oli100 sammu.
Sõbral mul oli 34, ütlesin, proovime ka. Toetudes küljega villise tagaseina nurgale oli see kanister esimesest paugust kuuliga maas, kusjuures sihtisin kanistri kaela. Palju seal siis ikka langust oli.. See jutt ei ole kirja pandud mingiks ärplemiseks, vaid toz - i kiituseks. Muide, olen ise käinud 2 korda Tuula relvatehases, rääkinud ja näinud...
Suletud