Tulirelva sisselaskmine

2004. aasta teemad
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

ma ei õhuta kedagi siledarausega kaugusrekordeid püstitama aga tahan ainult seda öelda ,et see 70m. on piir silmaga sa ei saa 100% aru kas 50 või 55 kas 60 või 65 aga seda ,et SB kuuliga lasin nii 140 m pealt läbi püssi plaadi ja tuhapaneelil suure tüki ära ja selle maa peal langes ca. 30 cm. need lasud olid tehtud uudshimust mitte ,et ma jahil selliseid laske teeksin ,vaid on hea teada milleks su püss ja muidugi sina ise võimelised olete :wink:
jaht eesti moodi
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Markko kirjutas:... haavlit 30m.Haavlid lendasid kuidagi allapoole.Küsimus selles kas lasta üles poole ?


Hm- ülespoole ju sihtida eisaa- sa einäeju siis kuhu lased. Ikka plank ja loom- kuis muidu? Jahis pole ju aega mõelda- et vat nüüd pean nii ja naapalju üles sihtima... Ettevõtmisegagi kiireksläeb. Ja 30m langevad haavlid- häbematult vähe tegelt. Midagi on mäda.
Aga sul kaheraudne? Kas mõlemist rauast alla kisub või ühest? Ja kuda kuul teisest rauast käitub?
tsuks nigu ma olen...
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

sellepärast ongi vaja proovida kuidas su relv erinevate maade peal käitub siis jahis praaki vähem. aga jah 30m. niisama küll ei tohiks veel midagi langeda.
jaht eesti moodi
naxik
Postitusi: 26
Liitunud: E Juun 02, 2003 1:01 pm

Postitus Postitas naxik »

Mul toz 34. 100 m pealt toelt lastes kuul(poe pauk) vaid 3cm hajus, kuid see ka rohkem mehe kui püssi viga. Mingit kuuli langemist selle maa pealt küll ei täheldanud.Jahil laskmiseks muidugi liiga pikk vahemaa, aga tahtsin lihtsalt püssi omadusi teada. Haavliga 35 m pealt paras lasta.Kaugemale lastes hakkab liialt hajuma. Alati targem enne jahti moona ja relva tiirus testida, siis asi kindel. Täpset silma!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

naxik kirjutas:Mul toz 34. 100 m pealt toelt lastes kuul(poe pauk) vaid 3cm hajus, kuid see ka rohkem mehe kui püssi viga. Mingit kuuli langemist selle maa pealt küll ei täheldanud.


Siis ju vint päris mõttetu asi :D Kivi kotti!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

naxik kirjutas:Mul toz 34. 100 m pealt toelt lastes kuul(poe pauk) vaid 3cm hajus, kuid see ka rohkem mehe kui püssi viga.

Mnjaa ... :)
Mis kaliibriga tegu ja kas kasutad optilist sihikut?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

relvad

Postitus Postitas jahe »

tahaks omale ka niisugust toz-34 nigu naxikul.
243win
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

naxik kirjutas:Mul toz 34. 100 m pealt toelt lastes kuul(poe pauk) vaid 3cm hajus

Imeriist, eriti poepaugu kohta. Omalaetud tugevama pauguga veel saan aru, vanasti ikka lasti saja peale, kui vinte jahimeestel polnud, aga poepauk :?:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

Nivaomanik kirjutas:Tegelikult usun et ilma statiivita ja kogemusteta sisselaskmine on suht suur padrunite raiskamine.


Täielikult kinnitaksin Nivaomaniku väljaöeldut!

Ja vaatamata ikkagi oma suurele isetegemisele ja ka eelnevalt mõnede püsside sisse- ja uuesti ülelaskmisele oli juhuse läbi Kaupo poole pöördumine õige ja ratsionaalseim! Kiire ja korralik töö.
Kiibitsesin, ja on , mida õppida.
Ikka liivakotid, kaks toetuspunkti ja ei mingit statiivi. (iga kingsepp jäägu ikke oma liistude juurde :wink:).

See pole oodi laulmine , kuid enne Kaupot jõudsin 2 korda lasta ja korrigeerida. Lisaks Kaupolt veel 3 matsu ja paugud flookaga joonistatud ÕLLEOA SERVAS!. (terve karp jäi alles!) Püssiks Vanguard sporter 7 rem magn.
No comments!

:shock:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Jutt iseenesest õige, aga ilma ise sisselaskmata jääb vastavast kogemusest ilma ja kust mujalt see kogemus ikka tuleb. Muidugi vastava valiku teeb ikka igaüks ise (see minu arvamus). Ise olen viimasel ajal hakanud püssi lasketiiru puudumise tõttu sisse laskma karjääris. Eesmise lae toetan liivakotile ja tagumise surun liiva sisse nii palju nagu vaja, ise muidugi pikali taga. Feen suutis sedasi minu püssiga kal 222 Rem 3x optilise suurendusega 100m peale kuul kuuli kõrvale ajada (3x suurendus oli muidugi kogemata peal). :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kakukesel õige suhtumine! Oleks minu teha ,seoks selle püssi "pealelaskmise" laskekatse sooritamisega .No mis värk see sihuke on, mees muretseb endale hirm vägeva /võimsa relva ja ei suuda sellega toelt arvestatavalt tulistada :!: Mis siis veel ebastabiilsemates olukordades sünnib :?: Ei viitsita endale isegi selgeks teha ,kuhupoole optikat kruvida ,et soovitud tulemus saada :wink: Sellised vennad ju ümbritsevale lausa ohtlikud.Iga mees lasku ikka oma püss ise peale ,pole neid Kauposi ,Arleseid jne, alati käepärast ühti.See lõhnab kangesti sedasi- edaspidi sõidan küll ,aga vaat las keegi teine tagurdab :wink: Ja minumeelest hale-naljakas ,kui siis see vend hakkab veel rääkima milline ikka see kõige parem /täpsem kuul oleks,mida kasutada :M
Kivi kotti!
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

kult kirjutas:
Iga mees lasku ikka oma püss ise peale ,pole neid Kauposi ,Arleseid jne, alati käepärast ühti.See lõhnab kangesti sedasi- edaspidi sõidan küll ,aga vaat las keegi teine tagurdab :wink: Ja minumeelest hale-naljakas ,kui siis see vend hakkab veel rääkima milline ikka see kõige parem /täpsem kuul oleks,mida kasutada :M
Kivi kotti!


Ah et kõige täpsem kuul märklaua mulgustamiseks :roll:
No mitte ei ütle :lol:

Aga kunas selle snaiprilaki katsetamiseks oli ka sõltumatut "eksperti" vaja, osutuski selleks Kaupo. Kuule KULT, ära aja kiusu. See oli tegelt Kaupo testimise katse :wink:
Teine mees, kes neid lakiga kuule tsummis, ei uskunud, et keegi temast kindlama käega oleks :lol:
Viimati muutis bighornet, E Okt 31, 2005 11:44 am, muudetud 1 kord kokku.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Kakukese ja Kuldiga täiesti ühel meelel. On muidugi tore kui on olemas spetsialistid kellelt saab vajadusel nõu küsida ja kes saavad aidata sul püssi sisselasta aga ka minu arust peab seda tööd tegema püssiomanik.
Lisaks veel on inimestel nägemine erinev, see püss mis on Kaupo poolt sisse lastud ei pruugi olla teise mehe jaoks sisselastud.
Omal näide elust kohe võtta. Oma püssi esimesel korral sisse lastes oli mul abis üks vanem jahimees kelle õpetuste järgi püssi sisse lasin. Olin püssi oma arust sisse lasknud proovis ka tema ja oh seda üllatust erinevus tema ja minu laskude vahel oli oma 2..3 cm. Lasime küll ainult kumbgi 3 lasku aga oli märgata et kujunes välja kaks gruppi.
kahjuks polnud rohkem enam aega aga oleks võinud ma veel proovida lasta ilma prillideta ( olen prillikandja) optika annab mul nii palju regullida et saaks põhimõtteliselt ilma prillideta lasta, huvitav kas siis oleks minu nn. prillidega tabamispunkt sama mis ilma prillideta?
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Optika ja prillid

Postitus Postitas Arles »

Prillikandjatega kogemus olemas.
Seni mitu meest avastanud, kuidas muutub nii täpsus, kui ka sihtimispunkt peale prillide äravõtmist. Seega optikast lase ikka ilma prillita.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

Pikk kirjutas:Kakukese ja Kuldiga täiesti ühel meelel. On muidugi tore kui on olemas spetsialistid kellelt saab vajadusel nõu küsida ja kes saavad aidata sul püssi sisselasta aga ka minu arust peab seda tööd tegema püssiomanik.
Lisaks veel on inimestel nägemine erinev, see püss mis on Kaupo poolt sisse lastud ei pruugi olla teise mehe jaoks sisselastud.

Ja mina vastaksin:
Olen nõus, et ise, ja ega see ju sellega piirdunudki, kuid üks kordki oli mõnus kiibitseda ,kuidas nö "proff" seda teeb. Ja tegi üllatavalt kähku.
Mis kohe täheldasin, oli see, et minu poolt paika pandud optikat tuli Kaupol kohe krudida-
tema ei näinud, ja ilm oli sant ja kiskus tema tuleku ajaks ka õhtusse juba.

Ja Pikk kirjutas veel:.......
......huvitav kas siis oleks minu nn. prillidega tabamispunkt sama mis ilma prillideta?

Kuulmine, nägemine, haistmine.....kui need kolm kütil hakkavad tuhmuma... :cry: ,...kuid mis parata, eks siis vaeva saab rohkem nähtud :!:
Suletud