IZH vs TOZ

2004. aasta teemad
MikkS
Postitusi: 18
Liitunud: P Nov 16, 2003 11:18 am

IZH vs TOZ

Postitus Postitas MikkS »

Tere! Mul on plaan osta lähiajal endale 12 kal sileraudne püss. Olen palju uurinud IZH-27 ja TOZ-34 internetist, kuid mul puuduvad praktilised kogemused antud relvadega. Kas oskaksite soovitada, kumb relv(firma) on vastupidavam, täpsem jne.Kumba toodet soovitaksite? Igasugune info on väga oluline!

TOZ-34 http://toz.vpk.ru/eng/toz34.htm
IZH-27 http://www.baikalinc.ru/eng/prod/rifle/izh27m/
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

TOZ-i ja IZ-i kohta on juttu siin http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewtopic.php?t=33
Kas tuleb jaht???
MikkS
Postitusi: 18
Liitunud: P Nov 16, 2003 11:18 am

thx

Postitus Postitas MikkS »

:wink:
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

TOZ lööknõela vedrud kipuvad aeg-ajalt murduma , IZ omad seevastu igavesed .
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

oman IZi ja väga rahul. äärmiselt täpne, ühtki halba söna ei oska öelda, kuigi juba vana relv
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Anonymous kirjutas:TOZ lööknõela vedrud kipuvad aeg-ajalt murduma , IZ omad seevastu igavesed .

Võibolla on siin probleem selles, et Toz ei kannata tühjalt päästmist, mida, aga kannatab Iz?
Eks igaüks kiida oma relva. Pole ise Iz`i käes hoidnud, kuid oman Toz`i ja ka rahul.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
MikkS
Postitusi: 18
Liitunud: P Nov 16, 2003 11:18 am

..

Postitus Postitas MikkS »

Kahjuks mul endal puuduvad kogemused antud relvadega, kuid otsus hakkab pürgima IZH'i kasuks. Selline küsimus veel, et kumma relvaga saab kiiremini sihikule võtta? (Enamasti tahan relva pardijahiks)
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: ..

Postitus Postitas Eik »

MikkS kirjutas: Selline küsimus veel, et kumma relvaga saab kiiremini sihikule võtta?


Mõlemaga, kui oled piisavalt kiire. :D
Püss peab istuma hästi õlga ja pära peab olema paras.
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Vat pardijahi ega muu jahipärast Toz ja Iz püssi võrrelda on patt.

Zakslasel jutt õige- mul iz 12 istus ideaalselt- a toz alla kiskus- pimekatsega saad sobivuse ju proovida- silmad kinni- ja püss palgesse- kui silmad lahtiteed- ja sihtmärk plangul- sobib- kui all- või üleva (nedai bohh kõrval!)- ära osta.

Kui võrdlusmoment on- siis vastupidavuses, töökindluses, mudeli (tsokid) valikus- hinnas lõppkokkuvõttes- kuigi suurt vahet pole...

Igati head püssid mõlemad- asi lihtsalt- kas kasutatud või uus?

Kui kasutatud- siis ikkagi püssi olukord määrab- on 3 aastat püss ärahooratud ja ka 10 aastat vana nigu uus...

Nii küsida ei tohi- sest ma ütleks nii- osta parem tsehh- a kui raha on- siis somm- jane...
tsuks nigu ma olen...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: ..

Postitus Postitas kakuke »

MikkS kirjutas:Selline küsimus veel, et kumma relvaga saab kiiremini sihikule võtta? (Enamasti tahan relva pardijahiks)

Kordan Zakslast, et mõlemaga, kui oled natuke treeninud ennast eelnevalt kodus kuivalt. Treeninguga saab ka ebamugava laega püssi, kiirelt hästi palge (enda kogemus püssiga Iz-18MH, millel hästi puine laad). Kui soovid relva enamasti pardijahiks siis soovitan Sul soetada Iz, millel vahetatavad tsokid. Toz`il sellist varianti müügil pole näinud. Siis on Sul nagu mitu püssi ühe näol olemas. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Milles püss süüdi on?

Postitus Postitas tsuks »

Kui loota ainult sellele- et nüüd lasin mööda- a ma vahetan kohe tsoki- ja siis akkan pihta saama???

Jahis pole vahet- mis mark või riik- tsok või polutsokk- uskuge- tähtis on sobivus omavahel- relvaga- absoluutne...
Üks aasta jõgevamaal nägin kokkutulekul finaalimeest- kes pardi/taldriklaskmist pani MZ-ga- ühetorulisega- vabalt... a vedru puru läks... vana pill... ülimalt kahju...
Mees lasi tegelt. Pihta.

Ajage aga omale kärbseid pähe jah...

A üks ja täpne- annab tulemuse.
Viimati muutis tsuks, L Jaan 24, 2004 8:43 am, muudetud 2 korda kokku.
tsuks nigu ma olen...
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Tegelt se ikkagi ull fanatt peab olema- kes vitsib kõik paugud läbilasta kõikidest vahetatavatest tsokkidest.

Kindlaks jääma ainult ühele paugufirmale ja ühele partiile- ja seda peab siis olema tõemeeli hulgi.

Tsokk aitab- nii pardipaugu kui rentega- paradoks või 0,75 või oopis lehter... ja kuulilegi mõjub tsilinder tervislikumalt...

A kas mäng väärib küünlaid?


Hea meelega ju põmmutaks tiirus nii et mätas must ja vingugaasipärast oleks õhusaasteluba vaja- a pauk on kallis ja miks me üldse jahis käime? Akkame varsti nirke ja saarmaid söötma, mingid ja kährilud on ilusad loomad, koppra viime eluspüügitulemusel Brüsselisse- üks 2200 tk aastas- (eks närigu seal papleid või palme)- 11... miljooni- meie enda vabariik- annab- rebase vaktsineerimisejaoks! kordan!! mitte jahimeeste- rebaste vaktsineerimise ja lennukiga... ja eurokvaliteetse liha kamakaga...
Eto prosto fantastika...

Lennukiga külvati vanasti ka väätist...

Aega läks - a lõpuks tulid vähjad jõkke tagasi.

Üks eurolennuk juba maandus Marsil...
tsuks nigu ma olen...
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

Postitus Postitas Markko »

osta millega rahul oled ja kui võimalus proovi lasta ka :!:
MikkS
Postitusi: 18
Liitunud: P Nov 16, 2003 11:18 am

..

Postitus Postitas MikkS »

Relva ostan ma endale kindlasti uue, poest. Ja hinnaklassis 5000-7000kr. Selleks sobibki ideaalselt IZH-27-em. Kahjuks uue TOZ-34 hinda ma ei tea..
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: ..

Postitus Postitas kakuke »

MikkS kirjutas: Kahjuks uue TOZ-34 hinda ma ei tea..

Toz`i hinnaklass on laias laastus sama mis Iz`il.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Suletud