IZH vs TOZ

2004. aasta teemad
Kasutaja avatar
Deerhunter
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 18, 2003 1:52 pm

Re: ..

Postitus Postitas Deerhunter »

MikkS kirjutas:Relva ostan ma endale kindlasti uue, poest. Ja hinnaklassis 5000-7000kr. Selleks sobibki ideaalselt IZH-27-em. Kahjuks uue TOZ-34 hinda ma ei tea..


Toz-i hinnaklass natuke kallim.Olen ise lasknud nii tozist kui ka izist.Minule sobis lappiraudadega iz pardijahis rohkem(sain kiiremini latti) aga eks see ole ka harjutamise asi.Kuuliga jooksis see eest Toz -34R paremini ja looma laskmiseks on pokk vist parem.Samas olen selle uue IZ27 (see vahetatavate tsokkidega) kohta ainult kiidusõnu kuulnud.
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Re: ..

Postitus Postitas Tõnu »

Deerhunter kirjutas: Samas olen selle uue IZ27 (see vahetatavate tsokkidega) kohta ainult kiidusõnu kuulnud.


No siis olen mina esimene, kellelt sa ülistuslaulu ei kuule. Otse vastupidi - kasutasin mõnda aega IZH-27-Sporting'ut, millel muuhulgas ka vahetatavad tshokid ja antagu mulle andeks, aga see oli ikka uskumatu saast :( Või noh - ta ajab asja ära, kui lasta aastas mõnikümmend pauku. Kui aga natukenegi sport huvitab, siis ei ole mõtet seda püssi kasutada.

Põhjusi mitmeid:
- haavlijooks ebaühtlane
- päästik raske ja konarlik. Konarluse vastu ei aidanud ka hulk tööd viiliga
- käsitlemine, a'la lahtimurmine jms oli talumatult raske. Ma ei osta endale relva selleks, et see pärast paarikümmet tuhandet lasku normaalselt käima hakkaks. Muuseas, mõnetuhande lasu sooritamise järel hakkas ta kergemini lahti käima küll.
- ca 3.000 lasu möödudes hakkas siit-sealt kruvisid kukkuma
- laad oli pealt liiga paks ja kõrge. Tagus põske siniseks, nõudis omajagu voolimist (eest servast läks üle 1 cm maha)
- tshokid on viletsad: nii lühikesel distantsil (ca 3-3.5 cm) haavlivihu kokkupigistamine ei anna soovitud tulemust, vaid lööb selle hoopis segi. Proovisin ise järele - 0.75 tshokiga oli 28g 7.5 haavlilaeng lastes umbes 30 meetrilt hullem kui 0.25 tshokiga.
- mustamine, toonimine või kuidas iganes seda raua mustaks tegemist ka ei nimetata oli ka pool praak: raud oli lapiline, nagu kuu.

Kindlasti ununes mõni patt ära... Siit soovitus - kui peaks natukenegi rohkem raha olema, ostke parem kasutatud Tikka või Beretta. Seejuures ei maksa mind süüdistada vene relvade vastasuses: olen IZH-12'ga teinud kümneid kui mitte sadu tuhandeid laske ja see on üks parimaid relvi, mis mul iial olnud on.
Viimati muutis Tõnu, K Apr 28, 2004 10:17 pm, muudetud 1 kord kokku.
Külaline

Re: ..

Postitus Postitas Külaline »

Tõnu kirjutas:
Deerhunter kirjutas: Samas olen selle uue IZ27 (see vahetatavate tsokkidega) kohta ainult kiidusõnu kuulnud.


No siis olen mina esimene, kellelt sa ülistuslaulu ei kuule. Otse vastupidi - kasutasin mõnda aega IZH-27-Sporting'ut, millel muuhulgas ka vahetatavad tshokid ja antagu mulle andeks, aga see oli ikka uskumatu saast :(


Võibolla sattus sinule lihtsalt praak püss,seda ikka juhtub.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Minul on IZ-12 ja väga rahul, teenind mind juba 10 aastat.
Negatiivset ei oska kohe midagi öelda, lahti-kokku käib väga kergelt(võibolla sellest, et ostsin ta prugituna), haavli jooks ka normaalne(testisin tiirus), kuul jookseb väga hästi. (y)
Püss on muidugi aastast 1976, võibolla tehti siis relvi kvaliteetsemalt.
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

seda ei saa öelda ,et sellel ajal eriti palju kvaliteetsemaid relvi tehti. siis oli nii,et lõppviimistlusele ei pandud eriti rõhku aga töökindlus oli hea -nüüd on vastupidi. see on vähemalt minu arvamus.
endal on toz-34 ja ka ostetud ühe kadunud jahimehe oma kes oli sellega päris kaua jahti pidanud . mina olen küll rahul.
jaht eesti moodi
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Mehed ärge ajage omavahel kommenteerides segamini kahte relva, IZ-12 ja IZ-27, jutt oli IZ-27 kehvadest omadustest, samas kui IZ-12 on säilitanud ainult kiitvad kommentaarid. Eks ikka juhtub toodangusse praaki ja ka turule mõned satuvad, kahjuks. Selles mina ei kahtle, et pole vahet, kas oli see SSSR aeg või tänapäev, venelane oskab relvi teha ja hästi ning läbi aegade, olgu selleks kasvõi teatud süsteemide üksteiselt kopeerimine.
MikkS
Postitusi: 18
Liitunud: P Nov 16, 2003 11:18 am

Postitus Postitas MikkS »

Käisin relvapoes mõlemaid relvi uurimas. Proovisin ka neid sihikule võtta. Kui aus olla, siis oli mugavam TOZ-34, samuti ka kergem. Viimistlus tööd olid samuti TOZ'il paremad. Müüja soovitas osta just TOZ'i, ütles ka, et venemaal ostetakse TOZ'i tunduvalt rohkem, kui IZH'i.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Oskab keegi öelda,kas on erinevusi ISH ja TOZ -i kaba yhenduses rauaga? Kas see jutt on õige, et TOZ -i kaba on yhendatud rauaga ristpoldiga ja ISH -il pikkipoldiga? Et kui see nii on, siis pole yhel juhul võimalik kaba kinnituse pingutamine, kui mingi lõtk peaks tekkima...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mul on IZ-18 ja sellel on tõesti kaba pikipoldiga. Samuti kodus Toz ja sellel hakkas kaba taga õrnalt liikuma. Mõtlesin ka, et võtan tagant lahti nagu Iz`i, aga võta näpust ja lahti ta mul võtmata jäigi, kuna puudusid vastavad tööriistad. Nüüd lähen püssiga relvameistri jutule.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

Postitus Postitas Markko »

kakuke kirjutas:Mul on IZ-18 ja sellel on tõesti kaba pikipoldiga. Samuti kodus Toz ja sellel hakkas kaba taga õrnalt liikuma. Mõtlesin ka, et võtan tagant lahti nagu Iz`i, aga võta näpust ja lahti ta mul võtmata jäigi, kuna puudusid vastavad tööriistad. Nüüd lähen püssiga relvameistri jutule.

minu TOZ 34 kaba ka liikus keerasin päästikute kaitse raua(st. päästikute ümber on) ja keerad seda natuke paremale või oli hoopis vasakule ei mäleta sealt paistab tavalise kruvika pea vastu mitte rist kruvikas ja selle ots ülatub välja peale kaitse riivini.jutt veits segane aga loodan et saite aru
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Uurige seda lehte http://catalog.rifle.ru/ seal kõik joonised olemas. :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Markko kirjutas:minu TOZ 34 kaba ka liikus keerasin päästikute kaitse raua(st. päästikute ümber on) ja keerad seda natuke paremale või oli hoopis vasakule ei mäleta sealt paistab tavalise kruvika pea vastu mitte rist kruvikas ja selle ots ülatub välja peale kaitse riivini.jutt veits segane aga loodan et saite aru

Suured tänud abi eest. Päästikukaitse oli tõesti minu üllatuseks keermesliitega küljes. Nüüd kaba enam taga praktiliselt ei liigu. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
MikkS
Postitusi: 18
Liitunud: P Nov 16, 2003 11:18 am

Postitus Postitas MikkS »

Lõpuks sai siis ka uus relva ostetud. Selleks on TOZ-120. Tänud kõikide soovituste :D Olen väga rahul oma uue püssiga! :D
Hunter32
Postitusi: 13
Liitunud: N Veebr 03, 2005 8:31 pm

Postitus Postitas Hunter32 »

sama siin toz 120 on hea püss
Suletud