Uluk teel ja auto sodi-Kes,kuidas ja kas korvab kahju

2004. aasta teemad
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Postitus Postitas Karmo »

Juhtus endalgi selline lugu,sain kitse kätte ja vedasin koju. Arvan, et99% autojuhtidest teex sama kui võimalik.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Üks asi on koju tassimine, mis valurahaks täitsa mõistetav, kuid kui juhtud keskkonnateenistusele vahele jääma saad jälle trahvi kaela. Paraku meie elu on selline huvitav, et kui loom maha tapetakse ilma loata oled salakütt või mis iganes ja vastutad seaduse ees, kui loom auto ette jookseb ja auto mõlkis, endal hing paelaga haiglas kaelas, siis on loom lindprii ehk ei ole enam riigi jagu, vaja oleks ju kompensatsiooni maksta.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
pine marten
Postitusi: 48
Liitunud: T Aug 03, 2004 11:04 am

Postitus Postitas pine marten »

Päris kurioosne lugu juhtus eelmisel aastal Alam-Pedja looduskaitsealal, kui kaks noort hunti auto alla jäid, analoogne lugu juhtus ka Endla kaitsealal. Mõelge nüüd ise- kaks hunti kotis; kui paljud metsa- ja jahimehed helistaksid 1313? Kas minugi käsi tõuseks numbrit valima või avaks hoopis pagasnikuluugi...? Igatahes neil autojuhtidel jäi trofee vääristamine ära.
Säästev mõtlemine on üle kõige!
Kasutaja avatar
pine marten
Postitusi: 48
Liitunud: T Aug 03, 2004 11:04 am

Postitus Postitas pine marten »

Ahjaa, mõned aastad tagasi kuulsin lugu, kus jahiseltskond lasi karu. Seejärel veeti too maanteele, lavastati miski pisike õnnetus ja kuidagi läks ka nii, et ei tehtud ka mingit ekspertiisi. Igatahes oli meestel karupraad ahjus ja ilus trofeenahk seinal. See selle maakonna üks ilusamaid karunahku, preagu ühe jahimaja seinal. Vot nii!
Säästev mõtlemine on üle kõige!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

pine marten kirjutas:Ahjaa, mõned aastad tagasi kuulsin lugu, kus jahiseltskond lasi karu. Seejärel veeti too maanteele, lavastati miski pisike õnnetus ja kuidagi läks ka nii, et ei tehtud ka mingit ekspertiisi. Igatahes oli meestel karupraad ahjus ja ilus trofeenahk seinal. See selle maakonna üks ilusamaid karunahku, preagu ühe jahimaja seinal. Vot nii!

Kas tõesti oli mõni mees nõus oma auto sodiks sõitma, et karunahka omale saada :shock: :shock: :shock: Kui auto oleks ainult katkise esitulega, siis ei usuks ju keegi, et see auto oti surnuks sõitis
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

pine marten kirjutas:Ahjaa, mõned aastad tagasi kuulsin lugu, kus jahiseltskond lasi karu. Seejärel veeti too maanteele, lavastati miski pisike õnnetus ja kuidagi läks ka nii, et ei tehtud ka mingit ekspertiisi. Igatahes oli meestel karupraad ahjus ja ilus trofeenahk seinal. See selle maakonna üks ilusamaid karunahku, preagu ühe jahimaja seinal. Vot nii!

Meil edelaraudtee mehed ajasid rongiga karu alla, helistasid ja meie saime karu(jäägid) endale :wink:
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Tavaliselt ongi nii, et kui loom on sodi, siis selle saavad jahimehed endale (oma praktika)
Kas tuleb jaht???
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Miks peaks trofee kellelegi teisele andma? Kas mõne keskkonnateenistuse või metsanduse tegelase kodus või kontoris näeb see hundinahk ilusam välja? On loogiline, et trofeesid püütakse endale hoida, samuti ka liha. Ennast nüüd küll ei kisuks karuga või hundiga spetsiaalselt põkkuma, kui just otse vastata. Autoremont on hull asi ja kui see karu siis veel haavatult metsa läheb, on jama kui palju. Spetsiaalselt võidakse alla ajada mõne jänese, aga kui läheb liiga lödiks, pole kasu midagi. Olen näinud tee kõrvale mahajäetud kitsi ja palju jäneseid. Mõni võiks küll metsateedel hoolikamalt sõita.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Praegu käib jutt ainult autojuhi vaatevinklist, aga mõelge niipidi: "kuldsarvedega" sokk juba maikuus valmis vaadatud, juunist teist võibolla juba passimaski käidud ja jaanipäeval mingi purjus kamikaze teeb tast hakkliha ja topib pagasnikusse kah veel! Ajab vähe vihale või mis?
Mina leian, et kõik ikka oleneb loomast ja piirkonnast. Kui ikka teise jahiseltsi maadel ilusad sarved ära lömastad, oleks viisakas see vähene, mis järgi jäi kohalikele meestele anda. Nood võib-olla on mõistvad mehed ja annavad natuke tagasi kah.
Ise olen muide üheainsa metsvindi alla ajanud, ehkki parem jalg just kergete killast pole. Loomulikult on tõesti vältimatiud avariisid, aga julgen väita, et kui pooltuledega 100-ga sõita (mis Eestimaal kena komme on) siis kits või külamees peabki alla jääma.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

mosse kirjutas:Praegu käib jutt ainult autojuhi vaatevinklist, aga mõelge niipidi: "kuldsarvedega" sokk juba maikuus valmis vaadatud, juunist teist võibolla juba passimaski käidud ja jaanipäeval mingi purjus kamikaze teeb tast hakkliha ja topib pagasnikusse kah veel! Ajab vähe vihale või mis?
Mina leian, et kõik ikka oleneb loomast ja piirkonnast. Kui ikka teise jahiseltsi maadel ilusad sarved ära lömastad, oleks viisakas see vähene, mis järgi jäi kohalikele meestele anda. Nood võib-olla on mõistvad mehed ja annavad natuke tagasi kah.
Ise olen muide üheainsa metsvindi alla ajanud, ehkki parem jalg just kergete killast pole. Loomulikult on tõesti vältimatiud avariisid, aga julgen väita, et kui pooltuledega 100-ga sõita (mis Eestimaal kena komme on) siis kits või külamees peabki alla jääma.



Kas sokul on sinu nimi peal või? Kui läks siis läks, ma usun et sokul pole vahet kas ta saab surma sinu käeläbi või sõidetakse autoga surnuks, tulemus on sama.

ma ei ole kohanud veel meest kes ajaks kitse meelega alla, tavaliselt on nad püha viha täis selle pärast. Ja ega see vaikselt sõitmine ka midagi ei päästa tavaliselt tuleb kits viimasel momendil teele ja tal on oma kurss mida ta ei muuda nii lihtsalt. Sõbral jooksis sokk eemal põllu peal risti teega, pidas auto kinni et jookse mööda, sokk aga pani hüppega üle katuse. Kui poleks ise jälgi näinud siis ei usuks ise ka seda.

Meie kandis on mure pigem vastupidine, aetakse loom alla ja sinna ta ka jääb. Isegi olen sunnitud ühe metsa rebastele vedama, eelneval helistasin veel 1313 ja küsisin ega neil mingeid oma plaane ei ole, selgus et nad kuulsid esimest korda sellest loomast. helistasin esmaspäevahommikul ja see loom oli alla aetud laupäeva öösel. Tädi muutus lausa toru ptsas murelikuks et kuidas nüüd see sealt koristatud saab ja kui ma ütlesin et ma võin ta ise metsa alla vedada siis muutus ta päris õnnelikuks.
Siit ka väike soovitus, kui looma alla ajate siis helistage ja öelge et ise koristate ära ka, ütlete oma nime ja telefoninr ja kõik.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Suletud