MASSILISELT VARESEID-HAKKE...

2004. aasta teemad
arv
Postitusi: 88
Liitunud: K Mai 05, 2004 9:18 am

Postitus Postitas arv »

Minu arust on selle asjaga nii, et enamus klubisi ajab kasumit taga. Kas te pole siis tähele pannud, kui tehakse aasta kokkuvõte, siis seal on igal klubil mitu tuhat kr. kasumit. Selle raha summa asemel saaks tõesti usinamaid vareseküttijaid premeerida. Eks see ole klubi juhatuse otsustada, mida nad kasumiga teevad. :x
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Ähh, krt, ma saan aru jah, ja sedasi et ikka taskud omal täis ja kui üle jääb, just kui...
Selle peale eriti ei viitsita mõelda, et oleks tõesti vaja neid kraaksujaid ohjata, mõõdukalt, et väljaantu tuleb lõppeks vahel ka tagasi...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Njah, kui selle eest saaks tasuta padruneid, siis muudkui kirjuta aga, et 10 lastud varest/hakki, ja laskemoona muudkui tuleb. Või oleks siis vaja tõestusmaterjali. See vist ei töötaks. Oleks vaja korralikku aktsiooni, linna poolt. Väha hästi võiks aidata selline korralik kampaania kus antakse korralikud õhukad (või kellel on, võtab ise kaasa), ja siis pääs pööningutele jm, kus neid lasta saab. Isegi osaleks aktsioonis. Arvatavasti nii mõnikümmend meest võtaks küll osa. Aga siis peaks olema ikka kindel kampaania ja plaan. Ja ma ei usu, et keegi sellise hävitusgrupi töö pärast pisaraid valaks (loomulikult leidub igasuguseid igavlevaid mutikesi).
Ja teine asi oleks küll kärpida puid natuke. Ei saagi aru, Kastani tänaval pühati kataneid, aga seda, et kõrvalt paar pärna (vahtra) oksa maha võtta, seda küll ei saanud. Ja seal künnivareste pesi suht palju... kohati tuleb seda valget nagu lund alla. Tuvisid on ka palju, ja plaan mõni tuvi teise ilma ka saata (siin jäävad endale jalgu). Kastani tn-l elades toitis üks muti kogu aeg tuvisid ja siis oli pahane, et ma neid lasin. Ja toitis ta neid selleks, et muidu ei lähe tuvid ju minema :wink:
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
vaoni
Postitusi: 24
Liitunud: E Apr 26, 2004 10:59 pm

Postitus Postitas vaoni »

huvitav. tartu piirist vähem kui kilomeetri kaugusel ei ole hakke üldse näha. tuvisid samuti mitte. ainult varesed ja nendegi kogukond suhteliselt stabiilne ehk siis on kindlad pesad ja kindlad linnud.
ilmselt on nii, et hakid (keda on põhiosa, vareseid on ikkagi vähem) on ära tabanud linnade peamise võlu - prügikastid, rämpsused tänavad, katusealused ja muud tsivilisatsiooni hüved. õhtune ja varahommikune kesklinn näeb välja nagu stseen Hitchcocki "Lindudest".
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Vaat vaat VAONI, jagasid asja ära ja minu arust üheselt ning mitte sugugi valesti asja paika panid. See kuradi muu jutt kõik et ähh, õhtul ja hommikul vaid kusagilt maalt siia linna lendavad see minu arust ka mingi jamajutt on. Aga umbes nii mitte küll väljaöelduna aga mõista andes seda on enne kommitud, mitte küll siin...ja siis veel Ernitsa saade, OSOONIST lõik oli kus ülistati kena lindu, paaris elavaid hakke, et lausa pidavat olema Tartu nö. sümbol-lind, midagi säärast, et vaadake, Ülikooli peahoone ees kivikujud neistki...ähh, kui asi oleks mõõdukas, palun väga aga kui seda nende kahju ja paska ikka kõik kohad täis on siis minu arust asi liiale läinud ikka ning vaja ohjata ehk vanu puid maha võtta ja asi ants.
Varsti tuleb see nutulaul Tartu kohta samuti nagu see Tallinnas oli kui Kaarli pst. pargist neid vanu puid taheti uuendada. Ega rahvas sest aru ei saa ju et igal asjal on oma aeg ja piir.
Imelik aga et kõik nõnda kaua aega võtab ja asju mämmerdatakse...Seni aga tõesti, hakk paskab seda mida päeval prügilates sisse kuhjanud ja häirib liikumist!!
Kasutaja avatar
Shogun
Postitusi: 105
Liitunud: R Dets 26, 2003 2:33 pm

Postitus Postitas Shogun »

Linde püütakse väga edukalt muide võrkudega; ehk annaks tulemusi ka selle probleemi puhul? On ju hakkidel-varestel oma kindlad lemmikelupaigad ja lennuteed, nii et lausa kogu linna "võrgutada" poleks ju vaja...
Metsas on loomi - jahimees. Metsas on liha - salakütt.
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

"Võrgutada" saaks kui neid oleks vähem ja linnas seda eriti teha ei saa, ka kõiksugu laskmised kui tahetaks neist vähe vabaneda tõenäoliselt ametlikult, nö. heakskiitu kindlalt ei leia...kui oma hoovis ja sedasi, siis palun, keegi ei keela eriti seda ka praegu ehk ei kipu kohe paugu peale kõllama kui just kesklinnas ei toimeta :) ...
Aga, tõepoolest, ma hetkel vähe rahulikumalt hingan, linnukesed-kallikesed on pesapunumisega ja teiste väiksemate kiusamisega vist nii ametis, et on vähe rahulikum...kuid hirmuga ootan taas siis sügist, nagu öeldud siis taas hakkab peale :x :x Pakun, et vanad puud ikka tuleb maha võtta ja seda asja sügavuti lahata...
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Tegelt asi lihtne,tuleb linnumehed appi võtta ja ühisele otsusele jõuda,kuidas mitte soovitud lindude elupaigad elukõlbmatuks muuta ja siis, lihtsalt nad kaovad.Pole vaja hävitada neid ja haljastust,litsalt muuta pesitsuspaik neile mittesobivaks.
Pargid korda!!Milleks siis linnas igasugu arhitektid palgal,see puhtalt kivi nende kapsaaeda,kui linnakodanikke täis situtakse.Ülevananenud puud maha,oksi lõigata ja pole seal varsti ühtegi üleliigset lindu.Ja kui seda teha haljastusarhitekti valvasa silma all,siis saab tulemus kena ning hundid söönuks ja lambad terveks.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

trucker kirjutas:Tegelt asi lihtne,tuleb linnumehed appi võtta ja ühisele otsusele jõuda,kuidas mitte soovitud lindude elupaigad elukõlbmatuks muuta ja siis, lihtsalt nad kaovad.Pole vaja hävitada neid ja haljastust,litsalt muuta pesitsuspaik neile mittesobivaks.

Mhmm ... asi vist päris nii lihtne ka pole. Olen vaikselt vaadanud mida sellest ka mujal on räägitud. On kõrvu hakanud hoopis selline mõte, et vareslaste toidubaas tuleks ära likvideerida (ntx. prügimajandus igal pool korda teha) ja siis kaob ka probleem ehk siis tuleb likvideerida põhjus mitte tagajärg nagu seda on alati püütud teha. See teema on vähemalt minu jaoks jäänud äärmiselt segaseks. Kes aru ei saa, siis lugegu ntx. "Eesti jahimehest" Jaanus Eltsi (üks väga hea ornitoloog) artikleid antud teemal.
Eraldi teema on Toomemäelt vanade puude mahavõtmine ja uutega asendamine. Selle koha peal on räägitud võimalikust erosioonist. Ei leia ise ennast olema sellel alal piisavalt kompetentne, et kaasa rääkida siin.
Aga kindlasti leidub ka sündinud tarku. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

No jah, see minu öeldu on selline läbi linnakodaniku silma vaadatu põhjal tekkinud mõte. :D
Selge see,et igal alal omad inimesed,aga ega nad omal initsiatiivil miskit tee,kui neid pole probleemi lahendamisele kaasatud.Tartlased teavad vast ise kõige paremini,kas töö selle kallal käib või mitte.
Aga minul tekkis veel selline mõte,et kõik on ilus ja kena,loodus linnas ja puha,aga mil määral loodust linna lasta ja kas lasta tal seal omatahtsi enda ilmet kujundada või peaks seda siiski inimene tegema.Kuna tegemist on linnaga,seega heaolu paigakesega inimesele,siis peaks see ka olema selline,aga mitte sedasi,et sind vaiksel jalutuskäigul täis tehakse.See põhjustab jälle stressi ja linnakodanik muutub õelaks ja rahulolematuks ning mis siin siis veel naeratavatest inimestest rääkida. :D
Ja veel silmakirjalikkusest.Meil tehti väike aktsioon ära ja algul nuriseti,et puudele tehakse liiga jne. ,aga hiljem olid kõik happy'd :D .Turvalisem,rohkem valgust ja laiem vaateväli, puhtamad riided ja vähem metsik.
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Jah, teil seal Viljandi kandis veab et asi lahenes suht veretult, siis...
Tänases POSTIMEHES oli komm Tallinna samast probleemist kus linnud lausa kodanikule külge hakkavad, vähemalt seda mõista annavad...Miks? Pesitsus- ja poegade sättimise aeg ju. Vaja kaitsta. Aga nagu kogu inimeste mass, segamini pääst lännu nii ju ka loodus üldse ja pole midagi imestada kui linnud mitte lihtsalt mõista ei anna ründevõimalikkusest vaid selle peale kartmatult ka lähevad. Loll jutt see, et lind ja loom kunagi niisama või siis väikese põhjusega ründab. Ajad muutunud on, mehed, oodata rünnet, arvan ma, võib ka juba sealt kust tõesti oodata ei oska ja kust seda eile 100% veel mitte...
Aga, kogunemistest hetkel me ei saa rääkida, sest nagu mainisin, nüüd kevade-suvi asi rahulikum on, linnukesed ametis pesadega ja miks krt nad sügise-talvel täiega linna murravad? Toidubaas, tõenäoliselt, samas prügimäelt linnade kõrvalt nad kõhu täis saavad kiiremini ja rohkem kui linnas, see ju selge ja nad just kogunevad niisama puudele-katustele, sittama...Soojem kliima linnas? Äkki see...
Kõikse huvitavam see et Ornitoloogide staap Tartus, nende meilaadress täiega vaikib, mõtetu värk, korduvalt olen nendega ühendust otsinud et ühest vastust kui see võimalik, või loogilist vastust asjale saada, ei...
Vaja vist kohale minna, asub minust mittekaugel...
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

trucker kirjutas:Ja veel silmakirjalikkusest.Meil tehti väike aktsioon ära ja algul nuriseti,et puudele tehakse liiga jne. ,aga hiljem olid kõik happy'd :D .Turvalisem,rohkem valgust ja laiem vaateväli, puhtamad riided ja vähem metsik.


ehh mina küll häppi ei olnud, et Tartu tänava pisikese pargi pärnad püstpalkideks muudeti. see oli ikka hirmus vaatepilt. minu meelest tuleks tõepoolest kõigepealt mõelda sellele (nagu kuskil eespooljuttu oli), miks on neil lindudel linnas niivõrd hea elamine. Viljandi linna külje all laiub ju lausa uskumatu söödabaas. minu arvates tuleks ennem mõelda selle viimase likvideerimisele, kui linnast roheluse kaotamisele. muuseas künnivareseid olen ikka kohanud ka viljandi ümbritsevatel põldudel.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Oota paar aastat,las puukesed toibuvad šokist.Loomulikult näeb asi natuke kentsakas välja,kui see on aastate tegemata jäänud töö vili.Haljastust tuleb ikka kohe hooldama hakata,aga mitte nii,et istutame ja külvame ning siis eks hiljem näha ole,mis välja kukub.Ja kui asi käest ära ja katsuda ühe ropsuga korda teha,siis esialgu harjumatu.
Lindudega pole seal aga probleemi ja veel, igatsorti kakandeid kah enam pole,kellel seal hea vilu ning varjuline oli õlut lasta ja möödakäijaid mõnitada.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Järgmisena võiksid linnaisad ette võtta Jakobsoni tänava äärse pargi, sealt heameelega haudumis perioodil jala läbi ei läheks. Kõnniteedel asfalt enam s..a alt välja ei paista. :?
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

zakslane kirjutas:Järgmisena võiksid linnaisad ette võtta Jakobsoni tänava äärse pargi, sealt heameelega haudumis perioodil jala läbi ei läheks. Kõnniteedel asfalt enam s..a alt välja ei paista. :?


ilmselgelt liialdatud. kõnniteed paistavad välja küll :P kui rohi enam ei kasvaks siis oleks asi alles hull. aga mingil juhul ei tohiks jakobsoni tänava parki niiviisi köndistada nagu tartu tn oma. mina kolin siis viljandist minema :P
Suletud