taksi koer

2004. aasta teemad
Suletud
madis
Postitusi: 123
Liitunud: L Veebr 21, 2004 10:43 pm

taksi koer

Postitus Postitas madis »

tere, kas keegi oskab õpetada, kuidas ja kui vanalt tuleks hakata õpetama taksi, et tast saaks hea uru ja muidu jahikoer :?:
beliving that the bow has soul
vollike
Postitusi: 62
Liitunud: P Dets 07, 2003 7:36 pm

Postitus Postitas vollike »

taksi tuleks kõikse aeg kaasas kanda ja kui võimalik ka koos jahti pidada .taks võid juba nelja kuuselt metsas kaasas vedada kui on kõik süstid saadud .võin sulle õpetusi anda taksi kohta kui soovid .mul endal on karmikarvaline taks ja hea jahikaaslane .
vaata selja taha et keegi ei luusiks seal ....
madis
Postitusi: 123
Liitunud: L Veebr 21, 2004 10:43 pm

Postitus Postitas madis »

poleks paha kül kui sa neid õpetusi jagaks
beliving that the bow has soul
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

ja jah, mul ka noor taks, kuulaks hoolega kuidas teised teda õpetavad
Kas tuleb jaht???
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Olen ka mõne taksi ära pidanud .Siis kui veel nahk hinnas oli ,sai päevas vahel üsna mitmed urud lahti kaevatud.Siis oli küll mul supper taks,olgu siis nii suured süsteemid kui tahes,ole ainult ise mees ja kaeva.Koer enne välja ei tulnud ,kui loom käes v uru peal (läksid ise eemale)paar tundi vaikust.Ükskord talvel külmaga ,läks pimedaks ja kaevata ka enam ei jõudnud,koer välja aga ei tule :!: :?: Sai siis augud kõik kinni topitud,et taks öösel välja ei roniks ja end ära ei külmetaks.Hommikul tuli vupsti välja ,taks koju ,ise tööle ja õhtul jätkasime samalt kohalt--võiduka lõpuni.
Mina küll ei mäleta ,et neid kuidagi eriliselt õpetanud oleks.Koer peab lihtsalt metsas käima ja looma ka ikka nägema.Iga koer on isesugune ,mõnest saab asja,mõnest mitte.Taksid, kui vähegi metsas on käinud teevad ikka kõik midagi (tugeva jahi-instinktiga).Oma väikese kasvu pärast suuruluki supperkoera ei maksa loota,aga järel läheb igale loomale ja vigase looma peale haugub kah hästi (y) .Mnu meelest peamine õpetus ikka --METSA METSA METSA :!: Kivi kotti!
madis
Postitusi: 123
Liitunud: L Veebr 21, 2004 10:43 pm

Postitus Postitas madis »

mingist raamatust olen ma lugenud, et neile tehakse mingid puidust uru jäljendid ja õpetatakse nende abil urus töötamist?
aga KULT kas sa siis lasid koera lihtsalt urgu ja ootasid tulemusi? ei kartnud, et ära tapavad koera, või vigaseks teevad?
mul naabri taksil närisid kährikud jala kõõlused läbi, kui koer ühe peale haukus.
beliving that the bow has soul
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

madis kirjutas:mingist raamatust olen ma lugenud, et neile tehakse mingid puidust uru jäljendid ja õpetatakse nende abil urus töötamist?
aga KULT kas sa siis lasid koera lihtsalt urgu ja ootasid tulemusi? ei kartnud, et ära tapavad koera, või vigaseks teevad?
mul naabri taksil närisid kährikud jala kõõlused läbi, kui koer ühe peale haukus.

Eks nad saavad ikka pureda ,tavaliselt on lõhki kõrvad ja nina ,aga seda vihasemaks see taksi teeb.Ega õige taks talle all enne päris kallale karga kui auk juba sisse võetud ja loom taksist mööda murda proovib.Kährast pole koerale suurt vastast ,palju valusama hambaga on rebane ja mäger.Nädala parandab haavu ja nädalavahetusel jälle metsa.Palju rohkem,kui hammustamine teeb koerale häda liiv ja peenike muld mis silma lähevad.Kui ikka tund v paar maa all möll käib on koer mõnikord mitu päeva päris pime-silmad kinni paistetanud.Sellest urujahist võiks lausa eraldi teema algatada,kui kedagi asi huvitab.Seda ütlen küll kohe,et ärge vägisi koera küll kuhugi urgu toppige,võite kasu asemel kahju saada.Koer tunneb juba väljast ,kas loom on augus või mitte.Kui looma all pole siis koer enamasti üldse alla ei lähe.Juhul kui loom on augus käinud ,käib ja kontrollib koer urud üle ja tuleb kohe välja.Algatusek oleks hea kuskil madalamates aukudes proovida,et koerale ja loomale kiiremini ligi pääseks ja koer ei jõuaks tüdineda ja enne välja ei tuleks,kui tal selge pol mis toimuma hakkab.(et talle peremees appi tuleb)Oli mul ka selline taks kes kohe kährat murima hakkas ja ei tahtnud haukuda,see on urujahiks sitem varjant.Olgu ,läheb vist teemast mööda ,kui kedagi asi huvitab tehke uus teema ,vahetame kogemusi!Kivi kotti!
vollike
Postitusi: 62
Liitunud: P Dets 07, 2003 7:36 pm

Postitus Postitas vollike »

Terekest .Mina isiklukult pole oma taksi uru jaoks pidanud vaid selleks kui olen looma lasknud ja kui juhtub käest ära minema siis on mul taks autos ja kohe peale ja las siis sõbrakene näitab kuhu on läinud või kus on ta maas.
Mis puutub taksi õpetamisse siis ütlen üht et kui on taksil ikka jahi hing see siis ei pea teda ültse õpetama nagu mul on viimane karmikarvaline taks .Jube jahikoer ajab looma vähemalt kaks tundi ja kui veel pauka ka teed siis on veelgi pikemalt ära .Mis puutub taksidesse mis on näha kohe taksi juures kas on urujahiks või muu looma jahiks ,kui taks kutsikast peale ronib igale poole kus on auks ja kraabib palju auke maase siis saab tas uru koer ,kui ei käi kuskil aukudes ja ainult tuuseldab mööda maad ringi siis saab tast enamus juhul hea sõralise tagaajaja .Seda räägin ainult oma praktikas ,kuna olen pidanud nelja taksi .
vaata selja taha et keegi ei luusiks seal ....
kiisapoeg
Postitusi: 16
Liitunud: L Dets 11, 2004 2:17 am

Postitus Postitas kiisapoeg »

mul oli kunagi ka taks, super peni oli - ajas häälega, otsis verejälge ja isegi nugisele ronis puu otsa järele(mööda põiki puud loomulikult).kui taksiga metsa sai mindud, siis enamjaolt ta midagi kuskilt välja otsis ja jänest ajas ka paganama hästi.
tuld karvakalale !
Suletud