Fotovõistlus

2004. aasta teemad
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Fotovõistlus

Postitus Postitas Mart »

Korraldaks väikese jõukatsumise fotomaailmas, nimelt jahindusteemaliste amatöörfotode võistluse.
Väiksed tingimused:
    1.võistlusest saavad osa võtta foorumi liikmed.
    2.osavõtja kohta 2 fotot

Fotod palun saata trucker@hot.ee.
Fotod panen vaatamiseks ülesse "Albumi" ning võistlus kestab jahihooaja lõpuni. Parimate fotode väljaselgitamisest saavad osa võtta kõik foorumlased,selleks puhuks korraldame hääletuse.
Parimatele väiksed meened.
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Võivad olla siis nii looma kui linnupildid või ka veel midagi jahinudsega seotut?
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Vast ikka jahindusega seotud pildid (linnud, loomad, jaht....jne)?!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Jah nii ma mõtlesin, et laiemalt jahindusega seotud.Ja rõhutaks sõna amatöörfoto , selge see et jahimeestel tipptehnikat ja profioskusi pole ja sellele rõhku panema ei hakka.
Rohkem selline seltskondlik mõõduvõtmine :D
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Aga igati väärt idee!! :) (y)
Mine metsa!! ;)
madis
Postitusi: 123
Liitunud: L Veebr 21, 2004 10:43 pm

Postitus Postitas madis »

päälik, kas saata ei saa mitte ainult megaseid pilte? Mul osad suuremad, mis nendega teha?
beliving that the bow has soul
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

madis kirjutas:päälik, kas saata ei saa mitte ainult megaseid pilte? Mul osad suuremad, mis nendega teha?

Milleks veebi sellised, konverdi kuni 100 kilosteks, veebi jaoks küll, ega neid välja pea trükkima
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Tundub, et on veel aega pildistada. Peaks siis hakkama fotokat kaasas kandma.. ehk trehvab ka midagi.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

madis kirjutas:päälik, kas saata ei saa mitte ainult megaseid pilte? Mul osad suuremad, mis nendega teha?


Tee väiksemateks,need pildid mis ülesse lähevad teen nii ehk nii mahult väiksemaks,muidu ei saa kõik neid normaalselt vaadata,oleneb neti kiirusest.
madis
Postitusi: 123
Liitunud: L Veebr 21, 2004 10:43 pm

Postitus Postitas madis »

kuidas neid väiksemaks saab teha?
beliving that the bow has soul
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Tiri omale selline proge netist nagu IrfanView, sellega saad täpselt sellise suuruse ja formaadi nagu tahad, ning ka kontrastsust muuta.
Proge saad siit.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

zakslane kirjutas:Tiri omale selline proge netist nagu IrfanView, sellega saad täpselt sellise suuruse ja formaadi nagu tahad, ning ka kontrastsust muuta.
Proge saad siit.

No ma küll ei julge soovitada IrfanView'd. Või pole ise tast aru saand. Ise kasutan vaatamiseks ja lihtsamateks töödeks (konvertimiseks nt) peamiselt ACDSee või foto töötlemiseks Corel Photopainti.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

trucker kirjutas:
madis kirjutas:päälik, kas saata ei saa mitte ainult megaseid pilte? Mul osad suuremad, mis nendega teha?


Tee väiksemateks,need pildid mis ülesse lähevad teen nii ehk nii mahult väiksemaks,muidu ei saa kõik neid normaalselt vaadata,oleneb neti kiirusest.


Pildi kvaliteet kannatab kõvasti kui ikka ca.megane pilt umbes 100 kiloseks teha.
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Panin ühe 100 kb näidis pildi ülesse.Pole ju vigagi, minu arust päris kena.Muidugi tehtud profi poolt.
Ma mõtlen kiirelt selle välja,kuda neid suuremaid pilte minuni toimetada.Põhimõte on selline,et kui algmaterjal on hea,siis väiksemaks konvertimisel kvaliteet suurt ei kannata ja arvutis võite ju suuremat pilti väiksemaks lõigata (noh liigsed laiused ja kõrgused,mida objektiiv kaasa haarab)
Muidugi pildid panen ülesse suuremad ,kui see näidis pilt, file suurusega 1MB ja mõõtudega 800 x 600 ,sellisena võikski nad mulle saata.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Üks näide ka parima hinna-kvaliteedi suhtega fotokast, vaata ka testpilte.
fotokas
Suletud