Vene jahirelvad

2004. aasta teemad
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

ei tea jah kuidas see venemaalt ostmine käib??? soomest ei tohiks eriti raske olla . mull mõned tuttavad on toonud kasutatud relvasid ja on saanud ikka väga korralikud . neile toodi siia sadamasse ära ,ise ajasid siin politseis asjad joonde.
ja jutt hakkab juba teemast palju kõrvale kalduma ,mida siin ikka vaielda .see kes saab see toogu,kes ei saa ostku siit.
jaht eesti moodi
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

kriss kirjutas:jutt hakkab juba teemast palju kõrvale kalduma ,mida siin ikka vaielda .see kes saab see toogu,kes ei saa ostku siit.


Samas oleks jälle huvitav teada, et mis moodi see protsess oleks, kas tasuks pusimist, sest mul ka üks hea sõber (jahimees) reisib venemaa vahet päris tihti. Tal endale ka vint ostmata ja kui saaks IZ94 express'i poole soodsamalt, siis miks mitte.
külaline

Postitus Postitas külaline »

Soovisin ka tuua Peterburist relvi ja laskemoona aga asi on ikka päris keeruline. Venemaal vaja luba väljaviimiseks ja kauplusest "Medved" , koht kust infot küsisin, öeldi, et vaja isiklikult minna Moskvasse ja taotleda ministeeriumist luba. Kahjuks ei öeldud polju see asi maksab. Eestis on ka sissetoomiseks luba vaja ja see maksab mingi 500 eeku. Lisa nüüd siia aja- ja transpordikulud ka ja saadki odavamate relvade puhul sama hinna mis meil poes.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Ja kui mõelda garantiile, siis Venemaale üsna tülikas vist oma relvaga minna, kui "kogemata" praak relva tood. :D
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Tere

Leidsin juhuslikult foorumi ja olen tõsiselt huvitatud ka erinevates teemades kaasa rääkimisest.
Tegelikult on Venemaaga kauplemine üks ränk tegevus. Oli kord juhus käia sealmaal mingisugusel messil ja silma jäi kolimaatorsihik, mida oleks võinud isegi meie kaubandusvõrgus müüma hakata (päris normaalne välimus ja ka mõistlik hind: ca 800 EEK kandis (müügihind Vene jaeturul)). Kui aga jutt läks eksporthindade küsimise peale visati näkku selline hind nagu 80,- USD. Mõistlikku juttu nad ei ajanud, sest selget seletust ma sellele hinnale ei saanudki. Ma arvan, et nüüd saate aru miks on Venemaal seal toodetud asjad kõik odavamad, kui mujal maailmas. Optikate koha pealt ei oska ma muud öelda, et näiteks kallimad ja paremad optikad on kindlasti Eestis märgatavamalt odavamad, kui Euroopas.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Arvatavasti peaks ka hinna küsimine toimuma vene moodi, saun, mõned viinad(kastid) ja alles siis räägid asjast.
Omal selline juhus minevikust olemas, hinda tuli alla kõvasti. :)
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

õigus

Postitus Postitas kriss »

zakslasel on täitsa õigus:) olen ise ajanud asju läbi moskva ja täpselt selline see asjaajamine välja näebki, nagu filmis jaht vene moodi:) aga kui saad jutule siis saab koostööd teha küll.
jaht eesti moodi
Külaline

teemast kõrvale...

Postitus Postitas Külaline »

Enne oli siin juttu et soomest tuuakse sako ja tikka relvi millel optikad peal ja hind umbes 7000-8000.... Kas need on ikka korralikud enam-vähem...selge see et kasutatud jne. Raplas pidavat pood olema kus rootsist toodud kasutatud vintrelvad. Aga jah....et kuidas nad on? On kellegil kogemusi?? ootan hüva nõu
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: teemast kõrvale...

Postitus Postitas Eik »

Anonymous kirjutas:Raplas pidavat pood olema kus rootsist toodud kasutatud vintrelvad. Aga jah....et kuidas nad on? On kellegil kogemusi??


Firma nimi on Waldu FT ja asub Viljandi mnt. 9, Rapla, tel.04892567.
Relvade kvaliteedi kohta ei oska midagi öelda, äkki mõni rapla jahimees käib vaatab mis seal on ja valgustab teisi ka. :D
Viimati muutis Eik, P Nov 23, 2003 5:48 pm, muudetud 1 kord kokku.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Uurisin ise mõni aeg tagasi Valdu käest antud relvade kohta ja tundsin huvi just 6.5x55SE vastu. Siis oli tal müügil antud kaliibrist ainult üks püss ja sellelgi oli laad mõraga. Katki see tehin selleks ajaks jäigi. Rääkis, et toob Rootsist antud relvi partiide kaupa ja see millest tulev partii koosneb, ta ei tea. Hiljem on antud relvad kõneaineks jahilistis olnud ja mind mõtlema pannud, et kas enam tahangi antud kaliibriga relva. Kui tunned huvi antud relvade hädade ja heade omaduste kohta siis tuhni jahilisti vanades kirjades, (sealt leiad pool tõde) sellest on seal kõvasti räägitud. Ta müüs selliseid kaliibreid nagu 6,5x55, 30-06, 8x57 IS, 9,3x57, 9,3x62. Tõelised kahurid. :D
Kodukas on ka http://www.waldu.ee
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

need relvad mida mina olen näinud on uskumatult korralikud olnud aga eks see oleneb sellest milliste otsa satud. kui on võimalus kunagi ise soome minna siis void ju relvapoest läbi minna ja vaadata mida seal pakutakse. toomine on soomest lihtne. on vaja relvamüüat kes relva laevale paneb ja ongi kõik.
jaht eesti moodi
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Küsimus natuke teise nurga pealt. Ega keegi ei oska öelda, et kui mitu pauku idanaabrite toodetud vintrelv(sileraudne) vastu peaks pidama?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Venevindi ressurss

Postitus Postitas tsuks »

See ikka mõõtmata suurusjärk on.
Paned lahingu(plekk)paukudega ja püssitoru ainlt tehases harja ja õli viimati nägi- siis varsti jokk ju. Vihm ja isegi soojast ruumist külma viidud relv- kah härma läeb- ja roosteuss kohe puremas. See, et kroomitud seest- pole kellegi näitaja. Liiga agressiivne keskkond.

Siletorupüssil võid esimese- kui tsokk 1mm ja kõva kuul- toru paiste lasta ju.
A kui vähegi hooldad ja aututungrauana ei kasuta- kestab üllatavalt palju. Venelane oskas (niikaua kui Siber seljataga kummitas) ainlt sõjarelvi ja kosmosetehnikat teha- ülejäänd- kak polutsitsa...
Kuigi viimasel ajal on jahirelvakvaliteet sealmaal kukkund- vanad NL-i aegsed püssid arvan on ja jäävad meid veel aastaid(kümneid) teenima. Auga. Vedrud-nõelad kuluvad kõigil ühtemoodi- oleneb kasutustihedusest- mitte tootjamaast.

Kakuke- kui su püss 1000 pauku vastueipea - kuigi arusaamatu- mis see tähendab?- siis asi ikka sinus ehk? Või miski kuu/kvartali/aastalõputoode joppas äkki?

Baba ljubit lasku- a masina (loe: relv)- smazku.
Vana vene tarkus.
tsuks nigu ma olen...
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kusagilt on kõrvevahele jäänud,et 10 000 lasku.Kuid oleneb muidugi hooldest nagu Tsuks juba mainis.Vintrelv peaks muidugi rohkem vastu pidama,vähemalt lääne toodang küll.
Kasutaja avatar
Deerhunter
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 18, 2003 1:52 pm

Postitus Postitas Deerhunter »

kakuke kirjutas:
kriss kirjutas:nii see ongi ,et nemad peaksid saama ju sellest hinnast veel alla 20-30 %min. mis peaks osaliselt katma sisseveo ja transpordi kuludest. aga mis siin ikka teiste rahakotis sorida.:)

Mina olen aru saanud niimoodi, et hulgimüügi puhul on hind tõepoolest madalam kui jaemüügi puhul, kuid räägime me ju ikkagi Eestist. Karta on, et siinne turg on niivõrd väike, et mingist hulgiostust vene relvatehastest ntx ei saa eriti juttu olla. On ju vene mastaabis hulgi ka ikka midagi muud kui meie mõistes. Kes see ikkagi tahab omale jälle seisvat raha. See selleks, paistab, et ikkagi ei mõisteta, kui suur osatähtsus on hinna juures nn. üldkuludel (see kehtib väga paljuski muudes valdkondades). Hind võib tunduda kõrge niikaua, kui hakkad mõtlema selle peale, et kuskilt peavad oma palga ka saama koristaja, juhataja, raamatupidaja, müüa jne. Ei lähe inimene ju ometi kuskile musta, kahtlasesse kangialusesse kõnealust ostu tegema, eriti veel siis kui seda reklaamitud pole. Selleks, et saada asjadest parem ülevaade on soovituslik panna kõikvõimalikud kulud paberile kirja ja lõpuks vaadata, et mis hind kujuneb ja kui oled selle ära teinud, siis imestad ise ka, et kuidas nad nii odavalt seda müüa saavad. :shock:



Jääb mulje nagu keegi oleks kakukesele hinnapoliitikaga saba peale astunud. :?
Suletud