Relv nugisejahiks

2004. aasta teemad
vana sokk

Postitus Postitas vana sokk »

Ise kasutan kal2o mz-20-01ja olen rahul.Saab lasta lähedalt lahtise sihikuga ja kaugemalt optikat kasutades.Padruneid olen laadinud kogu aeg ise ja kuulid valan ka.Täna ostsin esimest korda Tartust kuuliga laetud padruneid,eks näis kuda jookseb.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

relvaseadus muideks vähemalt teoorias võimaldab adapterit soetada, omada ja kasutada, iseasi mis see maksta võib. ja arvel oleks ta minu arusaamise kohaselt omaette relvana kah veel.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

baddmann kirjutas:relvaseadus muideks vähemalt teoorias võimaldab adapterit soetada, omada ja kasutada, iseasi mis see maksta võib. ja arvel oleks ta minu arusaamise kohaselt omaette relvana kah veel.

adapterist Barsile lugedes http://hunt.rin.ru/html/article706-1.html ja järgneval kuuel lehel, selgub, et see on üsna levinud ja vähemalt venemaal müügil relvapoodides, samas ka oma probleemidega aga mitte kuulijooksu täpsuses vaid sihtimises.
Sain aru ka sellest ääretulepadruni asukohast - ääretulepadrun asub ikka keskel, aga püssiluku nõel lööb adapteri nõela pihta, mis on nihutatud asendiga!
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
soobel
Postitusi: 117
Liitunud: E Dets 13, 2004 11:27 am

Re: Relv nugisejahiks

Postitus Postitas soobel »

Variant on vintrelvaga esikäpad puruks lasta,üle jäänud teeb koer.Ise kasutan kal.12.Lähedalt lasen nr.9-ga(mitte kunagi selja pihta),kaugelt või tiheda kuuse otsast nr.5-ga.Männi võras oleva nugisega ole ettevaatlik,sinna jääb surnud nugis pagana hästi pidama,olen nii kahest loomast ilma jäänud
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Ma ei ole ise nugis 223-ga lasknud, aga rääkides ühe tuttava jahimehega, kel on 222, ütles ta, et nugit ikkagi lõhub. Parem siis juba 22LR (tapab piisavalt) või jahipüss. Kui oled hea laskja, lase 22LR-ga, see veidi keerulisem kui jahipüssiga, sest loom võib olla okstepadrikus, aga lõhub kõige vähem. Ning ka omamoodi sportlik.
mango
Postitusi: 149
Liitunud: E Dets 27, 2004 1:45 am

Postitus Postitas mango »

Lihtsalt selguse mõttes: 222 ja 223 peaksid kasutama sama kaliibriga kuule, sest 222 on 223 "vanaisa". Nugise jaoks üle spordika pole palju mõtet proovida, kui vahemaa üle 100 m ei kisu, ka 222 lõhub väikese looma ära, aga loomulikult on see ka õnneasi. Mu parimal jahisõbral on 222 Sako Varmint juba 7 aastat ja ma olen näinud, mida see rebase, partide-hanede, jäneste ja kährikutega teeb. Kui tervet looma tahetakse, siis peale lõksude on spordikas nugise jaoks parim. Kui vahemaa on aga üle 100 m, siis võiks kaaluda 222te. 223 on liiga tugev ka 200m pealt nii väikesele loomale, aga seda vahemaad tegelikus elus selle eluka jahtimise puhul vist ei esine.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Mõned

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

1.222 ei ole 223 REM vanaisa
2.222 (kuuli kaliiber .224) ja 223 (kuuli kaliiber .223) ei kasuta sama kaliibriga kuule!
3.222 Rem kuuli kineetiline energia on 200 m peal 700-800 J; 223 Rem kuuli kineetiline energia on 200 m peal 800-1000 J. Liiga tugev väikese looma jaoks? Mida tähendab liiga tugev?
4.222 Rem lõhub väikese looma ära? Missuguse kuuliga lõhub? Kas täismantliga ka lõhub?
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

Targad onud mõtlesid .222 Rem välja 1950a. Kiidetakse tema erilist täpsust 100m (VSS) laskmisel mida olen ise ka korduvalt proovinud. Suurtes ja uhketes venemaa relvapoodides kohtab seevastu ainult .223 Rem ( v.a üksikud Blaseri drillingud) militaarmaa, militaarlaskemoon :cry:
.223 Rem rohkem (pool)automaat kaliiber.
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

222 Rem lõhub väikese looma ära? Missuguse kuuliga lõhub? Kas täismantliga ka lõhub?


Räägin oma kogemustest S&B FMJ 3,24 g kuuliga: kui kehvasti tabab, siis ikka lõhub küll. väikestest olen lasknud rebast ja minki. sitsivat minki tabasin makku. tulemuseks oli kole suur väljarebitud tükk selja peal. nii mõnegi rebase nahk ei kõlba ka kuhugi kui kuul on tabanud luud. viimane rebane, mille lasksin, istus suunaga minu poole. tabasin rindmikusse ja selja pealt oli nahk puruks nagu oleks sees väike granaat plahvatanud.
seal on teine rebane!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

222

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Kogu austuse juures mina ei kasuta S&B padruneid (sest kuulid loobivad ja hülss on käsi-laadimiseks ebameeldivalt kalk) aga olen rebaseid lasknud 222 REM, 3,2 g Norma Jaktmach (kätt südamele pannes olen selle padruniga kaks korda harjutust VSS lasknud 196 p. peaks üpris täpne olema...) kuulidega (täpisuurune auk sisse, täpp välja) ja Sako 3,2 FMJ kuulidega (ei mingeid purustusi) Eks lõhkumine sõltub ikka kuuli valmistajast ja konstruksioonist ka, tuleks proovida erinevaid padruneid seni kuni parim valik käes!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

ääremärkus

Postitus Postitas Arles »

Soobel - käpad puruks lasta ja ülejäänud teeb koer ära ....
Mina ei kommenteeriks, lihtsalt välja tõin
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Mõned

Postitus Postitas honkomees »

Kaupo Kindsigo kirjutas:1.222 ei ole 223 REM vanaisa
2.222 (kuuli kaliiber .224) ja 223 (kuuli kaliiber .223) ei kasuta sama kaliibriga kuule!

1. On ikka vanaisa! AJALOOST ... 1950. aastate keskel oli usa armee konkurss uuele standardpadrunile ja selles osalesid 3 padrunit - .222 Win; .224 Spr ja .222 Special. Kõik need padrunid olid loodud jahipadruni .222 Rem baasil peamiselt hülsi pikendamise teel. .222 Special (Stoneri konstrueeeritud) võitis koos tema AR-15 püssiga. Padrun nimetati jahipadrunina .223 Rem ja alates 1964. a relvastusse võetuna lahingpadrunina M193 ning püss sai nimeks M16. 80-ndatel lahingpadunit moderniseeriti belglaste FN poolt (nim. ss190) ja seejärel sai NATO standardpadruniks (M855)
2. Tähistusest sõltumata on kaliibrite .22; .221; .222; .223 või .224 kuulide diameeter sisuliselt üks (5,7 mm), sealjuures viimane number ei ole sisuliselt mõõdu tähis, mõõtu tähistavad kaks esimest komajärgset numbrit .22 - Milliseid kuule aga kasutatakse on iseasi.
Sealjuures .222 Rem ja .223 Rem ja kal .221 Rem Fireball annab kirjandus kuuli läbimõõduks 5,702 mm ehk .2245 tollimõõdus.
Ja "ühesuguse" kaliibriga on erinevad mõõdud, nt .222 Rem Mag kuuli läbimõõt 5.689 mm e .224 (võrdle tavalise .222-ga) ning .224 Weatherby Magnum sama mõõt 5.689 mm aga .224 Clark - 5,712 e .2249.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
mango
Postitusi: 149
Liitunud: E Dets 27, 2004 1:45 am

Postitus Postitas mango »

Tänan, Honkomees, suurepärane. Säästsid kirjutamise vaeva. Eks see padrunite nimede taga olev lugu tahab tundmist, nimed ise ajavad vahest lihtsalt segadusse ja teinekord on lausa valed (näiteks Charles Newtoni poolt 30-06 kestal aretatud 256 Newton, mis on tegelikult 6,5mm ehk .264 mõõdus) jms. USA mehed siiamaani kaklevad omavahel, et kumb ta siis on. Jama kui palju. Diameetrite näiline vahe tuleneb ka sellest, et mõned mõõdavad vintraua sisemõõtu vindi harja tipust, teised soone põhjast (Lazzeroni padrunid).
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Re: 222

Postitus Postitas shikaree »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Kogu austuse juures mina ei kasuta S&B padruneid (sest kuulid loobivad ja hülss on käsi-laadimiseks ebameeldivalt kalk)


lisaks siia, et mina ka ei kasuta enam S&B moona. lisaks sellele, et loobib, lähevad kestad ka pahatihti lõhki. olen paaril korral püssirohugaasidega päris korralikult vastu nägemist saanud. ja SP kuul on "möku"- sokust jookseb läbi, tegemata suurt midagi.
seal on teine rebane!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Seda, et S&B kuulid loobivad oli ka mulle üllatuseks. 2003 aasta sügisel enne põdrajahti sai meestega väike proovilaskmine tehtud. Lasin 100 m pealt 5 seeriat. Üks kuul oli jooksnud märklehte lappi. Kõigil oli suur imestus, sest keegi polnud näinud et vint lappi jookseks. Kasutasin paar aastat vana moona lihtsalt märklehe peale ära ja rohkem ei ole selle tootja moona poole vaadanud. Samas sileraudsetega meestel tihti olnud probleem selles, et tehase moon jookseb lappi just S&B oma.
ikka lõbusalt
Suletud