Springfield

2004. aasta teemad
Suletud
Foxter
Postitusi: 36
Liitunud: T Nov 02, 2004 9:53 pm

Springfield

Postitus Postitas Foxter »

http://www.marandi.fie.ee/catalog/produ ... ducts_id=4

Mida teate öelda selle optika kohta?
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Isiklikku kogemust ei oma. Kui keegi omab, oleks isegi kasutaja arvamusest huvitatud. Ise olen varasemalt otsinud Springfieldi kohta infot erinevatest laskmisfoorumitest ja üldiselt tundub, et laidetakse rohkem kui kiidetakse. Siin üks värskeim arutlemine samal teemal:
http://www.longrangehunting.com/cgi-bin ... 1&t=001632
Foxter
Postitusi: 36
Liitunud: T Nov 02, 2004 9:53 pm

Postitus Postitas Foxter »

Tänud! Kuigi väga vähe kommentaare seal oli, aga kõik olid jah negatiivsed.Seega ei kehti 100% ka optikate juures reegel et hind otseselt kvaliteeti näitab. Vähemalt siin kus mina selle optika kohta esimese info sain oli hind vist mingi 14 000 krooni kanti. Samas selles hinnaklassis võrreldavate andmetega optikaid siin kiidetud ju ka (Meopsis).
Foxter
Postitusi: 36
Liitunud: T Nov 02, 2004 9:53 pm

Postitus Postitas Foxter »

Ups. Näed koguni 14 900 raha maksab ja eluaegne garanatii ÕIGEL kasutamisel. :lol:
Foxter
Postitusi: 36
Liitunud: T Nov 02, 2004 9:53 pm

Postitus Postitas Foxter »

Vabandused. Kirjutasin Meopsis, aga mõtlesin MEOPTA.
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

lugesin kuskilt interneti saidilt (kust ei mäleta), et see springfield mida meil pakutaxe 15 tonniga maksab tegelt mingi viistonni nii et ma ei tea!
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Ütlus, et optika puhul vastab hind kvaliteedile peab siiski reeglina paika. Eesti kauplustes maksaks sellele Springfieldile sarnaste andmetega(zoom kuni vähemalt 14-16X,obj.ava 50-56,valgustatud kaugusmõõtmist võimaldav skaala,lahtised risti reguleerimis tornid) kvaliteet optika üle 30tuh EEKi. Toon näiteks ühe lingi soomes(kuna see meile kõige lähemal) müüdavate kvaliteetoptikate hindadest:
http://www.finnaccuracy.com/index.html
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

laurits kirjutas:lugesin kuskilt interneti saidilt (kust ei mäleta), et see springfield mida meil pakutaxe 15 tonniga maksab tegelt mingi viistonni nii et ma ei tea!


Ja need samad NXS-id võid ka vabalt üle 2 korra soodsamalt soetada,kui paljalt neti lehtedelt numbreid vaadata. :D Kõik kauplevad selliste hindadega,millistega parasjagu kannatab.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

laurits kirjutas:lugesin kuskilt interneti saidilt (kust ei mäleta), et see springfield mida meil pakutaxe 15 tonniga maksab tegelt mingi viistonni nii et ma ei tea!


Vaata siia : http://www.riflescopes.com/products/GE5 ... -16x50.htm , see on enam vähem sama. 619.95 x 12,21 = 7659.

See hind ei sisalda TRANSPORTI ja KÄIBEMAKSU, lisaks RAHA AJAVÄÄRTUST. 7659 + 1000 ( transa ) + 18 % = 10217
See on minimaalne hind, millega selle võiks kätte saada. Kuid lingil on 50 mm toru ja mitte 56.

Eestis on internetiseerunud ühiskond ja see võimaldab näha maailma. Mingil kummalisel põhjusel ei saada aru, et nägemisel ja nägemisel on vahe.
Esiteks elab Eestis 1,4 milj. inimest ja neist VAID 15 K jahimeest, kellest ehk 10 - 20 % suudaksid endale sellise optika osta. Suudaksid ei tähenda, et ostavad.
Võrdleks seda nüüd bushi kuningriigi vastavate numbritega ja siis saame äkki aru, miks seal kõik asjad nii odavad on.
Kui sellest veel aru ei saanud, siis soovitan sealt ikka midagi tellida ja oh seda õudust, kui ostetud ese garantiiremonti vaja saata. Nimelt on enamikes garantiitingimustes kirjas, et ostja on vastutav kõikide transpordikulutuste eest remonti ja tagasi ( siis on vaja teha ajutine eksport EUst, et mitte garantiiremondist tagasi saabunud eseme eest uuesti 18 % tasuda jne. jne. )....

PS. Mõelge kohaliku kaupmehe kulutuste peale - poe rent, sisseostetud kauba väärtus, palk ning siis vahest õnnestub mõni ese ka maha müüa ...
Kui aga see sama kaupmees oma poe kinni paneb, ei ole meil kuskilt enam padruneidki osta ...

NB ! Ma ei ole antud äris tegev, lihtsalt ei saa aru sõnavõttudest, et kuskil maakera kuklas on see asi ikka palju odavam ( juba vanad Eestalsed ütlesid, et elu on seal ikka ilusam, kus meid ei ole ) !!!
Foxter
Postitusi: 36
Liitunud: T Nov 02, 2004 9:53 pm

Postitus Postitas Foxter »

No mina ise ka nõuas, et siin paraku kohe peavad kaupmehed ehk natuke kallimalt müüma asju, et toime tulla. Eesti eripärad mis sa ikka teed.
Aga rohkem ikkagi küsisin asja kohta seepärast, et kas ka vastavalt hinnale hea asi, et kas kellegil kogemusi. Siin kiidetud näiteks seda Meoptat vastava nimega teema all ja hinnalt nad (selle Springfieldiga)nagu võrdsed, aga kas ka kvaliteedilt? Ehk siis kumba eelistada?
Ja veel, olen siin foorumis mõned teemad lausa mitu korda läbi lugend ja pole päris nõus mõne mehe väitega, et ei tasu iga kord kui kellegil tekib mingi relva või optika vms ostusoov, siis pole mõtet kohe küsima hakata. No mille jaoks see foorum siis on???
Muidugi soovitan ka ennem siin uurida ja vähemasti täpselt sama asja kohta pole mõtet uut teemat algatada.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Lisaks Külalise jutule veel juurde,et USD pole kõik see aeg 12,21 ja lisaks tuleb veel tollimaks tasuda ja maaklerile ja Eesti sisesed transpordi kulud ja ...

Ja tegelt müts maha meeste ees,kes Eestis nui neljaks jahitarvete kauplusi (pean silmas ikka reaalseid,mitte virtuaalseid) peavad,muidu peaks me Helsingis vajaliku inventari järel käima :D
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Foxter kirjutas:
Aga rohkem ikkagi küsisin asja kohta seepärast, et kas ka vastavalt hinnale hea asi, et kas kellegil kogemusi. Siin kiidetud näiteks seda Meoptat vastava nimega teema all ja hinnalt nad (selle Springfieldiga)nagu võrdsed, aga kas ka kvaliteedilt? Ehk siis kumba eelistada?

Springfield on ameerika firma ja põhiliselt toodavad ameerika turule. Ameerikas on enamikes osariikides päikeseloojanguga jaht läbi. Selle pärast on USA optikatele ette heidetud halba nähtavust hämaras / pimedas. Minu arvates õigusega. Kõikides testides ( nii Soomes, Saksas jm. ) on dreamlandi optikad saanud eriti halvad hinded hämaras. Järgmine asi - kas need lahtised tornid on ikka asjad, mida meie metsa igatseda. Jällegi avatud territooriumil on teine asi. Kui on tarvis teha 500 m peale lask, saad risti vastavalt ballistikale üles keerata. Meil kolad püss seljas võsas ja kui on tarvis lasta võib juhuslik oks olla juba risti keeramisest osa võtnud...
Lisaks on 4 - 16 ikka Eestis suhteliselt tarbetu va. sokujahil. Pigem võiks selle 4 asemel 1,5 olla .... suurem siis vastavalt 6 või 8 ja peaks olema väga hea toru. Endal on 3 x 12 ja 12 peal on ikka väääääga harva see valits, enamasti seal 3 - 7 peal.

Mis Meoptasse puutub - tegemist on ilmselt odavaima vana maailma (Euroopa) optikaga, millise tootjal on väga pikad traditsioonid optikatööstuses. Endal oli plaan Zeiss peale kruvida, kuid peale seda kui Meoptat nägin, otsustasin need 7 K alles jätta ...
Olen nüüd pimedas kah võrrelnud neid kahte toru ja ei kahetse valikut. Põhiline erinevus on, et Zeissi pilt on natuke detailsem ( selgem ) pimedas. Samas ei ole küll sellist vahet kui Meoptal ja ntx. mõnel jaapani torul. Soome ajakiri Jaht ja kalastus tegi testi, siis Swarovski, Zeiss olid 56 läätsedega I grupis, II oli juba Meopta 56 ja III ka Meopta 50 ( Esimene ameeriklane Leupold oli vist 5-6 ja samas natuke suurema hinnaga kui Meopta ).

Lõpetuseks ütleks, et kellele ema ja kellele tütar. Kes mida optika juures oluliseks peab. Puudust tunnen vaid Eestis välitestidest - kui saaks ikka erinevaid optikaid välitingimustes testida, oleks valik hulka kergem. Sama kehtib ka raudade kohta, saaks ikka Sauerit, Sakot ning LOSi järjest õlga proovida, ning huvi korral isegi pauku teha...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Külaline kirjutas: ...Järgmine asi - kas need lahtised tornid on ikka asjad, mida meie metsa igatseda. Jällegi avatud territooriumil on teine asi. Kui on tarvis teha 500 m peale lask, saad risti vastavalt ballistikale üles keerata. Meil kolad püss seljas võsas ja kui on tarvis lasta võib juhuslik oks olla juba risti keeramisest osa võtnud...
Lisaks on 4 - 16 ikka Eestis suhteliselt tarbetu va. sokujahil. Pigem võiks selle 4 asemel 1,5 olla .... suurem siis vastavalt 6 või 8 ja peaks olema väga hea toru. ...

Lõpuks üks asjalik jutt :!:
Tsitaatidega olen täiesti nõus, sokku lased 7-9 kordsega 200 m pealt rahulikult, kuhu kaugemale siis veel? Suuremat suurendust pole tõesti vaja ja hea oleks kui alumine piir on 1,5kordne, ajujahis laskmiseks ja ka hämaras hea.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Foxter
Postitusi: 36
Liitunud: T Nov 02, 2004 9:53 pm

Postitus Postitas Foxter »

No vot, tänud külaline igati asjaliku ja konkreetse vastuse eest. (y) Olen nüüd palju targem ja ilmselt ka julgem otsustama omale optikat ostes.
mango
Postitusi: 149
Liitunud: E Dets 27, 2004 1:45 am

Postitus Postitas mango »

Springfieldist veel, olen seal jänkiländis neid Springfielde vaadanud, kuid isegi päevavalges oli juba näha et Leupold on oluliselt parem. Olen vaadanud ka Meoptat, ja saan ainult kiita. Tõsine asi, ja ei usu, et kvaliteet kasutuses probleeme tekitama hakkab.
Suletud