Jõulurahu

2004. aasta teemad
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Jõulurahu

Postitus Postitas Pikk »

Äkki keegi valgustaks kunasest jõulurahu välja kuulutatakse ja kuna lõpeb :?:
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

mu kalendris on musta raamiga märgistatud igavad päevad 22. - 27. dets
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Tegelikult kas mitte juba väljakuulutamise päevast see pihta ei hakka? Sagadis kuulutatakse küll juba 17`dal välja jõulurahu.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

honkomees kirjutas:mu kalendris on musta raamiga märgistatud igavad päevad 22. - 27. dets



Igavad päevad??????
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

No, vaevalt et need kellelegi igavad on... aga hea oleks teada küll, et kas siis 17st? ja mis ajani? või algab jõuluragu 22? ma nagu ise mõtlesin, et kui hakkab 17, siis siga enam vaadata ei jõua, aga kui 22.. siis käiks tiiru metsas küll (ma pole juba 3 nädalat saanud mahti seajahis käia).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Hiiliv Rebane kirjutas:
honkomees kirjutas:mu kalendris on musta raamiga märgistatud igavad päevad 22. - 27. dets



Igavad päevad??????

No mis need diivanil vedelemise päevad siis ikka on?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

honkomees kirjutas:
Hiiliv Rebane kirjutas:
honkomees kirjutas:mu kalendris on musta raamiga märgistatud igavad päevad 22. - 27. dets



Igavad päevad??????

No mis need diivanil vedelemise päevad siis ikka on?


Nooo... kuulgu, jahifoorumi fotokonkurs ootab täiendust... mina loodan sel ajal siis mõne pildi siia saada.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Rebane, ma olen sinuga nõus, mul on ka siis igav. Mitte just päris jõulude ajal, aga mõni päev hiljem olen ikka lakke vahtinud ja sõbraga mõelnud, et võiks ikka välja minna, aga näe jõulurahu ju. Ma pole kristlane, ei tea, kas vanal maarahval ka see jõulurahu oli? Sõna "jõulud" on ju vanem kui kristlus ja eks ta vist tähistas, et päev hakkab pikemaks minema.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Teder kirjutas:Rebane, ma olen sinuga nõus, mul on ka siis igav. Mitte just päris jõulude ajal, aga mõni päev hiljem olen ikka lakke vahtinud ja sõbraga mõelnud, et võiks ikka välja minna, aga näe jõulurahu ju. Ma pole kristlane, ei tea, kas vanal maarahval ka see jõulurahu oli? Sõna "jõulud" on ju vanem kui kristlus ja eks ta vist tähistas, et päev hakkab pikemaks minema.



Eks jõulude ajal kipub kõige rohkem seda vaba aega ka olema, vaat kui tore oleks võtta püss ja koer ning minna metsa kolama, muidu on alati nii kiire-kiire, alles nädalavahetus algas kui juba tuleb jälle tööle minna :?

Peale selle saab tavaliselt ennast jõulude ajal ennast ka kandiliseks söödud, siis kuluks just üks "pisike" jalutuskäik looduses ära.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

Teder, egas jõulurahu keela metsa minna. ei pea ju sugugi kodus passima nelja seina vahel. ainult tukk tuleb koju jätta.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Jalutuskäigu saab ju ilma püssita ka teha. Miks ei või võtta koera ja niisama metsas jalutada ja ringi tuiata. Ja loomulikult tuleb ju ka viljakott selga visata ja loomadele süüa viia. siia juurde loomulikult ka vihad, juurviljad jne.
kui jahiaega ei ole, siis minul metsas käimata ikka ei jää

juba jõuti sama mõte 2 minutit enne mind välja öelda :D
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

rajaleidja kirjutas:Jalutuskäigu saab ju ilma püssita ka teha. Miks ei või võtta koera ja niisama metsas jalutada ja ringi tuiata. Ja loomulikult tuleb ju ka viljakott selga visata ja loomadele süüa viia. siia juurde loomulikult ka vihad, juurviljad jne.
kui jahiaega ei ole, siis minul metsas käimata ikka ei jää

juba jõuti sama mõte 2 minutit enne mind välja öelda :D



Eks tee koerale ka selgeks et jõulurahu ja puha.... temale üks jaht kõik.

ja seaduse järgi oled ikka jahil, sest nööri otsas koeraga mööda metsa käia on paras enese ja koera piinamine :)
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

üldjuhul pole sinna roninud, kus kindlalt loomad sees. leidub ka neid metsatukki, kus saab rahulikult olla. ja no koer peab lihtsalt sõna ka kuulama. näiteks kitsi leidub igal pool ja eks ta tahab ikka neid ka taga ajada. aga kui keelad, siis jätab rahule. kurb on, aga pole midagi teha. seajahis ikka leitakse põdrad ülesse. see ei tähenda ju seda, et põdrad tuleb siis maha lasta. lihtsalt kutsud koera ära.
ja kui metsas olen püssita ja jahiluba pole avatud, siis pole justkui jahti ka. ei viitsi praegusel hetkel seadusest näpuga järge ajada, aga usun, et nii see on. kas tuleks siis kõiki koeraomanikke, kes lasevad oma koertel parkides või metsatukkades lahtiselt joosta, trahvida salaküttimise eest?????
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

§ 26. Jahipidamine

(1) Jahipidamine on uluki jälitamine, püüdmine, tabamine või surmamine. - justkui jalutamine metsas ei ole jahipidamine

(3) Jahipidamiseks ei loeta:
3) jahimaal viibimist püssikotis oleva laadimata jahirelva või lõastatud jahikoeraga; - võib välja lugeda et on nagu ka
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

jõulurahu on 24-26 dets ametlikult,see millal ta välja kuulutatakse on igaühe oma asi , eestlastele on üldse omane juba novembris jõuludest soiguda,krt -di juutide püha.
243win
Suletud