Hollow Point

2004. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
sniper
Postitusi: 150
Liitunud: K Nov 12, 2003 2:11 pm

Hollow Point

Postitus Postitas sniper »

Kas keegi oskaks seletada lollile inimesele, mis see hollow point tähendab? 8)
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Kuuli ots on õõnes ehk auguga.
Kasutaja avatar
sniper
Postitusi: 150
Liitunud: K Nov 12, 2003 2:11 pm

Postitus Postitas sniper »

Kui keegi kasutab hollow point kuule võiks teada anda kuidas ka tulemused on? Ma suht võhik kuulide valiku kohapealt. Kui foorumis on juba sellest juttu olnud siis äkki keegi viitab kus? :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mina kasutan. Ainult tiirus. Need mis mul kasutada 222Rem`l on, ongi ainult sinna mõeldud. Täpne kuul.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Oinanahk
Postitusi: 41
Liitunud: E Apr 26, 2004 11:35 pm

Postitus Postitas Oinanahk »

seadusekoostajad said aastaid tagasi pirniga maha mis keelas püstolites revolvrites selle kasutamise (relvaseadus: §20. Tsiviilkäibes keelatud relvad ja laskemoon: lõige4 Tsiviilkäibes keelatud laskemoon on: punkt5 õõnsaotsalise kuuliga püstoli- ja revolvripadrun;..)
uue relvaseaduse järgi hakatakse jälle lubama:
(http://www.eoigus.just.ee/?act=dok&subact=1&DOK_W=56579&PHPSESSID=b6f06eff2c970797215daec114763ac2) Eelnõu p 8 – tunnistatakse kehtetuks seaduse § 20 lõike 4 punkt 5, mille kohaselt on tsiviilkäibes keelatud laskemoonaks õõnsaotsalise kuuliga püstoli- ja revolvripadrun. Paljudes riikides on aga just õõnsaotsalise kuuliga laskemoon kasutusel enesekaitselise otstarbega tulirelvades. Nimetatud kuul on vähese rikošetiohuga ja kiire energiakaoga, mis tagab tema kasutamisel ohutuse ka rahvarohketes kohtades. Täismetallkuulid on ümbruskonnale tunduvalt ohtlikumad, kuna nad on suure läbistusjõuga ja vähese deformatsiooniga ning peale objekti tabamist annavad kas rikošeti või läbistavad objekti jätkates lendu. Seega ei ole ka Eestis otstarbekas õõnsaotsalise kuuliga padrunite tsiviilkäivet keelata.

:?
one life? - live it!
Kasutaja avatar
sniper
Postitusi: 150
Liitunud: K Nov 12, 2003 2:11 pm

Postitus Postitas sniper »

kakuke kirjutas:Mina kasutan. Ainult tiirus. Need mis mul kasutada 222Rem`l on, ongi ainult sinna mõeldud. Täpne kuul.

Kas mingid kuulid leiavad kasutust ka jahil
PS.Milline märgis näitab et kuul on ainult tiiru jaoks? :?:
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

HP

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Üks kättesaadavamaid HP jahipoolmantelkuule on (vana) Sako Super Hammerhead kal .30; 10,1 g. Lisaksin veel Barnes X mida laadib Sako (vist) Powerheadi nime all. "Puhtad" HP võistluskuulid on Lapua Scenar ja Sako .30 kal. 6,6g HP ja 6,5 g HPCE ja Lapua kal .30 6,5 g HPCE.
Mingit erimärgistust ei ole!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Onanahale: see millest räägid käib püstolite ja revolvrite moona kohta, mitte jahirelvade. Kui olen lugenud igasugu juttu enesekaitse ja sõjarelvade kohta siis tekib vägisi tunne, et need on püütud teha inimese keda rünnatakse, jaoks võimalikult ohutuks ja unustatud on teiste kõrvalviibijate ohutus.
Sniper`ile: See kuul millest rääkisin on Lapua toodang ja sellest lähemalt võiksid lugeda kodulehelt. http://www.lapua.com/bullets.html
Tuleb välja, et lastakse sellega ikkagi ka varminte (ameerika rotte).
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sniper
Postitusi: 150
Liitunud: K Nov 12, 2003 2:11 pm

Re: HP

Postitus Postitas sniper »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Üks kättesaadavamaid HP jahipoolmantelkuule on (vana) Sako Super Hammerhead kal .30; 10,1 g. Lisaksin veel Barnes X mida laadib Sako (vist) Powerheadi nime all. "Puhtad" HP võistluskuulid on Lapua Scenar ja Sako .30 kal. 6,6g HP ja 6,5 g HPCE ja Lapua kal .30 6,5 g HPCE.
Mingit erimärgistust ei ole!

Kas sa oled mõnda neist ise jahil kasutanud? Mida soovitaksid?
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Soovitan

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Soovitan Barnes X-i proovida, kallis kuul aga töötab hästi! Sako Super Hammerhead 10,1 g jookseb küll täpselt aga ei ole eriti ekspansiivne...
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Sako Super Hammerheadiga 9,7g 30-06 olen kitse lasknud.
Sako Super Hammerhead 10,1 g jookseb küll täpselt aga ei ole eriti ekspansiivne...(Kaupo ütles). Mulle ka nii tundub. ei lõhu sokku nii nagu teised kuulid selle kaliibri puhul. Isegi võiks öelda vähe lõhub.
Kasutaja avatar
sniper
Postitusi: 150
Liitunud: K Nov 12, 2003 2:11 pm

Postitus Postitas sniper »

Kas suurele loomale antud kuulid ei sobi siis? (Põder näiteks) 8)
Oinanahk
Postitusi: 41
Liitunud: E Apr 26, 2004 11:35 pm

Postitus Postitas Oinanahk »

kakuke kirjutas:Onanahale: see millest räägid käib püstolite ja revolvrite moona kohta, mitte jahirelvade....


kakuke nii ma kirjutasingi ju:
seadusekoostajad said aastaid tagasi pirniga maha mis keelas püstolites revolvrites selle kasutamise (relvaseadus: §20. Tsiviilkäibes keelatud relvad ja laskemoon: lõige4 Tsiviilkäibes keelatud laskemoon on: punkt5 õõnsaotsalise kuuliga püstoli- ja revolvripadrun;..)


ja paluks nimi õigesti kirjutada. :!:
one life? - live it!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Vabandan, on tõesti näpukas sisse tulnud ja i kogemata ära jäänud. Minu jaoks jäi ainult arusaamatuks seadusest välja toodud lõik püstolitest ja revolvritest jahifoorumis.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

sniper kirjutas:Kas suurele loomale antud kuulid ei sobi siis? (Põder näiteks) 8)

Kasutan 10.9g norma DL (7.83mm) ja kui kuul luud eipuutu jookseb tihti loomast läbi nagu FMJ. :cry:
Suletud