optika või püss nõiutud

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Postitus Postitas Ax1600 »

On omatud mitmesuguseid vintrelvi (sportpüssist karabiinideni) ja kõikidega sama lugu. Järeldasin et erineva moonaga lasebki püss erinevalt (isegi väga erinevalt). Millegipärast ei soovi paljud mehed seda uskuda, kuid minu praktika on alati olnud sedasi, kui uus moon, siis uuesti relv sisse lasta. Kuigi tasub uurida mis moona kuulid sarnaselt lendavad (foorumis ka vist sellest kunagi juttu olnud). Näiteks mul Norma Vulkan reguleeritud 100m 4cm ringi :D seda muidugist liivakoti pealt ning teiseks kasutasin Norma täismantlit see ca 7 cm alla laseb, kuid ei kõigu vasakule ega paremale, kui panin Lapua 9,7g kuuliga siis nihe 5 cm nii ülesse kui ka paremale tsentri tekitas. Lastes Vulkaniga kõik endisel kohal. Muuseas sama ka sportpüssi moonaga. Pole viga ei püssis ei sihikus ega mehes. Muidugi võib alati ka nende viga olla. :)
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Julgeks viimati kõnelejale vastu vaielda, sest vindil sai optikat proovitud 3 erineva moonaga Norma Alaska, Sako Hammerhead ja mingi täismantel Sako, kõik kuulid jooksid ühte kohta peale optikaristide kinnitamist ja püssi lae korrastamist.

Lisaks CM -2 .22 laseb iga moonaga väga ühtlaselt ühte kohta. Vahet ei ole, kas on tegu vene moona või kiirete USA-kate või hoopis Lapua auguga moonaga.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ei ole ka nagu täheldanud kõrvalekaldeid horisontaalis, erinevat moona kasutades,vertikaalis erinevus on aga loogiline!
Kivi kotti!
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

Mul jookseb 100 m peal norma vulkan ja täismantel ühte.Kal 7mm rem mag.
Sai just enne rebaste hirmutamist igaks juhuks proovitud.
Vasta