Summutite kasutamine

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Summutite kasutamine

Postitus Postitas Tiit Karp »

Kas ei oleks aeg hakata summuteid ka võistlustel kasutama?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Aga see pole praegu ju keelatud. Milles küsimuse mõte?
Kujutan ette, et miks täna veel ei kasutata näiteks vss`i laskmisel on see, et nii mõnelgi mehel läheks summutiga relva kaal lõhki.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Tundub et meie kaupmeestel võtab selle mõttega harjumine, et summutid on tiirus igati normaalne ja tervitatav nähtus, veel aega. Igaljuhul kõikides jahipoodides kus mina summutite müükitulemist uurinud olen, oli reaktsioon ühene - müüjal tõusid ihukarvad õudusest püsti ja silmad läksid punni, hädavaevu suutsd kogeleda midagi sarnast, et "ei, ei, ei tea" umbes nagu seisaks ta ees ei kedagi vähemat kui vanglast punnu pannud Juri Ustimenko, kel oma uute jõledate tegude tarvis abivahendeid vaja :D
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

Helisummuti ehk maailmanimega BR Reflex Suppressor

Postitus Postitas Kallekke »

kaliiber kirjutas:Tundub et meie kaupmeestel võtab selle mõttega harjumine, et summutid on tiirus igati normaalne ja tervitatav nähtus, veel aega. Igaljuhul kõikides jahipoodides kus mina summutite müükitulemist uurinud olen, oli reaktsioon ühene - müüjal tõusid ihukarvad õudusest püsti ja silmad läksid punni, hädavaevu suutsd kogeleda midagi sarnast, et "ei, ei, ei tea" umbes nagu seisaks ta ees ei kedagi vähemat kui vanglast punnu pannud Juri Ustimenko, kel oma uute jõledate tegude tarvis abivahendeid vaja :D

Pole Kaliibriga päris nõus selles osas et meie kaupmeestel võtab summuti müügi mõttega harjumine aega.
minu teada Baltikumi ainuke maaletooja sellise maailmas tuntud Jahi-ja täpsusvintrelvade refleksileevenditele asub Eestis. Hinda ei mäleta täpselt aga võis olla kuskil 3500 eeku kandis kas vist asedatuna või kuidagi nii.
Soomes tööl olles kasutasin ise ka teist tiirus ja jahil, Supervärk-täpsus paranes,sõbra poeg ei kartnud enam pauku ja tagasilööki ja temagi täpsus paranes tunduvalt,koer ei raputanud enam kõrvu peale kinnipeetud looma laskmist lähedalt,talveõhtutel kui aega oli siis kantslist tehtud paugu peale(valgesaba hirv,kährik,kits) jooksid hoopis kantsli suunas mitte metsa(ei tea mis nali see oli aga selliseid tähelepanekuid tegime ühiselt) keegi arvas et viib paugu kaugemale ettepoole laskja kõrvadest.ja see ka veel et ta teeb püssi pikemaks ainult 9 senti(keerab gaasid järeltulevatele vastu)Masi tootega peab püssikaba ikka päris ära lõhkuma-tuleb padrunipesa pealeja on kallim ka,veel on Ase-Ultra toode,mis küll väiksem kuid pea topeltkallim ja oma tõhususega jääb alla BR-ile ja Masile,veel kinnituvad nad otskeermega ja teevad relva tunduvalt pikemaks,mis muidugi ainult tiirus laskmisel ei häiri.Rootsis tuli tiirudes kohustuslikuks summuti kasutamine ja usun et meil ka pole kaugel see aeg.ajab ennastki nati närvi kui Kaitseliit kenal laupäeva hommikul prõmmima hakkavad tundide kaupa,ma siin kahe tiiru vahel kohe.aga vaadake ise.http://www.guns.connect.fi/rs/ ja vastavalt ka Masi ja Ase-ultra. need siis põhjanaabritelt.
Viimati muutis Kallekke, N Veebr 12, 2009 12:00 am, muudetud 1 kord kokku.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
peeter

Helisummuti ehk maailmanimega BR Reflex Suppressor

Postitus Postitas peeter »

Helisummuti ehk maailmanimega BR Reflex Suppressor - tore riistapuu selline ! Kâisin tiirus laskekatset tegemas . Vâga hea on lasta ise ja ei peksa ka teistel tiirukasutajatel kôrvu lukku ( sisetiirus ). Ka tâpsus ning laskmismugavus on oluliselt parem , tagasilôôk praktiliselt puudub . Lisab relvale pisut kaalu , minul lâks kûll môni gramm ûle 5.0 kg , aga ma saan sealt veel asju maha kruvida ja arvan , et saab kogukaalu selle lubatud piiri sisse , et vôistlustel osaleda saaks . Hinda asjal on , aga minu arvates on asi iga senti vâârt , mis tema eest kûsitakse . Mulle ei meeldi klappidega lasta , segavad ja jââvad laskmisel ette . Summuti puhul eeldatakse tihti peale , et asi on tâiesti helitu . See konkreetne riistapuu seda pole , sôltuvalt laengust vâheneb paugu helitugevus 2/3 - 3/4 , aga olekski ju vâga imelik lasta relvast , mis ûldse pauku ei tee . Minu relva kaliiber 6.5 mm. , aga tagasilôôk on nagu spordikal . Tehas kûll ûtleb , et vôib olla erinevus tabamiskohal , st. , et kui kasutad summutit vôib olla tabamis koht kuni paarkûmmend sentimeetrit kôrval tavapârasest . Minu pûssi puhul 100 meetri kauguselt tulistades , tabamiskoha erinevus 2.5-3 cm , see vôimaldab mul ilusti sama relvaga , ilma summutita , jahiolukorras ka tulistada , see vâike vahe mind ei sega .
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Tervist härrased
Täitsa nõus sellega, et võstlustel võiks vabalt lasta summutiga. Relvaseadus ju lubab seda asjandust tiirus kasutada. Miks ei võiks täiendada meie võistlusmäärustikku ning lisada sinna punkt, et võistlustel võib kasutada summutit. Eile tiirus toksis kaupo ka enda 308-ga jooksvat põtra ja täitsa mõnus kõrval olla. Klappe tarvis ei olnud.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Summutite kasutamine

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Tiit Karp kirjutas:Kas ei oleks aeg hakata summuteid ka võistlustel kasutama?



Kahe käega nõus, Tiit!
Tegelikult ei keela ka praegu võistlusmäärused harjutustes "Jooksev Põder" ja "Vintrelva Jooksev Metssiga" sumbutaja kasutamist, seda enam, et Relvaseaduse muudatusega (2007 kevad) on sumbutaja omamine ja kasutamine tiirus täiesti legaalne ja seaduspärane. :D :lol:

VSS koha pealt jätan oma seisukoha lahtiseks, tundub, et seal me sumbutajaga etteantud tingimustesse ei mahu...:roll:
Soomes kuuldavasti 90% JP laskjatest sumbutaja kasutajad ja mõnedes tiirudes ei tohi ilma sumbutajata üldse võistelda (asula lähedus, mürareostus...)
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Oot aga selle summutaja või sumbutaja :?: soetamisega nüüd oligi?
Saab loa, kui relvale papritesse märgitud sport, kui soovid sport märkida pead miski klubi liige olema..... Oli vist nii? Või olen valesti aru saand.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

See teema oli siin kuskil olemas ka. ja seal oli vist juttu, et EJS liikmeks olek peaks ka asja ära ajama? Joosep, ma söön siin vaikselt ära ja siis otsin selle teema ülesse
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Ajalugu on sündinud! Esimest korda Eesti Vabariigi ajaloos lasid täna 2 võistlejat (Kärmas ja Kindsigo) Haapsalu EM võistlust, harjutust JP-4 (Jooksev Põder 4) sumbutajatega!
Ja täiesti legaalselt!

"Vintrelva Jooksev Metssiga" ootab samuti järge. Pidage oma politsei lubade inspektoritega nõu kuidas tuleb registreerida jahi-sportrelv nii, et tiirus sumbutaja kasutamine oleks legaalne!
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

laskmine summutiga

Postitus Postitas Kallekke »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Ajalugu on sündinud! Esimest korda Eesti Vabariigi ajaloos lasid täna 2 võistlejat (Kärmas ja Kindsigo) Haapsalu EM võistlust, harjutust JP-4 (Jooksev Põder 4) sumbutajatega!
Ja täiesti legaalselt!

"Vintrelva Jooksev Metssiga" ootab samuti järge. Pidage oma politsei lubade inspektoritega nõu kuidas tuleb registreerida jahi-sportrelv nii, et tiirus sumbutaja kasutamine oleks legaalne!


Tore lugu et esimesed julged mehed ka eeskuju näitavad.
summutite kasulikkusest tiirus jahutud juba küll,nii-et kui teiega paari nädala jooksul midagi ei juhtu siis muretsen omale ka.
kelle toodetud sumpsi te kasutasite kui saladus pole ja mis mulje jäi?
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Kasutame Soome reflex-sumbutajat T8 Scout

http://guns.connect.fi/rs/mounting.html



töötab laitmatult ja lasu hääl on sisin- kuuli vihin ja plops valli-kuulipüüdjasse :lol:
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

Summuti kasutamine

Postitus Postitas Kallekke »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Kasutame Soome reflex-sumbutajat T8 Scout

http://guns.connect.fi/rs/mounting.html



töötab laitmatult ja lasu hääl on sisin- kuuli vihin ja plops valli-kuulipüüdjasse :lol:


Ja,jah,ma ka kuulnud et need pidid parimad olema mitmes mõttes.

P.S.ma kuulsin küll et juba Tallinnas juunikuul kasutas ka keegi summutit ,küll aga jooksva metssea harjutusel-Kaupo oli ka kõrvalt jälginud.
Teil oli vast ikka T8 keskpikk(170mm toru peale)
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
peeter

summutid

Postitus Postitas peeter »

Sai proovitud ka pikema maa peale selle riistaga lasta . Lasketihedus oluliselt parem , kui ilma . Ilma lastes gruppi ringi lâbi môôt 22-24 cm , siis summutiga oli asi hoopis parem 10-12 cm ring 5 lasulise seeria kohta .
Kaliibriks 30-06 ja relvaks Sauer . Ja miskipârast jooksid summutiga kergemad kuulid tâpsemalt , Hornady 110 graini SP .
Viimati muutis peeter, K Aug 29, 2007 2:08 pm, muudetud 1 kord kokku.
Vasta