Kaugusmõõtja

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
Tooming
Postitusi: 150
Liitunud: P Dets 02, 2007 3:13 pm

Kaugusmõõtja

Postitus Postitas Tooming »

Mis on nende erinevused , omadused ,miks eelistada ühte teisele ? Hinnad hakkavad 2900- ..... Mis peaks ostma näiteks 6000 .- kui saaks ka 2900.- ? Eesmärk oleks kuni 600m . Ja et saaks mõõta ka väiksemaid loomi,linde ( rebane, hani jne . )
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Re: Kaugusmõõtja

Postitus Postitas Eraser »

Tooming kirjutas:Mis on nende erinevused , omadused ,miks eelistada ühte teisele ? Hinnad hakkavad 2900- ..... Mis peaks ostma näiteks 6000 .- kui saaks ka 2900.- ? Eesmärk oleks kuni 600m . Ja et saaks mõõta ka väiksemaid loomi,linde ( rebane, hani jne . )



Kvaliteedi vahe. 2900.- ei pruugi sa 600m pealt enam mõõta. Sama, miks osta 30,000.- püssi kui saab ka 3-4000.-
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

mul on tekkind arusaam, et rebast ega hane ei pruugi mõõta 600 meetri pealt ka 6000 kr maksev riist. kasutan seda trikki et mõõdan samal kaugusel asuvaid suuremaid objekte ja saan sedasi kauguse enamvähem teada.
otseselt kitse olen mõõtnud kõige kaugemalt 400m pealt - Leupold Wind River binokulaari-kaugusmõõtjaga.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Kaugusmõõtja

Postitus Postitas kirp »

Neti jututubades kiidetakse ühe parima tootjana Leicat. Olen võrrelnud Leica 1200 ja JagtJakti 3000 kroonist tundmatu tootja mudelit. Täpsusklass sama, aga Leica mõõdab tunduvalt kaugemale (2x) ja kiiremini (esimese korraga tavaliselt). Alustuseks kõlbab ka odavam, et tekiks tunne kuidas ja kunas kasutada, mille pealt kõige paremini mõõdab ja millal probleemid tekivad (vihm udu jne.). Olen selle odava mõõtjaga isegi 895m ära mõõtnud, aga vaid korra ja auto otse risti olevalt ukselt. Kuni 250-300 m tavaliselt probleeme ei teki ka odava mudeliga. Seni pole aru saanud mõõtjate erinevate reziimide eelistest (vihm, peegeldav pind jne.). Minu arust nüüd nii küll ei ole, et peegeldava pinna puhul on mingi eelis peegeldava-reziimiga mõõtmisel. Ka vihmareziim aitab vihma puhul vaid veidi. Tavaliselt proovin kõik reziimid läbi kui millegi mõõtmisega probleemi tekib. Ja patareid peavad värsked olema, mõõtmine sööb neid kõvasti ja efektiivsus langeb.
Tooming
Postitusi: 150
Liitunud: P Dets 02, 2007 3:13 pm

Re: Kaugusmõõtja

Postitus Postitas Tooming »

Kaugusmõõtjaid toodetakse erineva suurendusega 6x 8x ... Sellest küsimus, et kui soov oleks väiksemaid objekte mõõta(rebane, hani jne.) siis mida suurem on suurendus, seda paremini mõõdab kaugemalt väikseid objekte?
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Kaugusmõõtja

Postitus Postitas TiitR »

Tooming kirjutas:Kaugusmõõtjaid toodetakse erineva suurendusega 6x 8x ... Sellest küsimus, et kui soov oleks väiksemaid objekte mõõta(rebane, hani jne.) siis mida suurem on suurendus, seda paremini mõõdab kaugemalt väikseid objekte?

Kaugusmõõdikul suurendus? Või olen ma millestki valesti aru saanud?:roll: Vb. überkallitel on tõesti võimalik suurendada? Minu Leupold RX-600-l (ja ka kangemal mudelil RX-750) pole näiteks mingit suurendust. Vahe neil vaid objekti kauguse mõõtmisel ehk kui kaugelt suudab aparaat laserkiire tagasi aparaati juhtida. Minu omal max. kaugus 600 jardi ehk ca. 549m. (kuigi mina oma mõõdikuga üle 480m. pole repsi "kaadrisse" suutnud saada) :D
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Kaugusmõõtja

Postitus Postitas Pauli »

Ma kahtlustan, et kaugusmõõtja enda täpsus suurendusest suuremat ei sõltu, küll aga saad sa suurema suurendusega kaugetele objektidele paremini "pihta" ja sellest tulenevalt on suurem tõenäosus õige mõõt saada.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Kaugusmõõtja

Postitus Postitas Mart »

Tooming kirjutas:Mis on nende erinevused , omadused ,miks eelistada ühte teisele ? Hinnad hakkavad 2900- ..... Mis peaks ostma näiteks 6000 .- kui saaks ka 2900.- ? Eesmärk oleks kuni 600m . Ja et saaks mõõta ka väiksemaid loomi,linde ( rebane, hani jne . )


Üks selline asjalik isend - 6X suurendusega, päikesepatareiga, nurgaarvestajaga, veekindla korpusega .
http://baltichunter.ee/pood/product_inf ... anguage=ee
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kaugusmõõtja

Postitus Postitas kakuke »

Mart, kaua sellel see CR2 vastu peab? ATN´iga kogemus, kus mõõta sai antud patareiga kõige rohkem 1-2 päeva ja siis osta uus. Uus aga maksis vanas rahas ligi 80kr. :P
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Kaugusmõõtja

Postitus Postitas Mart »

Ei ole katsetanud. Aa see on aku,mitte patarei. 8) Ehk siis laetav ja vahepeal kasutamise ajal laeb päikesepatarei. Poes saadaval ka akud koos laadijaga.
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Re: Kaugusmõõtja

Postitus Postitas Ten »

kakuke kirjutas:Mart, kaua sellel see CR2 vastu peab? ATN´iga kogemus, kus mõõta sai antud patareiga kõige rohkem 1-2 päeva ja siis osta uus. Uus aga maksis vanas rahas ligi 80kr. :P


Mul sama lugu,mõõtjaks mingi tundamatu Optic Laser.Peale teist patareid,mis maksis mingis fotopoes 123 krooni,hakkasin pärast mõõtmist patareid välja võtma.Nii kestab juba mitu aastat,mõõdan suht vähe.Tülikas aga kasulik,ilmselt tarbib ta jõude seistes ka voolu.Oli korra mõttes lisa lüliti paigaldamine aga sinna ta jäi.Tallinnas liikujad võivad vaadata Lasnamäe Maksimarketisse,seal üks arvutipood,kus oli korvitäis mitmesuguseid patareisid,sealhulgas ka CR2,hinnaks 50 senti.
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Kaugusmõõtja

Postitus Postitas mrr »

Olen kastutanud seda JahtiJakt kaugusmõõtjat oma 2 aastat ja olnud väga rahul. Isegi üle 1km ära mõõtnud (veetorn :lol: ). Viimane kord hämaras (sel puudub näidu valgustatus) tekkis aga isu millegi parema järgi.

Praegu sihikul:
1) Zeiss Victory 8x26 T* PRF - ca. 550€
2) Leica Rangemaster CRF 1600 B - ca. 700€
3) Swarovski Optik Laser Guide 8x30 - ca. 950€

Endale meeldib neist kõige rohkem Zeiss. Leicaga võrreldes just on parem kahe käega stabiilsem hoidmine. Swaroga võrreldes muidugi hind. Mõlemaga võrreldes see, et mõõtmine toimub peale nupu lahtilaskmist (hoiad nuppu all ja suunal objektile ja siis lased lahti - pidi vähem ära liikuma kui vajutades). Kõigil neist on valgustatud rist ja ballistiline kalkulaator jms.

Oskab keegi äkki öelda, miks neist 3st mitte Zeissi osta?
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Kaugusmõõtja

Postitus Postitas kirp »

Kui õieti mäletan, tegin sarnast võrdlus-netiotsingut mõni aeg tagasi, siis parimad mõõtmistulemused saadi Swarovskiga - seda nii kauguse osas kui ka objekti suurust arvestades(mõõtis küllalt väikset karvast looma - viimasel juhul on peegeldus tunduvalt kehvem kui veetornil :) ). Swrost paremad olid juba väga kallid riistad.
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Kaugusmõõtja

Postitus Postitas mrr »

Jah. Aga eks ta ole 2x kallim ka. Eks ostan täna Zeissi, et oleks 2-3 aasta pärast jälle põhjust ringi vaadata. :lol:
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Kaugusmõõtja

Postitus Postitas kirp »

Anna siis teada kuidas uus riist mõõdab.
Vasta