VSS laskmiseks relv

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
SUPS
Postitusi: 132
Liitunud: T Nov 21, 2006 9:15 am

Re: VSS laskmiseks relv

Postitus Postitas SUPS »

:VS hea mees olen ma kah ,panin selle Kärbsega küll puuse,lugesin ja uurisin ,järgmine üritus kus vss i mehi saab näha on tõesti alles mais. Peab uurima kas Tartus kellegil varminti sees on ja ilmselt siis ka Haapsalu sõidu ette võtma, ega vist lähemal Howat näe.
M695
Postitusi: 93
Liitunud: N Aug 04, 2005 6:11 pm

Re: VSS laskmiseks relv

Postitus Postitas M695 »

Mul endal on Tikka T3 varmint, täitsa täpne püss on istub kaa aga praegu sügelen igatahes Sako järgi :D
peeter

Re: VSS laskmiseks relv

Postitus Postitas peeter »

http://www.fnhusa.com/le/products/firea ... id=FNM0132
Kas selliseid ka keegi kuskil Eestis pakub ?
kormoran
Postitusi: 183
Liitunud: E Dets 11, 2006 10:01 pm

Re: VSS laskmiseks relv

Postitus Postitas kormoran »

Millal see Kärbseüritus toimub ?
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: VSS laskmiseks relv

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Andsin ühele noorjahimehele soovitusi korraliku vintrelva valikul. Kuna härra on 194 cm pikk ja sportlane ei ole relva kaal tema jaoks takistav tegur. Hinnaklassis alla 20 000 kr-ni on Eestis müüdavatest jämeda varmintrauaga relvadest müügis CZ-550 Varmint Tikka T-3 Varmint ja Howa 1500 Varmint, kõik 308 Win. VSS-i sobib sellise relvaga ka lasta, pane ainult normaalne optika peale! :lol:
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: VSS laskmiseks relv

Postitus Postitas hendrik »

Vabandan, et mitte päris teemakohane küsimus aga -
kui vss laskmise relval on peal enam kui 12x suurendusega kiiker, kas see tähendab automaatselt mittesobivust -> kõrvaldamist, või on nt võimalik üldjuhul ka kohtunikega mingil moel kokkuleppele saada. nt. teibiga vms suurendus fikseerida, teipimine ja avamine siis loomulikult kohtunike juuresolekul. Ma mõistan, et see on lisatöö ja lisaaeg aga "väikeses ja vaeses eestis" ei jõua igaks asjaks sobivat kiikrit leida. Kui nt on huvi ka kaugematel distantsidel lasta, siis on ju igasugu kuni x18 ja x24 asjad meeldivamad.. Kel kogemusi, äkki jagate?
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Re: VSS laskmiseks relv

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Tere,
Ise kasutan VSS laskmisel 6-24 Swarovski optikat ja põhimõtteliselt tiitlivõistlustel (EM) fikseeritakse optika 12x suurenduse peal kleepsuga. Eestis kleepimist tihti ei harrastata. Rohkem laskuri südame tunnistuse kontroll. Üldjuhul kohtunikud ikka paremiku optikaid teavad ja eks silmanurgast vaadatakse ikka.
Terv
Priit
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: VSS laskmiseks relv

Postitus Postitas kakuke »

Kuulsin juttu, et kevadest olla optika suurendus VSS´i laskmisel vabaks lastud. Vastab see tõele?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: VSS laskmiseks relv

Postitus Postitas Arles »

jah, VSS-is optika nüüd vaba - tulenevalt euroopa - fitasci reeglitest

Arles...
...kirudes, et kohe ei valinud 25* schmidti
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: VSS laskmiseks relv

Postitus Postitas kakuke »

Elagu võidurelvastumine. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: VSS laskmiseks relv

Postitus Postitas draiwer »

Mnjah,on minulgi soov VVS kätt proovida.Kuna olen Eestist tihti ära siis raske trenni teha ja võistlustel käia, probleemiks veel asjaolu,et lähim 100m tiir jooksva harjutusega umbes 120km.Enyway olen võtnud pähe osta relv VVS-ks ja jahiks.Silma on jäänud T3 supervarmint cal 243win.Mida arvate caliibrist VVS-i laskmisel.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: VSS laskmiseks relv

Postitus Postitas Mart »

T3 Super Varmint VSS laskmiseks suht kõlbmatu, mõeldud pikali või laualt varmint laskmiseks, mis eeldab bipodi kasutamist. Raskuskese jääb liialt ette, loe mõttetu raskus.
See relv pole sellise ettevõtmise jaoks valmistatud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: VSS laskmiseks relv

Postitus Postitas kakuke »

Tavalise Tikka Varmintiga VSS´i laskjaid küll. Kui vaatasin kahte relva, siis suurt vahet peale reguleeritava põsetoe ja 100g kaalus erinevuse ei leidnudki. Rauad mõlemal sama pikad. Ja VSS´is pigem levinud 222, 223 jms peenike asi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: VSS laskmiseks relv

Postitus Postitas baddmann »

draiwer kirjutas:...olen võtnud pähe osta relv VVS-ks ja jahiks.Silma on jäänud T3 supervarmint cal 243win.Mida arvate caliibrist VVS-i laskmisel.


Kakuke kommenteeris, et VSS-i jaoks väiksemad kaliibrid (222, 223) sobivamad. Vastu ei vaidle. Omalt poolt kommenteerin .243 Win. sobivust jahioludesse. Meil teadupoolest hetkel legaalne kuni metskitseni, võimeid muidugi oluliselt rohkem, eriti kui veel kuulid võtta nt Barnesilt vms.

Laengud, isegi tehasemoonal, on suhteliselt kiired, sellest suvest uue relva kogemus mul selline, et KÕIK distantsid on andnud "heakõlalise tagasiside" kuulitabamuse korral - s.t alates rebane 35 m kauguselt (!) ja lõpetades ca 280 m sokuga. (Lähema otsa osas ei oleks senise peamiselt 308 Win kogemuse najal sellist võimalust ettegi kujutanud).

Tagasilöök isegi raskema otsa 100 gr/6,5 g kuulidega pea olematu (tõsi, see sõltub ka relvast, kuid vaevalt et T3 Varminti v SuperVarminti puhul lugu kehvem, kui tavarauaga CZ 550 puhul).

Kui valid sellele kaliibrile relva, siis soovitan kindlasti otsustada kiirpäästiku võimalusega relva kasuks, kuna distantsid venivad selle kaliibri puhul pikaks. Mõelda võiks ka bipodi kinnituse võimaluste üle.

Poemoona on hetkel piisavalt saada ning erinevalt nt 11,7 g S&B SP-st, mis kal. 308 Win puhul mulle kõige paremat muljet ei jätnud on 6,5 g SP samalt tootjalt siiani olnud ainuke padrun, mida olen kasutanud (iselaadimiseni pole lihtsalt veel ajapuudusel jõudnud, sry Hendrik) ja mis on hetketi (rõhutan, HETKETI) tekitanud mõtteid, et tühi seda iselaadimist üldse vaja on.

BM
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: VSS laskmiseks relv

Postitus Postitas Sarvik »

baddmann kirjutas:
draiwer kirjutas:...olen võtnud pähe osta relv VVS-ks ja jahiks.Silma on jäänud T3 supervarmint cal 243win.Mida arvate caliibrist VVS-i laskmisel.


Kakuke kommenteeris, et VSS-i jaoks väiksemad kaliibrid (222, 223) sobivamad. Vastu ei vaidle. Omalt poolt kommenteerin .243 Win. sobivust jahioludesse. Meil teadupoolest hetkel legaalne kuni metskitseni, võimeid muidugi oluliselt rohkem, eriti kui veel kuulid võtta nt Barnesilt vms.

Laengud, isegi tehasemoonal, on suhteliselt kiired, sellest suvest uue relva kogemus mul selline, et KÕIK distantsid on andnud "heakõlalise tagasiside" kuulitabamuse korral - s.t alates rebane 35 m kauguselt (!) ja lõpetades ca 280 m sokuga. (Lähema otsa osas ei oleks senise peamiselt 308 Win kogemuse najal sellist võimalust ettegi kujutanud).

Tagasilöök isegi raskema otsa 100 gr/6,5 g kuulidega pea olematu (tõsi, see sõltub ka relvast, kuid vaevalt et T3 Varminti v SuperVarminti puhul lugu kehvem, kui tavarauaga CZ 550 puhul).

Kui valid sellele kaliibrile relva, siis soovitan kindlasti otsustada kiirpäästiku võimalusega relva kasuks, kuna distantsid venivad selle kaliibri puhul pikaks. Mõelda võiks ka bipodi kinnituse võimaluste üle.

Poemoona on hetkel piisavalt saada ning erinevalt nt 11,7 g S&B SP-st, mis kal. 308 Win puhul mulle kõige paremat muljet ei jätnud on 6,5 g SP samalt tootjalt siiani olnud ainuke padrun, mida olen kasutanud (iselaadimiseni pole lihtsalt veel ajapuudusel jõudnud, sry Hendrik) ja mis on hetketi (rõhutan, HETKETI) tekitanud mõtteid, et tühi seda iselaadimist üldse vaja on.

BM


kuna mul üks blaseri raudadest ka 243 juba üle 10 a kasutusel siis kommenteeriks seda kaliibrit:
* võimekus metsas....on tõepoolest suurem kui ametlikult lubatud...pole ka kuldiga hätta jäänud :) ...põtra pole proovinud...siiski otsida tuleb tavaliselt suuremaid loomi kaugemalt...st. paugust kohemahajääjaid on võrreldes 3006 vähem...
* tagasilöök...no ikka 223-st suurem :) ...aga 308-st kindlasti väiksem....koos sumpariga tõesti mitteoluline
* vss...kui toelt grupp parem kui 3006...siis edasine on mehe kätes....:)
* moon...head gruppi poemoonad pole andnud....parimad padruniseaded leitud iselaetud nosler bt-ga (viljakotilt 100m 5 lasku 1cm ringi)....
* suurim üllatus......ja sellelt kaliibrilt ka minu kui iselaadia suurim üllatus/prohmakas...laadisin üliraskeid 105 grainiseid lapua scenareid....ja ei saanudki 100 pealt ühtki pauku a4 sisse!!!...siis kuuri sein sai 40 m pealt ette võetud....ja kõik kuulid LAPPI !!! 1m ringis....mittepiisav twist? palju rohtu? ülipikal väga õhukese seinaga sügaval sees kuulil lööb kuulisaba hülsikambris nässu?....krt seda teab..... igastahes loobusin ülirasketest kuulidest
kärbes kirbule!
Vasta