Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas kakuke »

Käisin täna tulirelva soetusluba taotlemas. Oli soov saada uuele relvale märge relvaloale, et seda kasutatakse ka spordiks, aga sellega tekkis tõrge. Nimelt küsiti laskurlitsentsi. Minu teada jahilaskjatel sellist paberit pole (või on?) ja kui seda pole siis mõnda võistlusprotokolli. Kui andsin mõista, et heal juhul on see protokoll mingi exceli fail kuskil siis võeti teema teise koha pealt ülesse, et kui spordiala on laskurliidu lehel kalendris mille kinnitab kultuuriminister siis ka ok. Loomulikult kalenderplaanis vintrelvaharjutusi sees pole ja jama palju. Mis moosiga Lõuna-Eestis selline asi sisse saada ja kas ei peaks EJSL tegelema sellega, et need võistlused sisse saaksid Laskurliidu kalendrisse?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Alustaks sellest, et EJSL on laskurilitsents täitsa olemas ja kui oled mõne liikmesorg. liige siis sellest klubist litsentsi ka saad. 2009 aastast on plaanis koondada kõik litsentsiga seonduv EJSL kätte. So liikmemaksu kogumine, liikmete andmebaasi haldamine jne. Hetkel tegelevad EJSL laskurilitsentside väljaandmisega kohalikud klubid.
Mis puudub kalenderplaani, siis seda ei ole küll vaja liita Laskurliidu kalendriga. Ei tea kust selline jutt tuleb. Hetkel saab EJSL kalenderplaani kätte kodulehelt, ajakirjast Jahimees ja kindlasti ka kohalikest laseorganisatsioonidest. Samuti on nii EJSL kodulehelt kui ka klubidest võimalik saada võistlusprotokolle. Mõnel juhul on politsei tahtnud kohaliku klubi esimehe või vastutava allkirja protokollile, sellega on asi ka piirdunud. Kuigi ainult protokollist ei tohiks piisata. Litsents on ikka vajalik.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas kakuke »

Tänud info eest. Sellised nupukesed võiksid tegelikult olla üleval tulevikus EJSL kodulehel (mingi kala, leht hetkel ei tööta), et uued tegelased ei peaks selliste asjadega pead vaevama ja miks ka mitte ajakirjas EJ. Tegelikult leidsin nüüd ka mingi lause ajakirjast, kus Levadi 2 lk pikas lohisevas jutus kirjutab peaasjalikult EJSL ajaloost ja et EJSL laskurlitsentsi väljaandmise korda võiks täiustada.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Jack »

Samas tahaks teada, et millises seaduses see kirjas on, et kasutusotstarve sport jaoks on vaja neid protokolle või litsentsi. Mulle jäänud mulje, et see vaid Lõuna Prefektuuri poolt välja antavate relvalubadega nii. On kellelgi teisi arvamusi?
...kohe metsa...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas aivar00 »

Tegelikult on ka Läänes nii ja Põhjas ka. Vaevalt, et ka idas teisiti on. See asi on relvaseadusega reguleeritud-relvade sihtotstarve.
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas kakuke »

Mina saan aru nii, et liikmeks olek on hädavajalik ja seda tõendab litsents, mille väljastab klubi, mille liige oled. Suhtlesin klubi esimehega ja mulle kirjutatakse see litsents välja. Praegu on jäänud mulje, et see laskmise värk on selline nn poolmetsik, et mingid inimesed jagavad teemat ja mingid käivad niisama kaasa laskmas, saamata aru, kuidas asjad tegelikult toimivad või toimima peaks (ma ise kuulun sellesse teise rühma :) ), aga positiivne on see, et on kellelt küsida ja eestvedajatel on soov seda olukorda muuta.

5. peatükk
RELVA JA LASKEMOONA SOETAMINE, OMAMINE JA VALDAMINE
§ 29. Eesti kodanikule lubatud relvad
(2) Sporditulirelv on rahvusvaheliselt tunnustatud, laskmisega seotud spordiala harrastamiseks ettenähtud tulirelv. Sporditulirelva võib isik soetada, omada ja vallata tingimusel, et ta on vastava spordialaga tegeleva spordiorganisatsiooni liige.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Jack »

5. peatükk
RELVA JA LASKEMOONA SOETAMINE, OMAMINE JA VALDAMINE
§ 29. Eesti kodanikule lubatud relvad
(2) Sporditulirelv on rahvusvaheliselt tunnustatud, laskmisega seotud spordiala harrastamiseks ettenähtud tulirelv. Sporditulirelva võib isik soetada, omada ja vallata tingimusel, et ta on vastava spordialaga tegeleva spordiorganisatsiooni liige.[/quote]

Ai, muidugi ju selline § täitsa olemas. Nii, et piisab liikmestaatusest, sest ega igaüks kes sellise spordiga tegeleb ei peagi ju võistlustel käima, et tulemused ka laskeprotokollides kajastuksid.
...kohe metsa...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas kakuke »

Kui klubi selle litsentsi väljastab selliselt, et teda ei esinda siis on tõesti iseesi. Minu puhul see nii polnud, olen esindanud varem klubi võistlustel ja teen seda ka edaspidi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
pajero
Postitusi: 83
Liitunud: K Aug 01, 2007 8:18 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas pajero »

kui on tavaline relv (sileraudne või karabiin) tehakse märge peale loale,ei ole mingit litsentsi vaja.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas aivar00 »

ja milline see "ebatavaline" relv siis on? Kas saba ja sarvedega :lol: :lol: :lol:
See, et sa relvainspektoriga hästi läbi said ei tähenda seda, nii need asjad käivadki :evil:
ikka lõbusalt
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas kraavik »

Lihtsalt repliigi korras: sellest ma saan aru, et ilma jahitunnistuseta isikule relva jahirelvana ei registreerita - kui pole tunnistusega jahimees, pole sul ka püssiga jahile asja. Aga miks põrgu päralt on vaja spordirelvana registreerimiseks olla organisatsiooni liige? Pole kahjuks enam aasta otsa ühelgi võistlusel osalenud ja seetõttu võib-olla ajast maha jäänud, aga kas kuhugi organisatsiooni mittekuuluvaid inimesi enam võistlustele ei lastagi või? Või kui relvaloal pole vastava kategooria märget, siis tiiru väravast enam sisse ei saa?

Mul on kaks relva registreeritud ka kui spordirelvad, aga kuna ma ühegi laskurklubi liige pole, siis seaduse kohaselt ei tohiks ma neid relvi enam vallata. Et kriminaal siis nüüd või?
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

vastuseks litsentsi vajaldusele või mitte, siis 2009 aastast esialgu on tiitlivõistlused need kohad, kus kindlasti muutub kehtiva litsentsi omamine kohustuslikuks. Ülejäänud võistlustel on see esialgu korraldaja teha kas nõuda või mitte.
Teiseks on litsentsi saamiseks vaja uue korra kohaselt läbida väike kursus. Nüüd küsite kindlasti miks see litsents on siis nii vajalik.
Peale seda kursust on lootus, et litsentsi saanu teab ohutustehnikast, seadusandlusest, võistlusmäärustikest jne. Ehk et soov on selline, et laskeradadel liiguksid ringi kodanikud kes ei ohusta oma võhiklikkusega teisi. Ka jahitunnistuse ja jahijuhataja tunnistuse puhul tehakse koolitusi ja mis siis et lasta oskan teeme ju ka laskekatset.
Ja lootus on see, et mõned asjad nagu osavõtutasud, soodustused mõnes relvapeos jne. kaasnevad tulevikus litsentsi omanikele.
Oleme ausad siiamaale oli paljudele seda litsentsi vaja vaid selleks, et väiksema riigilõivuga relva soetada.
terv
Priit
pajero
Postitusi: 83
Liitunud: K Aug 01, 2007 8:18 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas pajero »

kas ülejäänud spordivõistlustel on ka litsentsi vaja (järsku jooksen kedagi pikali või viskavad palliga surnuks) oleme ju teinud relvaeksami.
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Ülejäänud spordivõistlustel tee mis tahad. Siin on jutt jahilaskmisest. Relvaeksam on sul relvasoetamise aluseks mitte laskevõistlustest osavõtuks. See ei ole sulle kohustuslik. Kodus heinamaa peal lase märki nii palju kui tahad seal litsentsi ei nõuta.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas kakuke »

Priit Roostfeldt kirjutas:vastuseks litsentsi vajaldusele või mitte, siis 2009 aastast esialgu on tiitlivõistlused need kohad, kus kindlasti muutub kehtiva litsentsi omamine kohustuslikuks. Ülejäänud võistlustel on see esialgu korraldaja teha kas nõuda või mitte.

Olgugi, et ise enda puhul pean vajalikusk selle litsentsi olemasolu, tekkis mul paar küsimust.
Siiani oleme rääkinud, et jahimehed käivad vähe tiirus, siis peale litsentsi kohustuslikuks saamist mingitel võistlustel jääb laskjaid ju veel vähemaks. Kes ei saa, taha, jõua seda litsentsi teha ja ongi jama majas. Ja kas on tekkinud tõepoolest tungiv vajadus mingi täiendava ohutusalase instrueerimise osas. Ise nagu pole märganud, et võistlused ohtlikumaks oleks muutunud või mingeid rämedaid rikkumisi oleks toimunud.:M
Mina näen siin selget märki liikumisest rahvaspordist profesionaalsema spordi suunas. Rohkem keelde käske kohustusi, aga mis veel?
Kui asi pelgalt liikmemaksus kinni siis tuleks seda lihtsalt küsida või küsida just nendelt tiitlivõistlustelt mingi osana osavõtutasust.
Esialgu võiks ikka präänikuga katsetada ja kui see ei tööta siis piitsaga aidata. :twisted:
Samas nende jaoks, kes ei soovi/saa kuhugi organisatsiooni kuuluda on uus litsentsisaamise kord, kus kõik sellega seonduv on koondunud EJSL kätte, väikse nutsu olemasolul vaid teretulnud. :) Kui varem oli vajalik vintrelva omamiseks jahitunnistuse omamine siis nüüdse korra kohaselt piisaks EJSL´ist laskurlitsentsist ilma mingisse klubisse kuulumata? Mis saab aluseks olema taotlejal, et saada uue korra kohaselt laskurlitsents? Väike nuts ja paaritunnise loengu ärakuulamine? Kui praegu mingites kohtades eeldatatakse selleks võistlustel käimist siis uue korra kohaselt sinna ju nagu ei pääse, kuna pole laskurlitsentsi. :D
Mõtlesin veel sellele, et olen paaril korral kaasa võtnud inimesi laskevõistlustele,et tulge ka kaasa, ma ise niikuinii lähen siis varsti seda enam niisama lambist teha ei saa.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta