Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
Vasta
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas mustlesk »

Ma ei hakka vastu vaidlema sellele, et seda litsensi vaja on, aga ma vaataksin seda hetkel oma mätta otsast. Siiamaani olen ma võistlustel käinud siis kui mul parajasti aega on ja tahtmist, nüüd ma siis enam ilma litsensita ei saa. Ok, kui ikka tööd on ja raha ka, siis osta selle litsensi ära, ei ole ju tegelikult väga tappev summa. Aga, kui ma ei leiagi aeg ja tahtmist see aasta mõnest võistlusest osa võtta, siis on see ju maha visatud raha. Ma arvan, et minusuguseid on ikka päris palju, kes vaatavad võistluskalendrisse, näe mulle sobiv võistlus, aega on, rahakoti vahel ka võimu on, lähen kohale. Ei pea silmas ainult väiksemaid võistluseid, võtan vahest osa ka MV näiteks.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas kakuke »

Mustlesk, küll selliste jaoks tehakse kord kiosk, et ostad tiiru väravast litsentsi üheks korraks nagu bussipileti. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Arles »

seda viimast just ei tahaks teha - et ainult papp ja nagu bussipilet :(

Kui kuulivõistlustel on tõesti rahvast pigem vähem siis haavlivõistlustel on olukord parem. Loodan, et meie juhatuse omad ka lõpuks vähe pikemalt sõna võtavad, muidu ainult mina jagangi jupikaupa infot ja mõned mullegi teadaolevad pärlid jäävadki ütlemata. Et mehed tegelikult juba mõned head tulemused saavutanud aga kuni ise välja ei ütle, eip tea sellest keski...
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Sarvik »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Litsens on tulnud ja jääb. Kasutajagrupid on diferentseeritud, sobib nii harrastajale kui tipplaskurile. Kohtumiseni võistlustel! :)

to kaupo: kus on kirjas need diferenseeritud kasutajagrupid? kas kellegi peas või portfellis? Vähemalt vabalt kättesaadavas infos (vt. ejsl koduleht) pole sellest sõnagi :) ....seal rippuvas versioonis on üks ja ainuke litsents mis sobib nii MM võistlustele kui huugametsa rahvuslikele esivõistlustele...:)
kärbes kirbule!
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Andrus Michelis »

[quote="Arles"]seda viimast just ei tahaks teha - et ainult papp ja nagu bussipilet :(

Aga vot just seda mu 35 aastase elukogemusega ***** ütleb, et nii see lõpuks läheb. Või siis tekkib 2 kampa, litsensiga võistlejate võistlused ja litsensita võistlejate võistlused.

Mitte et ma mingi absoluutne litsensivastasuse märter siin olen aga asi tundub nii minevat, et suure huraaga luuakse mingi institutsioon, mis tegelikuses ei tööta.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas reimakas »

Asi võiks olla kuidagi konkreetne, et igas maakonnas on oma tugi isikud, kes viivad vastavad koolitused läbi, toimuks eksamid ja litsentsi maksumus on mis ta on. Praegu tekib olukord, kus näiteks inimesed ei tea, kuhu ja kelle poole pöörduda, et litsentsi saada. Tallinn ei tohiks olla ainule koht. Esimene võstlus on järgmine nädalavahetus Valgas. Et süsteem toimiks võiks olla ikka üle Eestiline toimiv organisatsioon, mitte Tallinna piirkonda baseeruv. Oleks normaalne kui aasta 2009 ehitataks organisatsioon üles ja oleks ülemineku aasta ja alates järgmisest hooajast oleks kõikidel võistlustel litsents vajalik näiteks, vähemalt nendel, mis on kalendris. Praegu osad mehed tahavad midagi head teha aga iseteadajad ja nn kõvadtegijad, kes sinna paati ei mahu ja ise midagi ei tee, sõdivad vastu. Käies võistlustel eelmine hooaeg, võin rahulikult väita, et arenguruumi on kõvasti, nii korraldustes, kui reeglitest kinnipidamisel jne. Jõudu laskmise aktivistidele ja kõiki rahuldavat süsteemi nagunii ei tule. Tuleb asjad ära otsutada ja nedele kindlask jääda. Kes tahavad alaga tegeleda küll nad kaasa tulevad ja need vingujad on esimesed, kes selle litsentsi endale lunastavad.
See, kes tapab, pole veel jahimees
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Sarvik »

eesti jahilaskmise arenguvisioon ( bürokraatliku mõtteviisi prevaleerimisel):

On tulekul uued täiendavad litsentsid...et jääda!

1. Padrunid
1.1. Iselaadijate litsents

* ka siin leiame seitse head põhjust miks seda teha....märksõnadeks ohutus ja eeldus et iselaadija on oma olemuselt pommipanija tüüp....kuuldavasti on poolakad sellest juba õigesti aru saanud ja iselaetud moona kasutamise võistlustel üleüldse keelanud
* litsentsi saamise eeltingimuseks on vastavasisuliste koolituste läbimine kasutatavate riistade ja komponentide tootjatehastes ....näit. honady(press), norma (hülss), vihtavuori (rohi), nosler (kuul).....ja ei maksa muretseda....teie raha eest ejsl korraldab selle kõik....

1.2. konkreetse tehasepadruni kasutamise litsents (nät. Barnauli padruni kasutamise litsents)

• jätkuvalt leiame seitse head põhjust miks seda teha....on ju siililegi selge et barnauli ja norma moona kasutamisel on koolitust mitteläbinuile mõistetamatud erisused....näit. saate teada miks tuleb barnauli moona kasutades püssi rohkem puhastada....
• litsentsi saamise eeltingimuseks koolitus tootjatehases..... ja ei maksa muretseda....teie raha eest ejsl korraldab selle kõik....lohutuseks kui eesti esilaskuritel on mõne tehasega sponsorleping....siis see litsents on odavam....

2. Relvad

2.1. konkreetse tehase konkretse margi kasutamise litsents (näit tikka t3 kasutamise litsents)

* põhjusi on jälle seitse miks seda teha....igal juhul on siililegi selge et luku, päästiku ja kaitseriivi süsteeme on erinevatel tootjatel nii palju et konkreetse relva tootjatehases koolitust mitteläbinu võib olla segaduses ja sellega on ohutus mittegaranteeritud
* loomulikult kehtib see litsents vaid 100% originaalpüssile....kui näiteks on vahetatud õlapadi siis enam loomulikult mitte.....
* litsentsi saamise eeltingimuseks on koolitus tootjatehases..... ja ei maksa muretseda....teie raha eest ejsl korraldab selle kõik....lohutuseks kui eesti esilaskuritel on mõne tehasega sponsorleping....siis see litsents on odavam....

2.2. modifitseeritud tehasepüssi kasutamise litsents

* selle litsentsi saamine on samuti lihtne....esiteks vajate igal p.2.1. nimetatud litsentsi millele lisate:
a)muudatusi teinud relvameistri tegutsemislitsentis koopia
b)relvameistri tõendi tema poolt muudetud relvaosade loeteluga
c) relvameistri garantiikirja muudetud relva ohutuse kohta..
.....juhul kui litsentsikonisjon peab vajalikuks (ja enamasti peab) suunatakse teid koos modifitseeritud relvaga täiendavale individuaalkoolitusele ejsl poolt atesteeritud instruktori käe alla..... ja ei maksa muretseda....teie raha eest ejsl korraldab selle kõik....


Lõpetuseks veidi elufilusoofiat litsenseerimisest kui nähtusest iseeneses

olen mõneski eluvaldkonnas korduvalt olnud tunnistajaks kuhu viib bürokraatide üliagar litsenseerimine/tarifitseerimine/ atesteerimine jms. püüd kontrollida/registreerida/õpetada/keelata/ ja seda loomulikult teie enda raha eest....see viib potensiaalse ohuallika isikliku vastutuse lahustumiseni.....e. teisisõnu kui siis vaatamata bürokraatide agarusele ikkagi midagi juhtub (ja juhtub kuskil varem või hiljem nagunii)..... ei vastuta süüdlane justkui millegi eest .....vastutavad justkui kõik ja mittekeegi..... sest tal olid ju olemas kõik kohustuslikud litsentsid, läbitud koolitused jne.....seltskond teeb äraseletatud näo ja süüdlast noomitakse, koolituste hinda tõstetakse, litsentsi hinda tõstetakse, lisatakse registreerimismaks ja reaalelu läheb vana rada edasi....

toon ühe näite....võrdlen soome ja eesti seadusandlust ning reaalset vastutust väikelaeva (mootorpaat) juhtimisel.....soomes ei ole väikelaeva juhtimiseks vaja mittemingeid pabereid, mittemingeid paadiülevaatusi, mittemingeid päästevahendite loetelusid ja tarifitseerimisi.....eestis on see kõik olemas......nüüd kui väikelaeva juhi süül juhtub midagi....ei juhtu eestis kapteniga mittekuimidagi (eeldusel muidugi et kõik bürokraatlikud paberid olid korras ja ise kaine)....soomes läheb mees üldjuhul kinni ja maksab kahjutasu elulõpuni....seetõttu on eesti paadid korras vaid ülevaatuse ajaks....soomes on nad korras kogu aeg ja meie mõistes varustusega üle turvatud...ja seda täiesti vabatahtlikult....
kärbes kirbule!
raimss
Postitusi: 44
Liitunud: P Okt 02, 2005 10:20 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas raimss »

Vaatan ja imestan!Keset tööpäeva paneb sarvik sellise teksti tulema,et sellist meest,
kel sulg ja mõte nii ladusalt jookseb,tahaks ejsl-i komisjonid kindlasti enda paati
omi laskjavaenulikke projekte kaitsma.Kahju on ainult sellest,et kogu see ilusasti
vormistatud kirjatükk koosnes ainult sapisest irooniast sisaldamata ühtegi
konstruktiivset ettepanekut.Selle energia võiks panna ühisüritust teenima mitte aga
maatasamaterdamise teenistusse.
Kasutaja avatar
Eerik
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 20, 2009 7:11 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Eerik »

Pean ka siinkohal seda kirjutist kiitma . Minu väike unistus oleks kui saaks kuidagi sellise mehe nõusse näiteks EJS vedama . Vast saaks isegi paari aastaga asjad korda , värsket verd oleks sinna " mittetulundus ühnigusse " hädasti vaja ! Äkki peaks otsevalimised korraldama .... samas vaimus kuidas vanasti mõningates maailma nurkades sõjavägi pealiku valis . Kriteeriumiks oli ainult see , et ta pidi olema parim . Annan siinkohal oma hääle juba ette ära (y)

Tubli Sarvik
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Pauli »

See litsentsiteema on omadega täiesti rappa läinud. Alguses tundus kõik lihtne ja selge ning põhjendatud, aga nüüd ei saa enam ööd ega mütsi aru - a la igale mehele oma litsents tema vajaduste järgi jne...
Minu soovitus EJSL-i rahvale: istuge korra maha, mõelge see asi uuesti algusest peale läbi - mul on tunne, et te ise kujutate ka seda värki igaüks isemoodi ette. Siis tehke siia kamba peale üks korralik postitus, kus on puust ja punaseks lihtlausetega (nagu kaheaastasele debiilikule) ära seletatud, kuidas uus süsteem välja nägema ja toimima peaks hakkama. Kaasa arvatud see, et kes ja mis tingimustel peaks saama spordirelva, summutit jne osta/tarvitada (unustamata ära fakti, et kui mulle EJSL-i laskurlitsents ei sobi, võin alati minna paberit mõnest teisest klubist nõutama).
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas 22LR »

Summuti on siia ilma kutsutud ikkagi kaitsevahendina müra vastu .Tiirus on see detsibellide kontsentrarsioon eriti kõrge ja kui keegi plaanib selle kasutamist lubada ainult litsentsi omavale laskurile,on see pehmelt öeldes vastutustundetu.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Sarvik »

to ramiss & eerik: tänud....aga juhtidest meil puudust pole :)...puudus on narridest kes nad aegajalt maa peale tooks :)
kärbes kirbule!
Hubert
Postitusi: 56
Liitunud: P Sept 03, 2006 9:24 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Hubert »

Lõpuks ometi leidub selliseid mehi, kellele tundub see litsents keerulisena. Arvan samuti, et litsentsi saamiseks vajamineva koolituse läbimine ei tohiks toimuda ainult tallinnas. Igas maakonnas või igas sportlaskmisega tegelevas klubis võiks olla selline võimalus.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Feen »

Ma nüüd ei tea, kas peaks sel teemal sõna võtma või mitte... just seetõttu, et pärast põhialal võistlemise jätmist, hakkasin võistlustantsuga tegelema... piiavat vanust omades ja omadega suht asjast maas olles, loomulikult sellises vormis nagu hobitants. Asja on ajaga veetud, mingi hulga hobikate tase on jõudnud piisavalt selleni, et võistelda Tantsusspordiliidu võistlustel (kui keegi teab, siis C klass selleks üleminekukohaks). Tehti ka Hobitantsuliit, jube palju on olnud segadust ja arutamist, et mis ja milleks ja kuidas. Kui ütled, et segadus majas, siis öeldakse, et segast pole midagi, kõik on kindel, ja päev hiljem selgub, et midagi pole tegelikult kindlat. Seega, samalaadne situatsioon, mida võiks lahata lehekülgede kaupa, aga kas sel hetkel mõte on.

Nö sportlaste litsents... võiks olla ikkagi nendele, kes võistlustel mingit taset on näidanud, ja nendele, kes kusagil püsitrenne teevad (palju üldse on klubisid, kus on korralised ja organiseeritud treeningud, ning millest omavalitsusele või alaliidule aruandeid esitatakse ning taotlusi tehakse? (mõtlen jahilaskmist). Äkki tuleb ikkagi kunagi selles laskevaldkonnas selline pool ka ning siis oleks selline nö sportlaste litsents õigustatud. Seni kuni meie tipud on sportlaste mõistes ka parajad harrastajad ja nokitsejad, kas on mõtet hakata looma eraldi summat nii veelgi rohkem harrastajatele. Milles ma näen probleemi, tantsus pole nokitsejate tasemel esimest korda litsents teemaks olnud, kunagi suretas see seeniorite klassi peaaegu välja. Loodetavasti on harrastuspõmmijatel piisavalt seda meelt, et ühist üritust toetada, need kes katla juures, nemad saavad natukene paremini asja teha ning need, kes tahavad ka, eks needki saavad paremad (ma siiralt loodan) võistlustingimused (olgu see osavõtumaks, laskepaik, auhinnad vms).

Oh, mis veel OTna meenus... see reklaam, et ära söö teist eestlast, eelista Eestimaist... kas siis teine eestlane polegi Eestimaine? Aga see juba filosoofia puiestee rida rohkem :D
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
dannu
Postitusi: 28
Liitunud: T Mai 05, 2009 5:17 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas dannu »

Tere, kui ma soovin endale püstoli soetusluba spordiks ja enesekaitseks, kas ma pean siis riiilõivu ka maksma?

Sportlase litsents vabastab sellest aga samas enesekaitseks jällegi määrab selle.


Kas on vaja maksta soetusloa eest ning hiljem ka relvaloa uuendamise eest kui mul on kaks kategooriat seal?- Sport ja vara kaitse`.
Vasta