Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
Vasta
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Need müstilised tähed on siis "A" ja "B" ,siis jahi ja spordi otstarve.Ja nagu Hendrik ütles võib käia nii jahil ,kui sportida ja makse ei ole.Ma ei tea kas ainult võistlustel käimisest piisab aga laskurlitsentsist küll.Näiteks EJSL litsentsi registrile on politseil ligipääs olemas ja saavad kohe sealt vaadata.Muidugist oled küll riigimaksust vaba ,aga litsentsi tasu tuleb jällegi iga aastaselt maksta (aastas 16 eur-i).Ise asi on kas jahispordi liit püstoli v revolvri litsentsi väljastab,sellise relvaga jahipraktilist harjutust minuteada pole. :) .See "B" annab lisaks riigilõivu vabastusele õiguse osta ja hoida kuni 1000 padrunit relva kohta,mis muidu on vist 300.
oliver
Postitusi: 79
Liitunud: E Sept 25, 2006 9:25 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas oliver »

Mind on pikalt kummitanud see võistlusprotokollide teema, kas keegi oskab konkreetse seadusetähe välja tuua mille alusel lubadetalituse onud ja tädid seda küsivad?
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas hendrik »

oliver kirjutas:Mind on pikalt kummitanud see võistlusprotokollide teema, kas keegi oskab konkreetse seadusetähe välja tuua mille alusel lubadetalituse onud ja tädid seda küsivad?


Seda ei olegi kuskil. Ilusti suheldes saab ka ilma.
oliver
Postitusi: 79
Liitunud: E Sept 25, 2006 9:25 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas oliver »

Küsimus ei saa olla suhtlemises, küsimus on kas see on seaduslik või mitte. Lubadetalituse ametnik ei saa olla jumal kes otsustab kas jah või ei oma suva järgi, tema kohustus on järgida seadust.
Hannes
Postitusi: 24
Liitunud: P Veebr 24, 2008 4:27 pm

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas Hannes »

Lubadetalituse inspektoriga oli minul juttu sellel teemal eelmine aasta. Tema ütles, et muuhulgas maksuametnikud pidavat neid protokolle näha tahtma ja paberkandjal. Tegu ju ikkagi suure maksusoodustusega, milline peab meie riigis olema must- valgel tõendatud jne.
Iseenesest pole ju probleemi, kui te võistlete võistlustel ja kõik tulemused on protokollitud kenasti. Piisab mõnest võistlusest aastas (vähemalt siiani on see nii) ja oletegi riigilõivust prii.
manivald
Postitusi: 23
Liitunud: N Mai 03, 2012 10:55 am

Re: Tulirelvaloal kasutusotstarve sport

Postitus Postitas manivald »

Küsivad jah. Ma pole kindel, et paberkandjal(netist saab vaadata neid ka), aga küsivad. Kuigi ma olen klubi liige ja nad saavad seda kontrollida, polnud mul teisipäeval protokolle ette näidata ja pidin kõik lõivud maksma. Nii püstoli uuele loa, kui jahipüssi soetusloa ja püssi eksami eest. Ei viitsinud seal vaidlema ka hakata - maksin ära. Minuteada piisab ühest teatud tasemega(nt L2 prcticali vendadel) võistlusest aastas, et litsents säiliks ja sellega koos lõivudest vabastus. Aga ümbervormistada võttis ja ka püssi soetusloa taotlusele lasi a-le lisaks b panna.
Vasta