Laskmine külma ilmaga

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
Kasutaja avatar
kährikupoiss
Postitusi: 8
Liitunud: K Jaan 20, 2010 8:23 pm

Laskmine külma ilmaga

Postitus Postitas kährikupoiss »

Küsimus spetsialistidele, et kas külm ilm võib mõjutada vindi kuuli lennu täpsust?
NSR(naised saunas rääkisid) andmetel pidavat mõjutama 8)
Nädalavahetuse õhtul oli endal halb kogemus lihtsalt, et lasin 2 korda seisvast seast mööda, distants oli kuskil 70m. väljas oli -30 külma.
Optika on paigas, sai tiirus proovimas käidud.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Laskmine külma ilmaga

Postitus Postitas aivar00 »

Eks ta ikka mõjutab- alates sinu enda värinast külma tõttu ja loomulikult ka püssirohu kogusest. Ja seda igat liiki tulirelva puhul. Samas ma ei usu, et vintraudsel relval ja 70 m pealt olulist vahet on. Siin pigem ikka viga inimfaktoris :lol: . Ja kas siga keda sa lasid oli juba püstijalal surnuks külmunud, et said talle kohe kaks pauku järjest anda :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
kährikupoiss
Postitusi: 8
Liitunud: K Jaan 20, 2010 8:23 pm

Re: Laskmine külma ilmaga

Postitus Postitas kährikupoiss »

relvaks on tikka, 308 kaliiber ja moonaks norma vulcan.
Kahte siga sain lasta erinevate söötade pealt ligi hiilides sokkide väel :lol: , sest saabaste all lumi krigises liiga hullusti.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Laskmine külma ilmaga

Postitus Postitas TiitR »

kährikupoiss kirjutas:relvaks on tikka, 308 kaliiber ja moonaks norma vulcan.
Kahte siga sain lasta erinevate söötade pealt ligi hiilides sokkide väel :lol: , sest saabaste all lumi krigises liiga hullusti.

Kasutan ise täpselt sama moona (relvaks poolautomaat Benelli Argo 308win) ja -26C-ga tabas ca. 80m. pealt küll sinna kuhu sihtisin :D
Kasutaja avatar
kährikupoiss
Postitusi: 8
Liitunud: K Jaan 20, 2010 8:23 pm

Re: Laskmine külma ilmaga

Postitus Postitas kährikupoiss »

TiitR kirjutas:Kasutan ise täpselt sama moona (relvaks poolautomaat Benelli Argo 308win) ja -26C-ga tabas ca. 80m. pealt küll sinna kuhu sihtisin :D



no vot, kui sul oleks -4C rohkem olnud, kas siis ikka oleks tabanud :lol: :lol:
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Re: Laskmine külma ilmaga

Postitus Postitas reimakas »

Reeglina on ikka kõik asjad süüdi kui lask mööda läheb, küll temperatuur jne.
See, kes tapab, pole veel jahimees
aivara
Postitusi: 37
Liitunud: L Apr 02, 2005 10:38 am

Re: Laskmine külma ilmaga

Postitus Postitas aivara »

7o meetri distantsil nii suurt vertikaalset kõikumist ei tohiks olla. 300 meetri peal oli küll nii, et +15 kraadise sooja ja -5 kraadise ilma võrdluses oli kuuli langemine ca 15-17 cm. Horisontaalis muutusi ei olnud. Kaliibriks oli 7 mm rem mag, kuuli kaal 130 graini ja suudmekiirus ca 1000 m/s kanti.
100 meetri distantsil -30 kraadise ilmaga tiirus istunud ei ole, aga kuni -20 väga suuri muutusi ei ole täheldanud. Oma kogemusest ütleks, et õhurõhk (niiskus) mõjutab trajektoori vähemalt samapalju. Lumelobjakaga 0 kraadise ilmaga oli võrreldes -20 ja kuiva karge külmaga tabamispunkt sama.
Kui Sul padrunid enne jahileminekut külmas autos vedelesid, võib teoorias oletada, et möödalasud olid tingitud püssirohu muutunud põlemisomadustest, aga pigem ei usu. Aga väike trip lasketiiru annab Sulle kohe vastuse:-)
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Laskmine külma ilmaga

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Nii kange külmaga võis muidukist seal külg külmetanud olla ja toimis kuulivestina v andis rikozetti! :wink:
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Laskmine külma ilmaga

Postitus Postitas jahe »

kährikupoiss kirjutas:Küsimus spetsialistidele, et kas külm ilm võib mõjutada vindi kuuli lennu täpsust?
NSR(naised saunas rääkisid) andmetel pidavat mõjutama 8)
Nädalavahetuse õhtul oli endal halb kogemus lihtsalt, et lasin 2 korda seisvast seast mööda, distants oli kuskil 70m. väljas oli -30 külma.
Optika on paigas, sai tiirus proovimas käidud.

Kaks ilma kolmandata ei jää,üks siga läheb veel minema,kui mul nii juhtub kõnnin natuke harjavars peos toas ringi ja harjutan,usu see aitab,ma olen seda sõpradelegi soovitanud,nema sanovad sama,et aitab :wink:,kui nii toimid ei loe enam külm,võsa,võõrad tüdrukud jne.....edu :D
243win
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Laskmine külma ilmaga

Postitus Postitas andrus »

Süda tagus ja käsi värises. :D Rohkem ära põhjuseid otsi :!:
jahismurf
SUURKOER
Postitusi: 139
Liitunud: R Juun 22, 2007 6:37 pm

Re: Laskmine külma ilmaga

Postitus Postitas SUURKOER »

Mul ka sama lugu olnud, et lasin eelmine talv põlve pealt kulti ja pääses puhtalt, ning viga ikka endas muud ei midagi. :D
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Laskmine külma ilmaga

Postitus Postitas wsm »

Selliseid prohmakaid juhtub ikka selliste küttidega, kes vähe tiirus pauku teinud.
Andrus mainis peamise põhjuse ära.
Kuldi laskmiseks peate olema relvas 100% kindel ja enese närvi peate ka suutma maha rahustada, alles siis võiks hakata mõtlema paugu tegemisele :VS . Kui vibradest jagu ei saa, siis jäta parem kult laskmata ja proovi teine kord uuesti. :D
Kasutaja avatar
KeegiVeel
Postitusi: 120
Liitunud: T Okt 04, 2005 11:09 am

Re: Laskmine külma ilmaga

Postitus Postitas KeegiVeel »

Tegelikult tekib küsimus, et kas sa ikka lasid mööda...?! Kas leidsid kuulijälje üles või mille põhjal seda järeldad? Olen ise lasknud siga nii, et ei olnud maas ei karva ega verd. Süda ei andnud rahu ning järgmine päev sai veel seda kontrollitud, selguski et pool km laskekohast algas jäljel "täpp". See selleks. Teiseks keegi mainis et kulti tuleb erilise hoolega sihtida, sellest ei saa mina küll aru. Eks ikka igat looma tuleb sihtida korralikult!!!
Austage ka teisi jahimehi!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Laskmine külma ilmaga

Postitus Postitas andrus »

Vaata kulti tuleb erilise hoolega sihtida selleks,et pärast omal p.rse terveks jääks järgi minnes pimedas :wink:
jahismurf
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Laskmine külma ilmaga

Postitus Postitas kahro »

Minu lastud ühel hundil algasid veretäpid alles 300m järel ja teine sama palju oli ta veel edasi jõudnud minna! Lasta sai teda 6mm kardeziga.
Vasta