Eesti Jahispordi Liit ja Jagdhof sõlmisid koostööleppe

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
koll

Re: Eesti Jahispordi Liit ja Jagdhof sõlmisid koostööleppe

Postitus Postitas koll »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Hanno, oled vist unustanud, et esimesed iseseisvunud Eesti 3 Perazzi püssi (MX 10 Sporting) tellisin mina isiklikult Perazzist.


No vähemalt see tsitaat sai selgeks, mis oli küll OT.

Muu teema ja mammona kummardamine jääb samaks.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Eesti Jahispordi Liit ja Jagdhof sõlmisid koostööleppe

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Koll, sinul on midagi personaalselt inimeste vastu kes toetavad laskesporti? Keda sina toetad?

Eestis on väga palju laskesporti toetanud Ivo Schotter ja selle eest tänavad teda kõik laskurid!

Jagdhof toetab ka oma võistlusi ja projekte. Suur kiitus selle eest!

Meil on andekaid juuniore, Soosaar, Mägi, Tooming, Ratassepp, Uuemõis JR ja oleks vaja neile leida vahendid, püssid, treenerid enne kui nad lõpetavad vahendite puudusel (või muudele ahvatlustele nahka lähevad). Kes neid aitab? Nii Vene kui Soome juuniorid on meie omadest paremini ette valmistatud ja treenitud, suurvõistluste tulemused kinnitavad seda. Sealt tulevad meie tuleviku tipplaskurid! 8)
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: Eesti Jahispordi Liit ja Jagdhof sõlmisid koostööleppe

Postitus Postitas Hanno »

Eesmärk pühitseb abinõu - Niccolo Machiavelli
kehva tantsijat segavad ka omad munad
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Eesti Jahispordi Liit ja Jagdhof sõlmisid koostööleppe

Postitus Postitas Mart »

No eks elu näitab, kui kindel lepingupartner olematu ettevõte "Jagdhof" oma olematu juhatuse liikme Tarmo Türiga on. :mrgreen: :lol:
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: Eesti Jahispordi Liit ja Jagdhof sõlmisid koostööleppe

Postitus Postitas Arles »

Ok, lihtne on kritiseerida. Ja samas ajame ikka sassi kaks asja - persooniküsimused ja positiivse uudise - keegi toetab sporti. Ma saaks aru, kui me räägiks millestki negatiivsest.
Muidugi ma ei tea erinevate poodide võimalusi. Aga meil on jahilaskmises hulk üritusi, mille taga ei ole sponsorit. Teesoo põdravõistluse (Mulgi Põder) taga on olnud Baltic Hunter kuid Eesti Meistrivõistlused jooksvas põdras on katteta. Samamoodi ei ole taga toetajaid Eesti Meistrivõistlustel jooksvas metsseas. Mõlemas harjutuses on ka suhteliselt väike osalejate arv. Kui nüüd mõne võimaliku sponsoriga kokku saaks istuda, ehk leiaks mõne uue ja positiivse lahenduse nendegi alade turgutamiseks. Ja seekord teistmoodi - väga kalli auhinnalaua meetod ei peaks olema igal pool põhiargument. Aga auhinnaks näiteks võimalus külastada ühte või teist relvatehast? Osavõtu tagamine Soome sama ala võistlustelt? Mida iganes. Teistmoodi. Positiivselt.

Ehk härrad, kas meil oleks võimalik jätkata mitte-eestlaslikult ehk positiivset mitte maapõhja kritiseerides vaid ise positiivset luues? Noh, et unustame isikutevahelised probleemid positiivsete uudiste juures ära? Te mõlemad - Mart ja Hanno olete ju tegelikult väga toredad inimesed. Kolli ma vist ei tea.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: Eesti Jahispordi Liit ja Jagdhof sõlmisid koostööleppe

Postitus Postitas Hanno »

Vanas Roomas juba öeldi, et raha ei haise. Sponsoril ja sponsoril vahet pole. Kas tunda rõõmu uudise üle, et Don Diego narkokartell pani õla alla Eesti noorte laskesuusatamiselel. Fiktsioon, see viimane aga ikkagi ...
kehva tantsijat segavad ka omad munad
Teesoo laskurklubi
Postitusi: 72
Liitunud: K Juun 21, 2006 12:39 pm

Re: Eesti Jahispordi Liit ja Jagdhof sõlmisid koostööleppe

Postitus Postitas Teesoo laskurklubi »

Hannoga päri.
EJSL pole ühe mehe ettevõte, vaid selle taga peaks ikka rohkem olema ja kui see on ainuke sponsor kes on leitud ja EJSL ise rahul siis mis siin enam. Kui Kaupo ja Arles on selle poolt, kas siis peaksime kõik seda olema...... :M
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Eesti Jahispordi Liit ja Jagdhof sõlmisid koostööleppe

Postitus Postitas Feen »

Kõikide spordialadega, kus tahetakse teha midagi rohkemat kui mõni sõber tuleb ka veel ja siis tegeletakse spordiga, on nii, et selle jaoks on raha vaja. Ma olen lähemalt või kaugemalt seotud umbes 3-4 spordialaga, millest üks on töö teisega puutun sportlasena kokku. Samuti olen näinud ühe spordiliidu loomist, samuti hobisport (nagu t vintpüssist VSSi laskmine minu arvates hetkel on). Kõik need arutelud nähtud kuuldud, mis puudutab litsentse, rahade hankimist jne. See EJSL rahastamise ja asjaajamise kohta on palju virinat ning päris palju lapselikku virinat miks keegi ei saa, ei taha vms, mujal on seda ka, aga siin on puhta selline eestlaslik - ei taha, sest minu unelmate järgi ei tehta- suhtumine.

Raha pool on lihtne, kui kellelegi ei meeldi, et mõni ettevõte raha alla paneb, otsigu see raha ise välja ja siis virisegu nii nagu tahab. Lõpuks, raha on raha ja seni kuni sponsor ei hakka otsustama, et tema lemmik, kes laseb palju alvemini kui mõni lootustandev tegelane, peaks tegelikult võistlema minema, klubi vahetama jne, või kuidas mõni võistlus peaks välja nägema, võib alaliit omada iseguguseid sponsoreid, peaasi, et antud ala edasi läheks.

Asja teine pool, äkki meeldib inimestel hobina kusagil märki kolkida, vahepeal mõni võistlus korraldada (või kurta, et keegi ei korralda ja tiirus ise vaikselt edasi lasta, lootuses, et ehk miskit ikka tuleb ja muidu ka tore) ning asjast rõõmu tunda. Seega, pole vaja tugevat organisatsiooni, kes loob süsteemi, tingimused jms, selleks, et asi üldpildis edasi areneks ning selline asi ka jätkusuutlik oleks. Ongi tore hobi, minu jaoks hetkel laskmine on u selline, kui satun tiir ja kui satun võistlustele, tore on, laskmise oskus jahimehe tasemel on ka enam-vähem. Väga palju ei jaksa rabeleda, et asi edasi areneks, olen rahul. Nüüd on aga seltskond, kes tahab rabeleda, teha ning arendada aga kusagilt on ilmunud terve hulk inimesi, kes ise nagu ei taha suurest organiseerimisest osa võtta, ei taha toetada süsteemi mis peaks olema jätkusuutlik ning ei taha, et toimiks süsteem kus minusugused mingi tühise summa eest (vot, ma isegi nii asjaarmastaja, et nüüd meenus litsentsi uuendamise vajadus) saaks eriti mugavalt liugu lasta ning mõnel võistlusel ka osaleda.

Jääb järgi 3 põhivarianti: 1. toetada süsteemi ning neid kes seda arendavad ja veavad. 2. teha parem süsteem ning võtta asjast osa. 3. jääda täiesti omaette nokitsejaks, kes käib paar korda aastas tiirus, või kõvasti rohkem, laseb omaks rõõmuks ning sellest kas mõni võistlus toimub, keegi ennast sportlaseks peab või selleks tööd teeb.. sellest võiks siis suva olla.

Kindel on see, et kõikidele meeldida süsteem ei saa, mina arvan, et kui me tahame nt VSSi spordialaks lugeda, siis ei peaks me virisema kui keegi saab sponsori, kes reaalselt ei otsusta ära spordi suunad vaid on rahul kui asjaajajad toimetavad ning spordiala areneb. Ärilisel tasandil viks sapi pritsijad siis natukene enne või praegu ise astuda samme, et atud spordiala toetadaning isiklikud asjad hoida spordist eemale.

Ps. see arvamus on kirjutatud mõne positiivselt toimiva süsteemi nähtult, teades, et ka endel aladel on inimesi kes mustavad asja päris hullusti (kuna spordiala areneb tervikuna kenasti, aga omale on konnasilmale astutud, ei saa ju öelda kellelegi, et nää, sa oleks edukas, aga sa oled vales klubis nää sa oleks edukas, aga sul on valesponsor jne).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jell
Postitusi: 65
Liitunud: L Dets 05, 2009 2:25 pm

Re: Eesti Jahispordi Liit ja Jagdhof sõlmisid koostööleppe

Postitus Postitas jell »

Feen, mis lahti, et osad tähed, kirjavahemärgid puudu ja lisaks ka veel sellised grammatikavead, mida Sa muidu ei tee? Tavaliselt Sa ju keelelises mõttes ülimalt korrektne oled olnud, mis siis nüüd juhtus? Tegelikult oli päris keeruline seda viimast postitust lugeda ja võibolla ei saanudki ma õigesti aru sellest, mida öelda tahtsid.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Eesti Jahispordi Liit ja Jagdhof sõlmisid koostööleppe

Postitus Postitas andrus »

Mis seal mõelda???????????

Vaata kuupäeva ,kuuseisu ja lihtsalt ilma teadet :!: Ikka juhtub.
jahismurf
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Eesti Jahispordi Liit ja Jagdhof sõlmisid koostööleppe

Postitus Postitas Feen »

Jah, vaata kella, kuuseisu jms :D Mul klaviatuur kõigele lisaks saiapuru ja muud söödavat täis, osad tähed ei tööta hästi.

Aga mõttest võiks aru saada ikka. Ma tavaliselt ei kipu sellistesse protsessidesse nina toppima, kui inimesed teevad, las teevad, kui midagi ei sobi, eks ma annan otse teada. Alati ajab jube tigedaks kui keegi lambist ja kiusust kaikaid tegijatele kodarasse loopima hakkab. Ilmselgelt on põhjused milleski muud kui soovis spordiala edendada (natukene laiemal tasemel kui enda jaoks hea on). Vahepeal on kriitika tegijate suunas abiks, tagant torkimine abiks, aga kui konstruktiivse kriitika ja tegutsemise asemel käib hetkel igas tasandis tahapanek (libestiks jahvatatud klaasikillud ja saepuru), siis olen mind igatahes ka seal paadis kus kusagile jõuda tahetakse.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Eesti Jahispordi Liit ja Jagdhof sõlmisid koostööleppe

Postitus Postitas kakuke »

Või kohe saepuru ja klaasikillud? :shock:
Tegelikult peaks vindilaskmise teemal kohe uue teema tegema, et mis asjaga üldse tegemist ja miks see ei idane ega mädane. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: Eesti Jahispordi Liit ja Jagdhof sõlmisid koostööleppe

Postitus Postitas Arles »

Vindilaskmine ei idane ja edena suure tulena, sest:
* Arles oma muude hobide ja tegevuste kõrvalt paneb nats energiat
* Priit oma muude tegemiste ja tööde kõrvalt paneb natuke energiat
* Kaupo oma muude tegemiste kõrvalt annab nõu
* Aarne oma muude tegemiste kõrvalt annab nõu
* Arles ja Priit ja Aarne osalevad ja korraldamises mitme aasta jooksul toimuva võistluse osas
* Avinurme, Laekvere (Tõnu) ja Valga (Balodised) löövad aastas mõne võistluse korraldamises kaasa, Võru korraldab ka ühe võistluse. Ja Teesoo Mulgi Põder kah. Heino veab.

Kõik. Rohkem ei ole ei ole ei tegijaid ega võimalusi - iga kaasalöömine aitaks ala edasi ja iga abistamispakkumiseta kriitika ...
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Teesoo laskurklubi
Postitusi: 72
Liitunud: K Juun 21, 2006 12:39 pm

Re: Eesti Jahispordi Liit ja Jagdhof sõlmisid koostööleppe

Postitus Postitas Teesoo laskurklubi »

Arlese nimekiri on küll ebaõiglaselt lühike, aga las see olla nagu on.
Ma tahaks hoopis teada, miks see siis nii ebapopulaarne on? Samas jahil käime ju 90%(protsent ei pruugi olla õige) vintpüssiga. Järelikult peaks olema nii populaarne, et ei saakski kõik mehed stardirivisse. Aga ometi on asi vastupidine.
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Eesti Jahispordi Liit ja Jagdhof sõlmisid koostööleppe

Postitus Postitas plaaster »

Ilmselt on selle populaarsusega sama mis auto juhtimisega, enamusel on auto ja juhtimisõigus aga ega sellepärast rallit ei sõideta.
Vasta