Kaugpommitamisest

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
Vasta
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Kaugpommitamisest

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kõigi nende valgustavate juttude/vaidluste taustal tundub ilmvõimatu ,kuidas jäägrid vanasti oma barssidega põtradele jahti pidasid!Ärge tulge nüüd rääkima ,et metsad olid raipeid rohkem täis ,kui praegu.Ei tea mis valemte järgi need tapmiseks vajaminevad energijad on välja arvestatud ja mitmekordse varuga? Feen ütles väga hästi ,et kui kopsus ikka auk sees ,siis kuskil ta ka külili on.
jyri

Re: Kaugpommitamisest

Postitus Postitas jyri »

kult kirjutas:Kõigi nende valgustavate juttude/vaidluste taustal tundub ilmvõimatu ,kuidas jäägrid vanasti oma barssidega põtradele jahti pidasid!Ärge tulge nüüd rääkima ,et metsad olid raipeid rohkem täis ,kui praegu.Ei tea mis valemte järgi need tapmiseks vajaminevad energijad on välja arvestatud ja mitmekordse varuga? Feen ütles väga hästi ,et kui kopsus ikka auk sees ,siis kuskil ta ka külili on.

Valemeid on kaks-raipedest niipalju,et kui lasu tulemust mitte kontrollida(koeraga),ongi raibe metsas,sõltumata laskmise riistast,kaliibrist,kuulist.Nii siis-kui praegu.Teiseks-kõik need "preemium ja mitte" jutud,nii relvadest -kui muust tavarast omavad vaid 1(ÜHTE !) eesmärki-et loll käiks rohkem oma raha välja :D ,vabatahtlikult kusjuures.
Venekeeles on jahitermin uluki laskmisest-"po mestu",ehk "õigesse kohta" tabada.Ongi kogu kunst.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Kaugpommitamisest

Postitus Postitas kirp »

Feenil muidugi õigus - hea koer otsib ka kilomeetri pealt maha jäänud looma üles. Aga paljud meist sellise koera ligi saavad võtta kui kasvõi suvel sokujahti minnakse või pukis siga passitakse? Koer pole püss, mille peale jahti kolinal nurka viskad. Sestap ma ei usu, et meie konstanteeringute peale koera vajalikkusest kasvõi üks koer lisaks võetakse. Aga kes teab, võib-olla siiski.

Seaduse järgi peaks igal seltsil olema verejälge ajav koer (seega siis ka katsed läbinud). Ja katsed on ju tegelikult koerale suhteliselt lihtsad, pole tavaliselt segavaid teisi jälgi ja loomi. See ei ole küll selle teema küsimus, aga paljudel siis reaalselt on (selline kelle peale ka kindel ollakse ja kes suvalise muu jälje/ees tillerdava looma peale ei lähe)?

Teine teemaga haakuv pool on juriidiliselt tõsisem. Mul endal on tunne (loodetavasti vale), et haavamist ei kiputa loale märkima nagu tarvis. Ju ei ole veel seaduskuulekus sellisele tasemele võrsunud. Seda kontrolli (piitsa) abil paika saada on raske, ikka oma seltsimeest/naiste vaheline teema. Aga eks siis tekiks ka suurem vastutus, kui tead, et jääd nii saagist kui loast (24 tunni pärast) ilma.
jyri

Re: Kaugpommitamisest

Postitus Postitas jyri »

kirp kirjutas:Feenil muidugi õigus - hea koer otsib ka kilomeetri pealt maha jäänud looma üles. Aga paljud meist sellise koera ligi saavad võtta kui kasvõi suvel sokujahti minnakse või pukis siga passitakse? Mul endal on tunne (loodetavasti vale), et haavamist ei kiputa loale märkima nagu tarvis. Ju ei ole veel seaduskuulekus sellisele tasemele võrsunud. Seda kontrolli (piitsa) abil paika saada on raske, ikka oma seltsimeest/naiste vaheline teema. Aga eks siis tekiks ka suurem vastutus, kui tead, et jääd nii saagist kui loast (24 tunni pärast) ilma.

Olemegi ringiga seadusekuulekuses tagasi.Egas see haavamise märkimata jätmine ainus"patt" pole.Ja koertega pole probleemi-kui omal pole,kutsu naabrimees/tuttav koeraga.Ka mina sõidutan 100% jahtidel koeri kaasas,isegi suvel,nagu tulekustutit-äkki läheb 1 kord vaja ja polegi võtta kuskilt.
Aga miks ei taheta haavamisest/möödalasust teavitada,on muidugi omaette küsimus :M
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Kaugpommitamisest

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Ka mina sõidutan 100% jahtidel koeri kaasas,isegi suvel

Ka minul on koer 99,9 % jahilkäikudest kaasas.
ikka lõbusalt
kakk
Postitusi: 66
Liitunud: K Jaan 19, 2011 10:04 pm

Re: Kaugpommitamisest

Postitus Postitas kakk »

Kaugpommitamisest arvan ma niipalju, et kui jahimees ainult metsas laskmas käidakse ja saab oma laskmiskogemuse ainult jahikäigus siis ei tasuks ma arvan et üle 150-200 võtta, aga kui käidakse tiirus harjutamas(ma tean et tiirus pole see mis metsas) aga point ikka selles kes vähegi trenni teeb sellel silm ja käsi usaldavam.
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Re: Kaugpommitamisest

Postitus Postitas reimakas »

Praktika, kogemused(tunned oma relva ja moona omadusi), mõtlemisvõime ja treeningud tagavad eduka laskmis tulemuse. On selleks vahemaaks siis 15m või 300m. Kogu kunst....
See, kes tapab, pole veel jahimees
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Kaugpommitamisest

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

aivar00 kirjutas:tsiteerin:
Ka mina sõidutan 100% jahtidel koeri kaasas,isegi suvel

Ka minul on koer 99,9 % jahilkäikudest kaasas.




Ka minul on jahikäikudel verejälge otsiv taksikoer kaasas. Aga, kui keegi on puhtalt mööda lasknud või mingi väikse "riivaka" tekitanud, tuleb minu koer pärast 10 min müttamist etteheitva näoga metsast tagasi välja :cry:

Järelikult, laskmine ja täpne laskmine parima laskemoonaga (mis annab parima tulemuse) on ülimalt tähtis! 8) Koertekarjaga mööda metsa tuuseldamine pärast lasku ei pruugi midagi anda! :oops:
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Kaugpommitamisest

Postitus Postitas Motorist »

Ei pea ennast "kaugpommitajaks", kuna üldjuhul katsun looma lasta ajus alla 80m ja avamaal kuni 150m ja seda lihtsal kaalutlusel...nende maadeni suudan kindel olla :lol: tabamuse kavliteedist ja kuuli/padruni tapmisvõimas (seda just 30-06 ja 7x57 korral). Kuigi on ka minul 180m hirvepull ja pea 200 põder lastud (30-06)...aga need on pigem erandid...kindlasti ei hakkaks jooksvat siga üle 300 laskma..see on ikka juhus, kui tabad (kui just ei ole eriklassi snaiper). Ja ega see möödalask Eestis ka midagi laskjale maksma lähe...tavaliselt kaasjahimeeste hurjutamine või oma südametunnistus, kui verine loom metsa jääb. Teine asi on siis, kui selle lasu eest pead korraliku summa välja käima...näiteks nagu Aafrikas. Kui paljud mehed teist siin oleks 250-300m või enamalt meetrilt valmis pauku tegema, kui lask maksaks 10 000 ja enam krooni :D . Reeglid seal karmid...pauk käinud veri maas...raha sinu rahakotist läinud, vaatamata sellele, et looma kätte ei saadud. Hakkaks vist mõtlema, enne kui sõrme kõverdad.
Omal kogemus paarist aafrika käigust ja "kauglaskudest" olemas. 275m kudu ja 310m gemsbok...aga kaliibriks ei olnud mitte 308, ega ka 30-06 vaid 9,3x64 brenneke, mille 293gr RWS UniClassic kuuli energia veel 300m juures 3500J. Ja juhendajaks kõrval aastate kogemustega PH, kuhu ja kuidas lasta...
Kudu kukkus sinna kus kuul teda tabas...gemsbok käis küll lasust külili, kuid siis ajas end püsti ja liikus 300m kopsu paguga edasi, kuni 2 kuuliga talle 30m kauguselt kõrva taha sügasin(nii PH käskis)...
Püss sisse lastud MRD 165m, mille juures kuuli tabamiskoha kõikumine vaateliini suhtes 0-200m ca 5cm piires.
Aga nende laskude juures olid ka õpetajad korralikud (üks endine erivägede snaiper, teine eluaegne PH) ja tingimused lasuks pea ideaalsed...vaba laskedistants, päikesepaisteline pea tuuleta ilm...Kudu lastud kolmjalalt ja Gemsbok lamades. Mõlemad loomad liikusid vaiksel süües (st pea seisid).
Samas ka S.T kogemus kui Blue wildebeest vajas 4 laksu 3 tundi ja 10 km jälitamist enne kui maha jäi...neist 3 lasku olid tabamisalas, kus normaalne eesti põder oleks 100-200m igal juhul koivad välja sirutanud (sh ka esimene lask)...
Muuseas need ameerikamaa mehed, kes "pikamaa jahti" viljelevad istuvad päevade viisi oma kodulaboris erinevaid laadimisi ja kuule proovides ja teise sama palju tiirus oma võimeid harjutades ja laskemoona täpsust testides. Ja ega kõik torud ja laskemoon ka nende laskude sooritamiseks sobigi...kuna ei ole laadimise alal suur "spets", siis ei hakkaks siin kaasa rääkima
Isapull
Postitusi: 57
Liitunud: E Okt 23, 2006 10:35 am

Re: Kaugpommitamisest

Postitus Postitas Isapull »

reimakas kirjutas:Praktika, kogemused(tunned oma relva ja moona omadusi), mõtlemisvõime ja treeningud tagavad eduka laskmis tulemuse. On selleks vahemaaks siis 15m või 300m. Kogu kunst....


Olen Reimaka'ga nõus, rõhutaks just mõtlemisvõimet, mis võtab jahimehe valduses oleva tulejõu kokku, s.h. relva ja moona ning harjutamisest saadud kogemuse ning suunab selle eduka jahi tulemiks. Selge see, et Jahiõnne peab ka olema ja selleks tuleb metsa minna eelkõige puhta südametunnistusega ja hea tundega. Jutt kisub ehk kellegi arvates empiiriliseks, kuid loodan, et paljud teavad, mis tunne see on ja mida ma sellega mõtlen. Eks ikka enamus meist käib metsas seda head tunnet saamas, mitte liha või trofeed taga ajamas. Samuti võib veel parema heatunde saada tegemata jäänud lasust, kui kogu olustik tervikuna (kaugus, nähtavus, teadlik kogemustepagas jms) tundub kahtlane, et edukas lask teha. Ka see näitab mõtlemisvõimet ja kindlasti ka suhtumist ennast ümbritsevasse keskkonda - vastutusvõimet.

Olen mõelnud, et elu kvaliteet on enesetunde küsimus, kui tunned end hästi, siis nii ongi - seega, selge mõistus, emotsionalne tasakaal ja oma varustuse tundmine annavad kokku põhjuse teha pikemaid laske. Kui midagi neist tundub kahtalsena, pole põhjust üldse või siis äärmisel juhul üle 150 m kaugusele pauku teha.

Tervitab,

IP
Vasta