Vasak juhtsilm laskmisel vasak õlg ja paremakäelisus

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
valaskalakene
Postitusi: 72
Liitunud: N Mai 17, 2007 1:31 pm

Re: Vasak juhtsilm laskmisel vasak õlg ja paremakäelisus

Postitus Postitas valaskalakene »

mrr kirjutas:Poleks arvanudki, et nii palju "kaaskannatajaid" leidub! :)

Valaskalakene, kaua Sul selle silma harjutamisega aega läks? Kuigi kui ma ka vasaku silma kinni panen, siis paremaga läbi optika täna nö. pilti naljalt teravaks ei saa... Mul muidugi käed tahavad vasakult õlalt lasta ka. :roll:


4000-5000 lasku. Suht libedalt läks. Ma arvan, et see sõltub peamiselt ajast, et kui muidu ka näiteks mereröövli sidet kannad mõnda aega siis võib päris ruttu ümber harjuda.
See on puhta "tarkvara", mitte "riistvara" küsimus. Kui inimesele prillid ette panna, mis pildi pea alaspidi keerab, siis nati aja pärast keerab aju jälle pildi õigeks.

Ma arvan, et kui käed tahavad vasakust õlast lasta ja vasak silm juhtsilm, siis lasegi vasakust. Muidu on ikka jube vägistamine.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Vasak juhtsilm laskmisel vasak õlg ja paremakäelisus

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Ma täis vasakukäeline. Juhtsilm kah vasak. Puht jonni pärast juba olen soetanud omale kõik laskeriistad vasakukäelised. Nii kuuli, kui sile poolautomaat, sile tiirupüss, vintraudsed poltlukud. Ainuke, mis ma pole leidnud ja pole väga viitsinud otsida kah on ääretulepadruniga poolautomaat. Poltlukku laen ringi ilma püssi õlast liigutamatta. Paremakäelisest relvast tulistamine on ju ilge nu..... Kaba vale, kaitseriivi peab paljudel vajutamise asemel õngitsema jne.. :lol: Vasakukäelised ja vasaku juhtsilmaga, muretsege omale vasakukäeline püss. Väikese vaevaga on see võimalik. Ah jah, vibu on kah vasakukäeline! (y)
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Vasak juhtsilm laskmisel vasak õlg ja paremakäelisus

Postitus Postitas mrr »

Andrus, oled Sa proovinud kunagi mõnda vasakukäelist püssi müüa...?
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Vasak juhtsilm laskmisel vasak õlg ja paremakäelisus

Postitus Postitas Andrus Michelis »

A miks ma peaks neid müüma? Kunagi üks tahtis hirmsasti osta aga ma ikka ei raatsinud müüa.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Ten
Postitusi: 161
Liitunud: K Mai 13, 2009 10:06 pm

Re: Vasak juhtsilm laskmisel vasak õlg ja paremakäelisus

Postitus Postitas Ten »

Võlusõna on Soome,sealt leiab suht lihtsalt.Aastate eest otsis sõber vasakukäelist relva.Kõik tolleaja Tallinna poed lubasid saata pakkumisi ja kui paari kuu jooksul polnud saadetud ühtegi,sõtsime Soome.Teisest poest tulime tunni pärast välja ja käed olid löödud kolme relva ostmiseks,kõik vasakule käele.Paari nädala pärast olid sõbral relvad kodus.
Tore oli veel see,et need ei olnud ainukesed vasemakäe relvad,vaid oli valida erinevate markide ja kaliibrite vahel.
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Vasak juhtsilm laskmisel vasak õlg ja paremakäelisus

Postitus Postitas valgeronk »

Aastaid tagasi tegin ühele kaaskannatajale uue karabiini pära.Asi oli nimelt selles,mees lasi püssi paremalt õlalt aga sihtis jäärapäiselt vasaku silmaga??? Ütlesin,õpi ümber.Mees vastu,pole tähtis palju töö maksab aga tee valmis.Tegingi,kohendasin-kohendasin ja laskma ta sellega hakkas.Köige müstilisem, laskekatse suurulukile sooritas ühe seerjaga.
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Re: Vasak juhtsilm laskmisel vasak õlg ja paremakäelisus

Postitus Postitas frukt »

irw ,ma poisikesena lasin nii siledast ja mitte halvemini ku praegu,pikk pära peab lihtsalt olema ,eesti jahimehest on nagu silma hakanud et hr.Hvon Stackelbergil mitu pilti kus optika viidud küljele ,päris hea aga see vast minu münditaskule liig :D
Vasta