VSS ja Kombi võistlused

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: VSS ja Kombi võistlused

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:

praegune suurulukikatse ei toimi nii nagu ta peaks (kaua ma käin suurulukikatsel makstes ainult 4 eurot, selleks isegi ma ei pea püssigi kotist välja võtma) :lol: ;

Mina kommenteerin seda nii : teise silmas pindu näed, enda omas palki ei näe.
Miks sa siis ise käitud nii :M Äkki võtaks ikka püssi kotist välja ning näitaks ka teistele, et laskekatse reaalselt sooritada suudad :oops: . Samuti ära unusta ka kaasjahimehi seda tegema julgustamast :lol: .
Lõppkokkuvõttes petad ju iseennast mitte nn. katse vastuvõtjat või mis :M

Võistlustel osalemine isegi nn. oma seltsi sisestel on kindlalt nn. finantsi taga. Edasi juba enda viitsimine asju paika sättida (vaba aja leidmine). Nende "takistuste" ületamisel alles kaeks "kõrgemale ja kaugemale"...
Eelmisel aastal Kütiliinil sai võistlema tulijaid toetada seltsi poolt nn. 1 karbi padrunitega. Ja näe imet - osalejaid kohe päris palju. Mis sellest, et padruneid vähe ja tulemused kehvad olid - harjutasid kätt kasvõi jahihooajaks (y) .
ikka lõbusalt
arv
Postitusi: 88
Liitunud: K Mai 05, 2004 9:18 am

Re: VSS ja Kombi võistlused

Postitus Postitas arv »

kakuke kirjutas:Kui kodus omal asi ei toimi, ei tähenda see veel automaatlselt seda, et mujal nii ongi.


Sellepeale ütleks nii, et kui ma kiiruse ületamisega politseile vahele jään ja politseinik minukäest altkäemaksu küsib siis ei tasu arvata, et ta ainult minukäest seda küsib. Ning teised sama teo eest saavad täierauaga trahvi. :roll:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: VSS ja Kombi võistlused

Postitus Postitas kakuke »

Pigem ütleks, et mitte iga politseinik selle ühe pärast pole veel automaatselt pistisevõtja. Tõsi ta on, et tilk meepotis rikub kogu mee, aga automaatselt kõike negatiivset üle kanda kõigeks ... Muud ei oska öelda, kui et tule näiteks Tartusse laskekatset tegema ja proovi läbi saada kas või ühe silmaga vähem, kui lubatud. ;) Kõva mees oled, kui saad sedasi siin läbi. :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: VSS ja Kombi võistlused

Postitus Postitas honkomees »

ja võiks ka öelda, et pole näinud "kotist püssi välja võtmata" laskekatse tegemist, ei Võrumaal, Tartus ega Valgas, kus ise või tütar on katsel käinud. Mäletan, et üks aasta oli meie meestel, kes Valgas käisid, üsna mitmel probleeme katsest läbisaamisega.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: VSS ja Kombi võistlused

Postitus Postitas Pauli »

Vaherepliigina tuletan meelde, et Arles mitte laskekatsete kohta ei küsinud :lol:
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: VSS ja Kombi võistlused

Postitus Postitas Arles »

Vastamise ja järeldustega pisut jännis olles, olen siiski püüdmas korraldada siin tagasihoidlikult Eesti Meistrivõistlusi VSS-is ja Kombis. Ja enam aru ma ei saa, kas ikka peaksin seda tegema. 5+5 võistlejat on igati kurb number ses registreerumise loetelus.
Nii kurb tunne, et annaks või kohe ameti kellegile üle ..
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: VSS ja Kombi võistlused

Postitus Postitas Tiit Karp »

Las ma siis olen see paha pois, kes ütleb välja seda, mida teised ei julge.
Vaatame natukese meie laskmise ajalugu. Kombiga alustades viisid võistluse läbi Levandi VSS-i ja Bobrov haavli laskmise. Haavli laskmisel märkisid TAJASK-i mehed kes ise ka lasid. Osavõtutasu oli sümboolne. Oli ka tagasihoidlik auhinna laud. Vintrelvi oli meestel veel vähe ja tihti lasti ühest püssist mitmekesi. Osavõtjaid oli 50 kanti.Mäletan, et osavõtjaid piirati 50-le. Esimesed rahulolematused hakasid tulema kui osavõtumaks kerkis 50kr. VSS.s ja 150 kr. haavlirajal. Ja sealt edasise hinnatõusuga hakkas ka osavõtjate arv vähenema. Ilmselt meie elutase ei ole veel nii kõrge, et võiksime kuldtaldrikuid lasta.
Minu arvamus on, et ka 2 ja3 juunil saaks hakkama VSS-i rajal ühe kohtuniku ja sekretääriga. Kleepida ja kujusiid vahetada võiks vabad võistlejad. Samuti jooksvasea rajal saavad kleepimisega hakkama võistlejad. Haavli rajal rajakohtunikud võivad edukalt olla võistlejad. Kui see aitaks osavõtutasu normaalseks viia, küll siis ka osavõtjate arv tõuseb. Ei ole kuhugi kadunud relvad, ega soov lasta, vaid kõik on kinni hinnas. Hetke poliitikat vaadates tundub, et laskmine jääbki ilusate ja rikkaste lõbuks, või tekkib mingi alternatiiv.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: VSS ja Kombi võistlused

Postitus Postitas kakuke »

See oli vist aastat viis või kuus tagasi, kui siin samas foorumis oli teemaks, et asi hakkab liiga kalliks minema (siis olid ajad paremad, kui täna), siis arvati, et osavõtjate arvu tulekski piirata tiitlivõistlustel.
Tiit on õige mõtte välja öelnud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: VSS ja Kombi võistlused

Postitus Postitas Arles »

Eesti MV sel aastal on kallid, tõesti on. Kõige suurem osa kulub haavlirajale ja väiksem osa kuulirajale. Sellel aastal ma tõesti on vaja kohtunikke - neid kohtunikke, kes Euroopa MV teenindaksid testida. Ei saa muidu minna suurele võistlusele vastu.

Järgmise aasta kõikide võistluste ettepanek ja selle aasta jooksva sea ja põdra võistlused plaanin korraldada nii, et on kaks osavõtutasu. Kallim neile, kes ei soovi kohtuniketööd teha ja soodsam neile, kes soovivad. Haavlirajal on rohkem olnud probleemiks võistlejatest kohtunike kvalifikatsioon aga püüame siis selle teema järgmiseks aastaks lahendada.

Aga selle aasta Euroopakad ja Eesti MV - palun tulge ja osalege - või kuidas peaks olema korraldajal motivatsioon selliseid üritusi teha ja riiki tuua?

Ahjaa - auhinnalaud - ühele võistlusele auhinnalaua korraldamine on päris suur töö, mina seda ajaliselt teha ei jaksa enam. Kui on abiline, kes sponsorid läbi käib - rõõmuga nõus.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: VSS ja Kombi võistlused

Postitus Postitas kakuke »

Ausalt öeldes ma isegi tunnen Arlesele kaasa, kes seda kõike vedama peab. Lihtne tal pole hetkel ja tunnustuse on kindlasti ära teeninud selle koorma vedamise eest. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: VSS ja Kombi võistlused

Postitus Postitas baddmann »

Arles kirjutas:...Järgmise aasta kõikide võistluste ettepanek ja selle aasta jooksva sea ja põdra võistlused plaanin korraldada nii, et on kaks osavõtutasu. Kallim neile, kes ei soovi kohtuniketööd teha ja soodsam neile, kes soovivad. Haavlirajal on rohkem olnud probleemiks võistlejatest kohtunike kvalifikatsioon aga püüame siis selle teema järgmiseks aastaks lahendada.....


Et mõni maksab vähem ja saab selle eest veel "võimaluse" kohtunikuna käkkida kah :)

BM
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: VSS ja Kombi võistlused

Postitus Postitas Feen »

Siin sooviks BM poolseid näited kuidas, kus ja millel võistlejatest kohtunikud on asja käkkinud. Nt VSSis. Või, kuidas seal on väga võimalik käkkida, neil kes on sellisel tasemel, et suudavad lasta ja võistelda ka. See siis tehniline pool.

Ma mäletan kunagist arutelu litsentsi teemadel. Et see tabab võistluslaskmise ära. Ise arvasin, et litsents on normaalne nähtus ja kuidagi peab lisaraha tulema. Mis siin salata, endal pole peale ühte aastat litsentsi olnud. Põhiline mure on see, et VSSi olen jällegi lasknud 2 aasta kohta ühel korral (kokkutuleku võistlusel) ning kui trennina laskmist pole, siis tegelikult ei ole seda torget, et läheks ja võistleks. Võimalik, et mõnelt võistluselt põikaks ajaviiteks läbi aga kuna jutt on meistrikatest, siis on litsentsi vaja ning põikamine ei tule ka plaani (lisaks sellele, et Tartus ei saa VSSi isegi kuiva hästi teha... kuigi, vajadusel on ka see võimalus leiutatud). St, et mõne mehe kahtlus, et lintsents ja kallim osalustasu maandavad võistlushuvi, on tõeks saanud. Äkki peaks ikkagi Eestikatele võistlema minema, saaks oma elu parima koha :D
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: VSS ja Kombi võistlused

Postitus Postitas hendrik »

Feen kirjutas:Siin sooviks BM poolseid näited kuidas, kus ja millel võistlejatest kohtunikud on asja käkkinud. Nt VSSis. Või, kuidas seal on väga võimalik käkkida, neil kes on sellisel tasemel, et suudavad lasta ja võistelda ka. See siis tehniline pool.

Äkki peaks ikkagi Eestikatele võistlema minema, saaks oma elu parima koha :D


BM tookord ei olnud võistlemas aga eelmisel aastal alustati CSP Eesti meistrikaid ühel rajal uuesti, kuna kohtunik suutis enamvähem pea kõik valesti teha, mis 10min jooksul võimalik oli. Rajal oli laskmas mäletamist mööda vähemalt kaks inimest, kes tulid sel päeval Eesti meistriks saama.

Ilmselge vahe haavli- ja kuulivõistluse rajakohtuniku tööl on asjaolu, et haavlikohtuniku töö on avalikum ning suurema surve all, seega peavad kohtunikud olema pädevad ja keskendunud. VSS tuleliinil märkijatel on töö pisut rahulikum, mõni mees on seda isegi lõdvestavaks nimetanud. Ise on olen olnud kohtunikutööga hõivatud nii kuulirajal kui haavlivõistlustel ning mind see töö segab ning väsitab st mõju minu lasketulemustele on olemas. Pooldan pigem kallimat võistlust ja selle nautimist kui lihtsalt "tööpäeva lasketiirus".

Arles kutsus ju laskma - mine lase ja tee oma parim. Seda ju soovitigi.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: VSS ja Kombi võistlused

Postitus Postitas baddmann »

Arles kirjutas:... Haavlirajal on rohkem olnud probleemiks võistlejatest kohtunike kvalifikatsioon aga püüame siis selle teema järgmiseks aastaks lahendada....


Mina vihjasin sellele ütlusele siin. Kui ühelt poolt on võistlejatest kohtunikud veidi ebakindlad (nagu ka ma ise, mistõttu ma heameelega ei olekski võistlejast kohtunik mitte kunagi), siis teiselt poolt jääks selle diferentseeritud osavõtutasu korral kohtuniku valik rahakoti määrata. Veidi naljakas minu jaoks.

Seega jutt haavlilaskmisest minu poolt, mitte kuulilaskmisest.

BM
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: VSS ja Kombi võistlused

Postitus Postitas Feen »

Ahaaa, ma ei tea haavlilaskmisest midagi. Kuuli laskmise juures on enamasti (harjutamisel) nii, et ise lased, ise vaatad, loed punkte, ise kleebid jne. Kui seda tiirus ise teha, siis ei tohiks võistlustel ka keeruline olla. Võibolla on asi selles, et ma ei märka mõnda punkti siia-sinna minemas ning medaliheitlusesse sekkumas ei ole. Vastasel juhul oleks kindlasti ainult laskmas. Arvatavasti on selliset seltskonda veel, kes käivad huviga tulemusi märkimas ja edastamas ning keda see laskmise juures ei sega ning vabalt võib selle võimaluse välja pakkuda.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta