VSS ja Kombi võistlused

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

VSS ja Kombi võistlused

Postitus Postitas Arles »

Tere foorumirahvas.
Mida me peaksime tegema, et:
Eesti Karikavõistlustele VSSis ja Kombis tuleks rohkem osalejaid?
Eesti Meitrivõistlustele VSSis ja Kombis tuleks hästi palju osalejaid?
Euroopa Meistrivõistlustest Kombis (alaarvestustega VSS-is ja JKV-s) võtaks osa maksimaalselt palju Eesti osalejaid?

Võistlused lehel http://www.ejsl.ee

Vastuseid paluksin selliseid, mis omaksid sisulist väärtust - millistel tingimustel kirjutaja osaleks ise võistlustel.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: VSS ja Kombi võistlused

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Sama jutt käib ka offroadi ja atv foorumis. Kui keegi suudab töötava lahenduse leida, siis oleks sellega üle eesti laineid lüüa. Üldine pasiivsus on tabanud rahvast igatsugu ürituste osas.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: VSS ja Kombi võistlused

Postitus Postitas TiitR »

Andrus Michelis kirjutas:Sama jutt käib ka offroadi ja atv foorumis. Kui keegi suudab töötava lahenduse leida, siis oleks sellega üle eesti laineid lüüa. Üldine pasiivsus on tabanud rahvast igatsugu ürituste osas.

Sellel alal pigem mitte niivõrd huvipuudus, kui, et TÄPE, PUPE või PUPU :mrgreen:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: VSS ja Kombi võistlused

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Jah ,tundub ,et meie laskmine on seal kus ta parasjagu on ja minu arvates läheb ta veel kolinal allamäge.Meil on 5-6 meest tippus,(kes iga ilmaga lasevad 190....+)jagades omavahel piruka.Nende järgi tuleb veel mõnikümmend entusjasti ,kellel heade juhuste kokkusattumisel on vahel asja esi kümnesse ja see praktiliselt ongi kogu eesti kuulilaskmine.Mis minu pilguläbi meie laskmise ära nudib,on resurss.Lihtsalt kui mees on valiku ees ,kas osta autole bentsu v lastele süüa,siis esimene valik ei ole kindlasti padrunid.Ei ole mina see ütleja ,aga see "iga mees omas nurgas"nokitsemine kasu ei too.Vahest peaks EJSL tegelema ka moona (komponentide) hulgi hankimisega,kaasates ka väljaspoolt pealinna laskjaid.Võibolla midagi tehakse,aga minuni ei ole siiani küll ühtegi pakkumist jõudnud.Olen ise oma tutvusi kasutanud ja omi tuttavaid aidanud odava moona hankimisel ,aga hetkel on kõik mõistlikud pakkumised ära langenud.Igaljuhul selge on see ,et meie poe hindadega moona ostes eriti palju laskehuvilisi meil ei ole,ega tule.Olen mõlgutanud mõtteid üle minna 223-le ja seega odavale vene moonale,aga sellega on ka kuuldavasti omad probleemid.Kui me suudaks huvilisi varustada poe hinnast poole odavama padruniga(komponentidega),oleks kindlasti ka laskjaid rohkem.Oleks on aga ......!
Teine probleem on kuidas ikkagi stimuleerida neid väheseidki allesjäänud mehi võistlema.On ju nii ,et iga mees läheb ju võistlustele ikka võitma ja kui järjest jagatakse medalid samade 5-6 mehe vahel ,lõpuks loobutaksegi.Loomulikult ei keela keegi kellegil sama tubli olla ja rohkem harjutama,aga kui lihtsalt pole võimalusi,talenti jne. :?: Just selle pärast oleme me Järvamaal korraldanud ainult kinnisi võistlusi ,sest vastasel juhul kohalik mees lihtsalt ei osale.Kuigi peab tõdema ,et ka kohalikus mastaabis hakkab see üle eestiline sündroom välja kujunema,lihtsalt mõned mehed on tublid ja võtavad harjutamist päris tõsiselt.
Kunagi oli liikvel mingid taseme järgi meeste gruppitesse jaotamine,mis sellest on saanud? Kas ikka on õige,et mitte järku omav laskehuviline peab võistlema suurmeistrite ja esimese järgu laskuritega? Kas see ikka toob rohkem rahvast võistlustele? Kindlasti teeb see võistluste korraldamise keerukamaks,aga kuidas muidu oleks võimalik mehi stimuleerida? Keegi soovitas kohalike võistlusi korraldada,aga ka suurmeistrid on kuskil kohalikud ja samas peavad ka nemad võistelda saama,muidu oleks see ju nende meeste põhjuseta karistamine.
Minu arvates saaks siin suureks abiks olla just EJSL .Ka kohalikud võistlusprotokollid peaksid seal kodulehel kajastatud olema ja taseme arvestus peaks vähe tõsisemalt käima.Ehk annaks liidu abi odavamalt moona hankida ja operatiivne meeste taseme arvestus põhjuse nii mõnelegi mehele endale laskurlitsents omandada!?
Sai liiga pikk jutt ,aga need minu mõtted!
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: VSS ja Kombi võistlused

Postitus Postitas draiwer »

Oleksin osavõtja 2-3 juuni võistlustest,olen siis parasjagu Eestis aga esimene häda,et puudub laskurilitsents ja teine häda püssi kaal 5,4kg. Võistluskogemused on olemas litsentsita võistlustelt läbi aegade.Uut relva ei näe otstarbekaks vss laskmiseks osta ja jääbki minule ainult võistlused kus saan osaleda litsentsita ja raskema relvaga.No tegelt mul ikka tahtmist on ja kaalun erineivad võimalusi,et tulevikus ikka saaksin osaleda aga ajapuudus on minu suurim vaenlane.
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Re: VSS ja Kombi võistlused

Postitus Postitas lendorav »

1. Oleks vaja treenimise tingimusi Eestis kus VSS harjutada saaks.
2. Teha rahvaliiga nii öelda B grupp kus relvakaal poleks oluline ja peetaks eraldi arvestust koos autasustamisega nagu haavlis.
3. Eesti rahva üldine elatustaseme tõus :P
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Re: VSS ja Kombi võistlused

Postitus Postitas frukt »

3. Eesti rahva üldine elatustaseme tõus :P[/quote]


see ütleb kõik ja enamgi veel :M
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: VSS ja Kombi võistlused

Postitus Postitas draiwer »

B grupp,litsentsi nõudeta ja relva kaal vaba, oleks abiks.Sellest edasi tekib kindlsti isu pääseda A gruppi.
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: VSS ja Kombi võistlused

Postitus Postitas Tiit Karp »

Kui rääkida konkreetselt nendest võistlustest, siis tuleb rääkida individuaalselt nende meestega , kellel juba EM karastus olemas ja uurida miks nad on pasiivseks jäänud. Mõned aastad tagasi olid nad väga huvitatud EM-il osalemisest.
Kui rääkida kuulilaskmise populaarsuse tõstmisest, siis siin läheb jutt pikaks ja võin kergesti endale sütt pea peale tõmmata. Panen kirja lihtsalt mõned mõtted.
Laskmine, nagu iga spordiala vajab raha. Ma ei tea, et kusagil toimiks edukalt süsteem mis oleks rajatud laskuri taskule. Rahad on liikunud ikka mujalt ja laskurite panus selleks olnud minimaalne.
Kõigepealt tuleks hakata tõstma jahilaskmise populaarsust. On kujunenud stereoarusaam, et sellega tegelevad jähimehed põtrade paremaks tabamiseks ja seljakottide kaupa põdravorsti varumiseks. Kui võistlustulemused kajastatakse EJSL kodulehel ja võibolla mõnes blogis, siis sealt nad kaugemale ei jõagi. Kust võiks laskur toetust saada? Töökohast, vallast ja ehk ka mõnest maakonna rikkamast ettevõtest, aga selleks peaks olema pinnas ettevalmistatud. Hästi esinenud sportlasest tuleks poetada väike artikkel maakonna lehte või vähemalt lingi toimetaja meilile. Laskuri töökohale, valda ja ka mõnne rikkama ettevõte juhile võiks saata EJSL planketil taotluse stiilis, et laskur on näidanud häid tulemusi ja palun teda toetada Vabariigi au kaitsmisel. Sellise kirja saatmine ei ole kulukas, ega töömahukas ning võiks saata iga aktiivse laskuri kohta. Aasta lõppus võiks saata tänukirjad toetamise eest.
Spordiala saab olla jõuline kui on lai kandepind. Tuleb korraldada kohalike võistlusi kus potentsiaalsed meistrid avastatakse. Ei maksa kohe öölda, et see on kohalike mure. Kõik algab ikka eestvedajatest. Kui tahame rääkida jahispordi arendamisest, siis tuleks muuta ka suhtumist. Rääkida mitte jõupositsioonilt vaid heatahtliku suhtumisega. Kuidas saab laskur minna taotlema toetust kui ei esineta isegi oma ühistu nime all?
Eestvedajate tahtest ja suutlikusest meeskond luua, sõltub palju. Kui eestvedajad jäävad seisukohale, et teen seda töökõrvalt ja hea, et üldse teen, siis vanker jääb samale kohale.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: VSS ja Kombi võistlused

Postitus Postitas Arles »

Tänud seniste arvamuste eest. Tiidule ma sütt peale ei tõmba ja saan paljudest kriitikutest aru.

Olles suhelnud päris paljude maade laskuritega, on jäänud mulje, et laskureid toetatakse enam suurtes riikides, kuid isegi Saksamaal 90% omal taskul. Soomes teotatakse võistlusi, kuid sealgi ei ole asi tasuta.

Eestvedamisest. Jah, tõsi ta on, et seda tehaksegi põhitöö, pere ja treeningute-võistluste kõrvalt. Lihtsalt polegi seda raha palgaliste inimeste jaoks. Väikse riigi asi - sestap on minu järgmine küsimus - kuidas teid tänased ja tulevased laskurid kaasata paremini asjade korraldamisse ja planeerimisse. Et ei oleks kogu töö, vastutus ja kriitika ainult paaril hingel? Kuidas saaks nii teha, et näiteks laskur x, kellel on vaja saada ühte, teist või kolmandat toetuskirja, saaks selle ka ise tehtud ja sõbralegi valmistatud, mitte ei peaks ootama kuniks keegi ringiga tema peale mõtleb?
Kuidas saaks nii, et iga võistluse korraldaja teeks ise pressiteate, kui meil "keskuses" jõudu napib?
Kuidas saaks nii, et kohapeal tahetaks ja viitsitaks võistlusi teha, mitte ei korduks igaastane kalendrimure, kus me mangume tiire midagi tegema ja lõpeks on võistlus Laekveres ja 5 võistlust, mille korraldab Silma?
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
arv
Postitusi: 88
Liitunud: K Mai 05, 2004 9:18 am

Re: VSS ja Kombi võistlused

Postitus Postitas arv »

1) poleks vaja osalejatel ainult lisentsi;
2) muuta suurulukilaskekatse korda selliseks. et ennem ei saa põdra kütiliini kui oled käinud aasta jooksul vähemalt ühel võistlusel;
3) praegune suurulukikatse ei toimi nii nagu ta peaks (kaua ma käin suurulukikatsel makstes ainult 4 eurot, selleks isegi ma ei pea püssigi kotist välja võtma) :lol: ;
4) laskeinstruktorite, kes võtavad vastu suurulukikatsed, järele peaks ikka ka kontroll olema. :oops:
Võikski olla kaks laskekatset: üks metsseale ja teine põdrale. Et põdra katset saada, pead käima võistlustel. :roll:
Võiks olla pärast internetis tulemused üleval nagu kütiliinilaskmiselgi, sest mulle tundub, osad mehed on saanud oma suuruluklaskmiskatse lihtsalt ülal punkti 3 järgi. Siis on hea vaadata meeste tulemusi.
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: VSS ja Kombi võistlused

Postitus Postitas sax »

[quote="arv"]1) poleks vaja osalejatel ainult lisentsi;
2) muuta suurulukilaskekatse korda selliseks. et ennem ei saa põdra kütiliini kui oled käinud aasta jooksul vähemalt ühel võistlusel;
3) praegune suurulukikatse ei toimi nii nagu ta peaks (kaua ma käin suurulukikatsel makstes ainult 4 eurot, selleks isegi ma ei pea püssigi kotist välja võtma) :lol: ;

ja kes oleks siis need käputäis õnnetuid kes need põdrad kõik maha lasevad :lol:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: VSS ja Kombi võistlused

Postitus Postitas kakuke »

Kui kodus omal asi ei toimi, ei tähenda see veel automaatlselt seda, et mujal nii ongi.
Arlesele, vahendid, vahendid, vahendid ja veel kord vahendid (igasugused vahendid). Endal näiteks pole hetkel seda üleliigset 2k, et osta püssi peale optikat, mis oleks suurema suurendusega, kui 12x pluss karjuv vajadus igapäevaselt 100m tiiru järgi. Võistlus pole päris see koht, kus käia trenni tegemas. Minu võistlusaktiivsus kukkuski ära sellega, kui kukkus ära võimalus kasutada militaristide tiiru. :P
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: VSS ja Kombi võistlused

Postitus Postitas Tiit Karp »

Arles kirjutas:Tänud seniste arvamuste eest. Tiidule ma sütt peale ei tõmba ja saan paljudest kriitikutest aru.

Olles suhelnud päris paljude maade laskuritega, on jäänud mulje, et laskureid toetatakse enam suurtes riikides, kuid isegi Saksamaal 90% omal taskul. Soomes teotatakse võistlusi, kuid sealgi ei ole asi tasuta.

Eestvedamisest. Jah, tõsi ta on, et seda tehaksegi põhitöö, pere ja treeningute-võistluste kõrvalt. Lihtsalt polegi seda raha palgaliste inimeste jaoks. Väikse riigi asi - sestap on minu järgmine küsimus - kuidas teid tänased ja tulevased laskurid kaasata paremini asjade korraldamisse ja planeerimisse. Et ei oleks kogu töö, vastutus ja kriitika ainult paaril hingel? Kuidas saaks nii teha, et näiteks laskur x, kellel on vaja saada ühte, teist või kolmandat toetuskirja, saaks selle ka ise tehtud ja sõbralegi valmistatud, mitte ei peaks ootama kuniks keegi ringiga tema peale mõtleb?
Kuidas saaks nii, et iga võistluse korraldaja teeks ise pressiteate, kui meil "keskuses" jõudu napib?
Kuidas saaks nii, et kohapeal tahetaks ja viitsitaks võistlusi teha, mitte ei korduks igaastane kalendrimure, kus me mangume tiire midagi tegema ja lõpeks on võistlus Laekveres ja 5 võistlust, mille korraldab Silma?


Arles. Väidetavasti osa võistlusi on ära jäänud sellepärast, et ei pandud EJSL kalenderplaani. Korraldajate väitel ei ole mõtet võistlusi korraldada, kui ifo puudusel laskureid ei tule kohale.
Toetuse taotluskirja plankett on vaja valmis kirjutada, hiljem ainult nimed sisse ja ära saata.
Kas pressiteate peaks tegema võistluse korraldaja? Ütleme, et Haapsalu võistlusel olid edukad Võru laskurid. See, et seda kajastab Läänemaa press, kus Võrumaa laskureid vaevaltet keegi toetab, ei anna midagi. Võiks ikka olla keegi niiöelda oma korespondent, (pealegi ta saab selle eest ka väikese tasu) kes asjatundliku artikli vastavasse lehte poetab.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: VSS ja Kombi võistlused

Postitus Postitas Pauli »

Ise küsin, ise vastan:
Tiit Karp kirjutas:Kõigepealt tuleks hakata tõstma jahilaskmise populaarsust. ... Kui võistlustulemused kajastatakse EJSL kodulehel ja võibolla mõnes blogis, siis sealt nad kaugemale ei jõuagi.

Tiit Karp kirjutas:Kas pressiteate peaks tegema võistluse korraldaja? Ütleme, et Haapsalu võistlusel olid edukad Võru laskurid. See, et seda kajastab Läänemaa press, kus Võrumaa laskureid vaevaltet keegi toetab, ei anna midagi. Võiks ikka olla keegi niiöelda oma korespondent, (pealegi ta saab selle eest ka väikese tasu) kes asjatundliku artikli vastavasse lehte poetab.

Kui nüüd vaadata Tiidu varasemat ja hilisemat postitust, siis mina liidaks siit 1+1 kokku, et see "vastav leht" ei pea olema mitte Lääne või Võru kohalik, vaid võimalikult üleriigilise levikuga. Iseasi kuivõrd suured päevalehed sihukestest uudistest huvitatud on (häbi muidugi neile, kui ei ole).
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Vasta