Kärbes kirbule V

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Kärbes kirbule V

Postitus Postitas kakuke »

8 juuli hommikul kell 10:30 on võimalus Tartumaal Uniküla lasketiirus foorumirahval võimalus lasta 300m.

AsukohtOletan, et tulijad hakkavad liikuma Tartu poolt (kes soovib seletust kuskilt mujalt, andku teada). Tartust tuleb sõita mööda Võru tn kuni linna lõpuni välja. Sealt edasi sõites vahetult enne raudtee ülesõitu (sinna ei lähe) on viit Ülenurme otse edasi (suunaga natuke vasakule). Mööda viimast teed mõned sajad m kuni tuleb viit Kurepalu ja Roiu. Sinnapoole tulebki minna. Läbi Kurepalu ja Roiu välja (mõõtsin, et linnast on Roiu ca 11 km). Roius jõudes kohe esimesele suurele ristmikule, tuleb minna otse üle selle (seal näitab viit Lootvina 12). Piki läbi Roiu 1,7km kuni Sillaotsani, kus asfalttee keerab paremale (seal ka viit Lootvina 10). Mööda seda edasi 3,1km (ületate Mõrajõe, Roiu saab läbi ja hakkab peale kruusatee). Tuleb ette ristmik (Uniküla rist viitadega Reola 9 ja Hammaste 6), kust saab ainult kas paremale või vasakule. Keerata tuleb vasakule (Hammaste suunas) ja 300m edasi (selle sees ületate jälle Mõrajõe), kus tuleb ristmik enne tõusu ja silt Lootvina 7. Tulebki keerata siis paremale Lootvina poole. 1,0km otse edasi ja tulevad majad, kus bussipeatus nimega "Metskonna". Kohe mõned meetrid edasi on jurakas mänd vasakut kätt ja tee ning roheline silt "Riigimets". Mööda seda teed (männi juurest vasakule) tulebki minna 2,3km, kuni tuleb vasakul pool ainuke maja tee ääres ja kohe peale seda maja on langus ning paremat kätt languse lõpus on tee paremale. Sealt tee otsast ongi juba lasketiir näha. Panen kindlasti üles suure männi juurde ja siis tiiru teeotsa juurde mingid viidad.
Märklehed jäävad endisteks, märgi 10 ala nagu ikka 1 toll (25,4mm).
Mida teeme? Laseme 10 lasku lehte, mille üle arvet peame ja lõpuks parima kärbseküti välja selgitame. Neile võistluslaskudele eelnevad soovi korral proovilasud. Nende arvu piirama ei hakka. Aega ei piira.
AutasustamineParim kärbsekütt saab karika.
Võistlusrelvadest. Kindlasti kesktulepadruniga vintrelvad.
Laskeasend Nagu ikka, vaba. Väga hea meelega näeks abikäsi, kes ise kaasa haaravad kodunt laskmislaua vms.
Kaart kuhu lähtuvalt Tartust tulla on siin: http://www.marandi.fie.ee/gallery2/main ... temId=1645
Ohutustehnikast Loodan, et kõik tulevad kohale heas usus ja hea tujuga. Tahavad nautida hästi aega ja kellegile peavalu valmistada ei taha. Lühidalt, ohutustehnikast peame kinni, oleme kained ja enda järelt koristame kenasti ära.
Registreerumine Võimalusi on mitu. Andke siin selle teema all märku, saatke privaatsõnum või e-mailiga janekkuld@hot.ee
Toit Mingit suppi saab kindlasti ka koha peal.
Raha: osavõtutasu on 4 eurorubla.
Jagan infot ja vastan küsimustele ka telefoni teel
56 657 489 nimeks Janek
Kui on huvilisi, siis see kolmap 4 juuli (ja tegelikult ka 11 ja 18 juuli)peale kelle 17:00 on võimalus seal trenni teha, aga see tuleks eelnevalt minuga kokku leppida, kuna algusaeg võib veniv olla.
Registreerunud:
1. Kakuke
2. Aadu kadakas
3. Arv
4. Mosse
5. Tuuker
6. Jaan
7. Jaanika
8.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aberukk
Postitusi: 97
Liitunud: P Dets 18, 2011 2:26 pm

Re: Kärbes kirbule V

Postitus Postitas aberukk »

Äkki oleks võimalik ka paar-kolm paremat tulemust (märklehte) siia üles riputada ja väheke kommi. ka kus poolt tuul ja kui vali.Siis saaks asjast mingi ettekujutuse .Tulevikus oleks plaan omalgi sellisest üritusest osa võtta,kui teil just vanuse piirangut ei ole :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kärbes kirbule V

Postitus Postitas kakuke »

Kui hommikul ärkasin, ladistas õues kõvasti vihma sadada. Mõtlesin, et täitsa tuksis. Kui äratuskell karjuma hakkas, oli vihmasadu asendunud päikesega. Kuna foorumis oli registreerimist suht vähe, mõtlesin, et huvitav, kas tulebki 4-5 mehega laskmine. Kui kohale sain, oli pilt hoopis teine. Pikk autode rivi oli juba värava taga. Paistab, et mingi püsikontingent on tekkinud, kes ikka ja jälle tulevad 300m laskma. See on tore. Vesteldes rahvaga, tuli välja, et nii mõndagi on foorumi ebaprofesionaalne lartsumine ära tüüdanud. Ise arvan, et need on need vennad, kes punnitavad oma laskekatset 50m peal ja Kärbsel neid paraku ei näinud. Aga muidu kõvad mehed küll. Kahju, kui sedasi oluline hulk infot siia foorumisse ei jõua. Aga nägin ja kuulsin ise nii mõndagi, mida muidu poleks kuulnud ja oli mida kõrva taha panna (ikka ja jälle). Mõni on ikka väga kõvasti arenenud edasi, palju tehnikat soetanud ja ennast arendanud. Ega teisiti süvitsi tegeledes saagi. Üks näiteks oli kohe 300m laskmise jaoks eraldi püssi ehitanud (sellest tuleb ka pilt). Ilmaga oli nii, et algul oli hea lasta ja lõpus ka. Vahepeal lõõskas päike, mis nii mõnegi tulemuse ära rikkus. Suhteliselt tuulevaikne oli, tuulekiiruse mõõtja näitas kiiruseks 0,2-2 m/s. Tore päev oli ja tänud kõigile, kes kohale tulid ja aitasid selle meeldivalt mööda saata. Eri tänud Arvile, kes mind koha peal aitas.
Panen siia paar pilti võitja märklehest ja temast endast. Päeva peale katsun midagi ka foorumi albumisse lisaks saada.
Manused
Kärbes kirbule 2012_07_08 020.jpg
Kärbes kirbule 2012_07_08 024.jpg
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kärbes kirbule V

Postitus Postitas kakuke »

Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Kärbes kirbule V

Postitus Postitas aadu kadakas »

Kuidas ma kärbest kirbule ei saanud
Kui Kakuke „Kärbes kirbule V“ foorumis välja hõikas, siis esmane ambitsioon oli end kähku kirja panna. Noh, et jõuaks vähemalt regamises esikolmikusse. Jõudsin, hõbeda sain... Spordivärk.
Hakkasin padruneid mõtlema. Küsisin mitmelt poolt. Igal mehel oma eelistused, mis pidid kõikse paremad olema. Võtsin Küti Ärist Sako Arrowhead II. Teate küll, sellised ilusad musta otsaga asjandused. Mis seal salata - kallid ka. Olin eelseisva „kõksimise“ ootel väga positiivselt meelestatud. Üritasin suurpäeva eelõhtul otsida rohkem infot kaugema laskmise kohta, kuid eriti targaks ma end ei studeerinud. Vast seda, et täpsuslaskur pole snaiper ja nimetus snaiper tuleneb kurvitsast. Mis seal ikka, kurvitsaid sai ikka omal ajal lastud küll. Tikutajaid siiski vaid mängulennul vaimustusega imetletud.
Sõites olulise päeva hommikul Tartu poole aga hakkas kohale jõudma, et ... oot-oot, 300 meetrit. Võtsin kõne ühele asjatundjast sõbrale. Ärevus vaid suurenes. Ah-jaa, asend, fikseerimine, moon, tuul, päästmine, hingamine... ega väga palju vist muud polnudki. Mõned nüansid soovitas ta küsida ühelt tuttavalt pärissnaiprilt. Targu ei hakanud seekord helistama.
Õnnestus Kakukesele vahepeal tuulde saada ning seega oma üks viltusõitmine ära siluda. Lasketiir, hulga rahvast ning küsimus: kas sinna taha otsa ongi 300 meetrit? Oligi. Plätud hakkasid villi hõõruma, kui tagasi sain. Arusaadav, miks meestel jalgrattad kaasas olid. Ja siis see algas...
Kärudest ilmusid esile suured pukid, mida algselt võinuks piimapukkideks pidada. Selle vahega, et piimapukk oli kolme astmega ja vanamemmed kiigutasid alumisel astmel piimavedu oodates jalgu. Neil siin aga sai peaaegu nagu koolipingis istuda. Selleni mu arusaamine veel küündis. Siis aga toodi välja mingi raudne kolmjalg, mis küll meenutas pigem treipingi-sarnast eset. Siis tulid esile relvad, lisavarustus ja mulle sugenes meeltesse üha enam hämmeldus – kuhu ma sattunud olen? Nagu mingi kiirendusvõistluse baikerite kogunemine, kes arutlevad nitro koguse ja rõhu üle paagis. Ja mina oma Tikkaga ilma lisadeta nagu mingi mopeedivend, kellel veel teine käik kehvasti sisse läheb. Pole hullu, mõtlesin, küllap tuleb vaikselt asjasse sisse elada. Aga jube põnev hakkas miskipärast. Ühe nüansina toon esile kaaskondse märkuse, et mu püssi kiiker tuleks „igaks juhuks“ 5 pealt 10 peale keerata. Hiljem mõistsin, et tegelikult peaks keerama 20 või 30 x peale, aga kus siis mul sihuke... Kellegi relval oli kiiker sama pikk, kui toru. Ja keegi rääkis laskemoonast, laadimisest ja kogu sellest kupatusest laduselt, ilma pausideta nii, et mul tekkis tahtmine öelda: „Aa, ma täiesti juhuslikult tegelikult sattusin siia alale...“
Tulid esimesed tulemused ning ühel mehel oli mure näos, kui nägi märklehe keskel olevaid auke. Ilmselgelt polnud rahul. Mina aga olin juba väga rahul, et selliseid tulemusi nägin. Tõepoolest.
Nii, panin kiikri ette – kus see kärbes siis on? Kus see märkleht üldse on? Ja-jah, niitristi ja kesktäpi taga peidus. Kui oma proovilaske tegema hakkasin, siis õnneks olid olemas Arv, Kakuke ja keegi, keda ei tundnud. Mu Tikka tuuniti laskmise jaoks ära. Ette tekkisid jalad, taha mingi spetsjom padi ning soovitati ka proovida teiste padrunitega. See keegi teine soovitas padja teistmoodi panna. Paningi, vastuvaidlemata, sest enne olin ta laskurvesti seljal näinud viidet Eesti koondisele. Algus oli lihtne. Ükski pauk lehte ei läinud. Pidevalt kontrollisin, et ega kogemata mõnd teist märklehte ei sihiks – nii lähedal olid seal kaugel need postid. Lõpuks tekkis lehte üks auk. Ise ebalesin, et äkki mõni naaber on kõrval kogemata minu märklehte tabanud. Jess, sain märklehte. Jube õnnestumine, eksole!
Siis läks raskemaks. Otsustasin siiski võistu peale 10 lasku ära teha. Soov oli saada eelviimane koht nagu eesti sportlastele ikka kohane soovunelm. Süües kasvab ju isu. Aga kiirustada ei saa, sest raud olla õhuke ja peab jahtuma. Nii võib ju suitsetajaks hakata! Ilmselt ikkagi kiirustasin, sest 2 kärbsepüüdjat läksid „uitama“. 3 nulli ja pagan küll – 0 kärbest. Puudu jäi täpselt 0,5 (null koma viis) sentimeetrit. Aga üks asi sai kindlat selgeks: olin kindlalt viimane. Aga ma sain punktid kirja!
Hilja õhtul rääkisin oma kallile naisele, et näe, ei saanud kärbsele pihta ja pealegi jäin viimaseks. Samal ajal tiirutas üks porikärbes köögis ringi. „No löö vähemalt seegi maha“ ütles naine. Üritasin mis ma üritasin, kuid ka sedasorti kärbest ma sel õhtul kätte ei saanud – ju oli liiga kiire. Aga muidu ma saan porikaid nii lõdva randmega maha löödud.
nokasmaius
Postitusi: 91
Liitunud: T Aug 09, 2011 4:50 pm

Re: Kärbes kirbule V

Postitus Postitas nokasmaius »

Aadu!
Seepärast jätsingi minemata ja proovin edukalt laskekatsed sooritada. Kärbseid tapan jätkuvalt selleks kontsrueeritud lapatsiga. Sulle aga võiks sulejooksu ja olukirjelduse eest Kakukeselt mõne
(b) välja pressida küllll. :)
Teeks äri, aga aega ei ole; tööl peab käima.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Kärbes kirbule V

Postitus Postitas sammal.habe »

kirjeldused ja pildid on nii karmid, et minusugune kobakäpp ei julge enam Kärbse-üritusel osalemise peale mõeldagi... :oops:
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Kärbes kirbule V

Postitus Postitas mustlesk »

Jah, sulg ja mõte jookseb Aadul väga libedalt. Kade kohe hakkab vahest :D . Kahjuks endal pole siiamaani võimalust olnud kärbseid pommitada, miskipärast pole ükski aasta kuupäevad ja võimalused klappinud. Aga eks ma üritan edasi, ükskord peab ka minule sobima. Kuigi vaadates pilte ja lugedes kommentaare on kohal ikka väga kõvad tegijad, ei tea kas julgengi tulla.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kärbes kirbule V

Postitus Postitas kakuke »

Ma millegipärast vaidleks vastu ja küsiks, et kas keegid, kes osalesid, tõesti on ennast halvasti seal tundnud? Või kas kellegitel tõesti pole sealt miskit olnud õppida? Kohal oli neid ka mitmeid, kes niisama käisid vaatamas, et millega tegeldakse ja ei öeldud seal kellegitele ühtegi halba sõna.
Ps. Aadule ikka võib välja teha mõne (b) või veel parem, koos ära lahendada. :)
Pps. Ahaa, et anda veel üks mõõde üritusele, siis uurides Aadult laskmise ajal, kui see puki otsas istus, et millega tegeleb, siis tuli vastus mingist käelisest tegevusest, läbi mille pidada rahuldus saabuma. Ma siiani mõtlen, et huvitav, kas hea oli. :P
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Kärbes kirbule V

Postitus Postitas Mart »

Aadu kirjeldas tegelikult vist meie kõigi läbielamusi,kui esimest korda sellest kärbse laskmisest osa võetud sai. Nii ta täpselt oligi. Ainult selle vahega, et meil polnud ühtegi tuunitud relva näha :). Soovitan soojalt igal ühel sellest laskepäevast osa võtta, kes ise padruneid laevad ja vähegi püssi gruppi laskma saada tahavad. Seal mitmeid mehi koos kelle jutust tarkuseteri noppida ja miskit kõrvataha panna. Eestis vast paremat võimalust polegi.
Farmer
Postitusi: 93
Liitunud: E Apr 12, 2004 3:26 pm

Re: Kärbes kirbule V

Postitus Postitas Farmer »

Kahju, et tulemuste lehel relvade kaliibreid pole märgitud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kärbes kirbule V

Postitus Postitas kakuke »

Farmer kirjutas:Kahju, et tulemuste lehel relvade kaliibreid pole märgitud.

Aga palun. :)
Manused
Kärbes kirbule 2012_07_08.jpg
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta