Kaliiber 12/76 kestad.

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
Vasta
hirvekütt
Postitusi: 54
Liitunud: L Mai 01, 2004 4:00 pm

Kaliiber 12/76 kestad.

Postitus Postitas hirvekütt »

Kas keegi oskab soovitada, kust saab osta kaliiber 12/76 uusi kestasid (hülsse). 12/70 on Gladiuses täitsa olemas aga 76 mm pikkusi ei ole kusagilt leidnud.
Pea jahti, ära tapa!
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Kaliiber 12/76 kestad.

Postitus Postitas duv »

Matkatarbed.ee müüb ka kesti, kodulehelt neid kahjuks ei leidnud, aga tasub helistada 6463396. Nagu aru saan kavatsed ise laadida. Millist püssirohtu 50grammiste magnum paukudele kasutad? Olen ka ise oma vanu vahel laadinud ja kasutanud Gladiusest ostetud Poola Sokolit, millega tuleb laeng, mis koosneb 1,7g rohust ja 40g haavlitest. Sama kogusega laadinud ka 70mm kestadesse ja toimib normaalselt. Kasutusjuhend näeb küll sellele rohule ette 36g haavleid, aga siis ladestub rauda palju tahma ja põlemata rohtu. 50g haavlilaengut seni pole laadinud ja see vajab spets rohtu tõenäoliselt.
hirvekütt
Postitusi: 54
Liitunud: L Mai 01, 2004 4:00 pm

Re: Kaliiber 12/76 kestad.

Postitus Postitas hirvekütt »

duv kirjutas:Matkatarbed.ee müüb ka kesti, kodulehelt neid kahjuks ei leidnud, aga tasub helistada 6463396. Nagu aru saan kavatsed ise laadida. Millist püssirohtu 50grammiste magnum paukudele kasutad? Olen ka ise oma vanu vahel laadinud ja kasutanud Gladiusest ostetud Poola Sokolit, millega tuleb laeng, mis koosneb 1,7g rohust ja 40g haavlitest. Sama kogusega laadinud ka 70mm kestadesse ja toimib normaalselt. Kasutusjuhend näeb küll sellele rohule ette 36g haavleid, aga siis ladestub rauda palju tahma ja põlemata rohtu. 50g haavlilaengut seni pole laadinud ja see vajab spets rohtu tõenäoliselt.


Aitäh info eest.
Asi on selles, et ma ei lae magnumpauke vaid panen 76mm kesta normaallaengu.
Haavleid 32 grammi ja vastavalt sellele rohtu ja vilttropid. Magnumitega lasen vaid terashaavleid ja ostan moona poest. 70 mm kestaga on see lugu, et need ei toimi hästi 76 mm padrunipesas, püssirohugaasid lähevad pihtamislaengust mööda ja püss hakkab haavleid liig laiali loopima. Lisaks sulatab veel rauaseinale kõvasti plastikut, eriti osa tüüpide kuulidega lastes. Pliihaavlitega aga 76 mm moona normaallaenguga saadaval meie poodides ei ole. Need 52 grammiga magnumpaugud on minu arvates mõttetu jama. Lõhud vaid õlga. Haavlite algkiirus langeb ja tulemus ei ole sugugi parem.
Pea jahti, ära tapa!
hirvekütt
Postitusi: 54
Liitunud: L Mai 01, 2004 4:00 pm

Re: Kaliiber 12/76 kestad.

Postitus Postitas hirvekütt »

hirvekütt kirjutas:Kas keegi oskab soovitada, kust saab osta kaliiber 12/76 uusi kestasid (hülsse). 12/70 on Gladiuses täitsa olemas aga 76 mm pikkusi ei ole kusagilt leidnud.
hirvekütt kirjutas:
duv kirjutas:Matkatarbed.ee müüb ka kesti, kodulehelt neid kahjuks ei leidnud, aga tasub helistada 6463396. Nagu aru saan kavatsed ise laadida. Millist püssirohtu 50grammiste magnum paukudele kasutad? Olen ka ise oma vanu vahel laadinud ja kasutanud Gladiusest ostetud Poola Sokolit, millega tuleb laeng, mis koosneb 1,7g rohust ja 40g haavlitest. Sama kogusega laadinud ka 70mm kestadesse ja toimib normaalselt. Kasutusjuhend näeb küll sellele rohule ette 36g haavleid, aga siis ladestub rauda palju tahma ja põlemata rohtu. 50g haavlilaengut seni pole laadinud ja see vajab spets rohtu tõenäoliselt.


Aitäh info eest.
Asi on selles, et ma ei lae magnumpauke vaid panen 76mm kesta normaallaengu.
Haavleid 32 grammi ja vastavalt sellele rohtu ja vilttropid. Magnumitega lasen vaid terashaavleid ja ostan moona poest. 70 mm kestaga on see lugu, et need ei toimi hästi 76 mm padrunipesas, püssirohugaasid lähevad pihtamislaengust mööda ja püss hakkab haavleid liig laiali loopima. Lisaks sulatab veel rauaseinale kõvasti plastikut, eriti osa tüüpide kuulidega lastes. Pliihaavlitega aga 76 mm moona normaallaenguga saadaval meie poodides ei ole. Need 52 grammiga magnumpaugud on minu arvates mõttetu jama. Lõhud vaid õlga. Haavlite algkiirus langeb ja tulemus ei ole sugugi parem.
Lisan veel, et Vene sokolit läheb laengusse 2,0-2,3 grammi kui haavleid või kuuli 32 grammi laed. Poola sokolit ei ole veel näinud ega proovinud. Vene omal on ka pakendil kaalud peal.
Pea jahti, ära tapa!
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Kaliiber 12/76 kestad.

Postitus Postitas duv »

Tänan, et vastasid! Ma pole küll erilist vahet märganud, Finnklassic kombil küll tavapärasest lühem raud (65cm), aga mõlemad kestad toimisid normaalselt ja relva tappev jõid sõltus ikka rohkem laskjast mitte laengu suurusest. Pealegi konteineriga lastes ei avalda möödapääsevad gaasid erilist mõju ja kuuliga ma haavlirauast ei lase, ajab nad väga tina täis. Loomulikult on igalühel vaba voli laadida ja katsetada, mis parem püssile ja laskja õlale.
Vasta