Kuuli kesta valtsimine

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Kuuli kesta valtsimine

Postitus Postitas Mart »

LEE-l on üks selline matriits,mis valtsib kuuli kesta korralikult kinni ja ise nad soovitavad jahiotstarbelise moona ja poolautomaatide moona sellisena valmistada.Matriits pidi sellepoolest hea olema,et saab valtsida ka kuule,mis ei oma valtsimise jaoks ettenähtud soonekest.On's sellel valtsimisel üldse tähtsust ja kas on keegi täheldanud,et kuul,ilma kesta kaela kinni valtsimata, jahisaginas natuke robustsemal ümberkäimisel paigast nihkuks (sügavamale kesta ).
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ise olen kasutanud Hornady seadmeid ja seal küll pole kohanud mingeid matriitse lisavaltsimiseks. See jutt, et robustsemal ringikäimisel ... no ma ei tea. Oled Sa kunagi proovinud kuuli niisama kestast kätte saada?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Tollepärast ma küsisingi,et "kas on keegi täheldanud".Endal pole veel ette tulnud,aga enda laetud padruneid vähe ka kasutatud alles.Muidugi valtsida saad ka nende samade Hornady ja RCBS matriitsidega.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

LEE 222 rem laadimiskomplektis on selline asi kaasas ja ega ta midagi halba ka tee just eriti poolautomaatide ja poltlukuga püsside puhul. Lahtimurtavasse paned ju padruni ise sisse aga kui peenike padrun tuleb salvest siis hülsi krae on kange padrunipesa serva taha kinni jääma ja padrun raisus ning saak läinud
naised saunas rääkisid
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Pole mingit valtsimist vaja! (kuul on niigi kõvasti kinni hülsis!) Kuidas sa siis pärast valtsimist teist, kolmandat ja neljandat korda ühte hülssi laadid? Kui korraliku matriitsiga hülss mõõtu aetud ja suudmeosa freesitud, ei jää see kuhugi kinni ka poolautomaadil!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kaupo Kindsigo kirjutas: Kuidas sa siis pärast valtsimist teist, kolmandat ja neljandat korda ühte hülssi laadid?


Mnjah,seda ma vaatasingi,et vajutab selle hülsi krae natuke ära,kuigi mitte märkimisväärselt,aga kui nüüd uuesti laadima hakata ja siis hülssi kalibreerima,siis frees murrab imepisikesi kilde krae küljest ja ongi hülss p... .Võib-olla mõnele pehmemast materjalist hülsile ei tee midagi.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

222-l olen valtsinud ja peale lasku on hülss ikka omas õiges mõõdus, saab laadida küll. Muidu olen täheldanud valtsimist sõjaväemoonal ja mõned jahipadruni tootjad valtsivad ka millegipärast. Ilma sooneta kuuli vajutab selliseks imelikuks nagu oleks tünnile vitsad peale löödud aga 100 m pealt täpsus ei kannatanud. Ilmselt mingit karjuvat vajadust tõesti selle jaoks ei ole, samas ei tee ka midagi halvemaks. kellele ema, kellele tütar!
naised saunas rääkisid
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Sai ka soetatud see kuuli kesta valtsimise vidin - Lee Factory Crimp Die 308Win-ile.
Juuresolev paber ütleb hea asja olevat - aitab rohul paremini põleda, st. siis vähem põlemisjääke rauas, suurem energia.
- leevendab kuuli paiskumist vindivälja, eriti kergemate, lühemate kuulide puhul, mis vindivälja ei ulatu, st. täpsus peaks paranema.
Millegipärast on märkus juures - SPEER keelab oma kuulide crimpimise.
Samuti hoiatatakse, mitte kasutada trimmimata kesti.
Eks aja jooksul saab näha, mis ja kuidas. Arvan, et rohu paremale põlemisele aitab see kaasa küll.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Lee on laadimismaailmas ...kena odav alustuse värk... Näiteks N 540 ja N 560 rohud põlevad jäägitult ka valtsimata (308 WIN, 30-06 Spr, 7 mm Rem Mag) milleks seda vaja on?
Toivo
Postitusi: 74
Liitunud: E Dets 20, 2004 8:29 pm

Postitus Postitas Toivo »

Lisaks Lee'le ütleb ka Vihtavuori Reloading Manual, et magasiniga püssidel, erinevalt siis ilmselt ühepaugu püssidest, tuleb kuul kinni valtsida ning et valtsimisele kuuluvatel kuulidel peab olema vastav soon (cannelure).
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Toivo kirjutas:Lisaks Lee'le ütleb ka Vihtavuori Reloading Manual, et magasiniga püssidel, erinevalt siis ilmselt ühepaugu püssidest, tuleb kuul kinni valtsida ning et valtsimisele kuuluvatel kuulidel peab olema vastav soon (cannelure).


Kuuli valtsija kaaskirja järgi võib ka valtsida ilma valtsimissooneta kuule, v.a. nagu öeldud,SPEER kuule.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Ei ole vaja valtsida! Kuul püsib üpris suure jõuga kinni ka tavalise meetodi korral. Milleks hülsi suudmeosa liigselt deformeerida? Olen ainult poolautomaadis kasutatavate padrunite puhul nõus, et siis võiks igaks juhuks valtsida, aga praktikas näiteks Norma kestade ja Hornady matriitsidega on õige laadimise puhul kuul väga kõvasti kinni!
Volts
Postitusi: 18
Liitunud: K Veebr 08, 2006 11:11 am

Postitus Postitas Volts »

Lisaks omalt poolt , et valtsimine pole iselaadimisel vajalik, tähtis on,et kõik paugud oleks ühtlaselt kinni. Tabelites on sihuke mõõt nagu C.O.L. Padruni raudalükkamisel, jääb kuul rauas nõks enne keermestuse algust õigesse paika. Siis ütleks nii, et valtsi kinnihoidmis jõud on täpes , võrreldes jõuga, millega kuuli peab suruma keermesse.
Minu nägemus just sihuke.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Minu mutsu järgi peaks see valtsimine ka kesta kasutusiga vähendama! Mida rohkem metalli väntsutada/deformeerida ,seda rutem sealt tõenäoliselt ka midagi pudenema hakkab.
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Proovisin selle valtsimise ära ja ei täheldanud mingit vahet laskmisel(laadimisriistad LEE ja matriitsid LEE ja RCBS) .Nüüd olen sellest loobunud just sellel põhjusel,et rikub kergelt hülsside suu ära ja sealt hakkas imetillukesi tükikesi pudenema.
Laadimisriistade tootjad soovitavad valtsida jahil kasutatava moona ja poolautomaadi moona ja seda arvatavasti põhjusel,et neid kohtusse ei kaevata.Oletame et pillad padruni maha ja see kukub otsaga vastu kivikest ja inertsiga lükkab kuuli hülssi rohkem sisse (teoreetiline võimalus on olemas) Nüüd võib nii tulistamisel,kui ka relva ümberlaadimisel igatsugu jama juhtuda.
Vasta