Kuuli kesta valtsimine

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Kui elektrijuhtmete määrimiseks oli siis äkki trahvoõli Mart?
noorus on ilus aeg
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

Trafoõli ei määri vaid jahutab, ma võin küll natsa eksida aga minuarust on ta algselt sellisena kasutuses.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Ei, seal pudelil olid lahtised juhtmeotsad peal, üks must ja teine punane.
Ma arvan, et miski selline sodi, mida olen näinud, et elektrikud pihustavad juhtme otsale peale, enne kui klemmi alla keeravad. Heh homme ei saa laupäev ju :lol: , aga siis nädala alul lähen uurin.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Mart kirjutas:Ei, seal pudelil olid lahtised juhtmeotsad peal, üks must ja teine punane.
Ma arvan, et miski selline sodi, mida olen näinud, et elektrikud pihustavad juhtme otsale peale, enne kui klemmi alla keeravad. Heh homme ei saa laupäev ju :lol: , aga siis nädala alul lähen uurin.


See saab siis olla mingi õli, mis takistab oksüdeerumist, mis muud :roll: .
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Nädsas, mul ka midagi sarnast riiulis. Nimeks Professional Elektro-isolasjonsspray, tootja Motip. Aerosoolpudeli peal on süüteküünla ja jagaja pilt, hind 34 raha. Oksüdeerumise vastu ta eriti ei mõika, mõeldud rohkem elektrivärgi niiskuse eest kaitsmiseks (ühtlasi parandab ka kontakti). Mu vana Issikene läks küll vihmase ilmaga märkimisväärselt paremini käima kui küünlajuhtmete ja jagaja peale pihustasin.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

mosse kirjutas:Nädsas, mul ka midagi sarnast riiulis. Nimeks Professional Elektro-isolasjonsspray, tootja Motip. Aerosoolpudeli peal on süüteküünla ja jagaja pilt, hind 34 raha. Oksüdeerumise vastu ta eriti ei mõika, mõeldud rohkem elektrivärgi niiskuse eest kaitsmiseks (ühtlasi parandab ka kontakti). Mu vana Issikene läks küll vihmase ilmaga märkimisväärselt paremini käima kui küünlajuhtmete ja jagaja peale pihustasin.


Sai huvi pärast Motip- i ühte analoogi proovitud, pilt peal sama, kirjad vähe teised. H. 49 kr.
Puhastab kaela seestpoolt ideaalselt. Töödeldud pind saab täiesti puhas ja parasjagu libe. Peene pulga otsa parasjagu vatti, pihustad ainet selle peale ja töötled kaela seestpoolt. Seda purki sel viisil peaks jätkuma elupäevadeks.
Super!
Küsimus muidugi jääb, kas see vahend on veel kõikse parem. Sest neid taolisi vahendeid on olemas väikeste erinevustega, nagu kiirpilk poes tuvastas.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Kuuli kesta ääre valtsimise kohta leidsin netist napi märkuse: "Lühendab oluliselt kesta eluiga/kasutamisaega"!
Raivo Lepik
Postitusi: 9
Liitunud: R Nov 10, 2006 11:31 pm

Re: Kuuli kesta valtsimine

Postitus Postitas Raivo Lepik »

Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Kuuli kesta valtsimine

Postitus Postitas Sarvik »

teemast....
hülsikaela valtsimist ei kasuta ja ei poolda...ma ei näe ühtki mõistlikku põhjust miks seda teha....muideks korra huvi pärast mõõtsin ära korduvalt (no ma ei tea ....5-6 korda kindlasti) lasu hetkel salves olnud padruni col...ja see ei olnud muutunud....nii et oletan et ka automaatrelva omanikel ei tohiks probleeme olla .

libestamisest....
hülsikaela soovitan kindlasti seestpoolt laadimisel libestada.... ja seda kahetaktilise mootori bensiinilisandiks mõeldud õliga....miks just ....sellest olen siin eelnevalt pikalt rääkinud :lol:
kärbes kirbule!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kuuli kesta valtsimine

Postitus Postitas kakuke »

Niipalju nagu ise olen rääkinud laadijatega kesta valtsimisest, kes seda kasutavad, siis on toodud ära ennekõike põhjus, et sedasi saab kasvatada rõhku kestas. Pidi mingitel juhtudel hea olema täpsusele. Ise pole proovinud ja ei kurda ka nüüd täpsuse teemal. Seda, et keegid oleks kurtnud nagu kuul liiguks laetud kestas, no ma ei tea ... :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Kuuli kesta valtsimine

Postitus Postitas kirp »

Rõhku saab kasvatada valtsimisega küll. Aga selleks on tavaliselt ka muid võimalusi. Kusagil on teema, kus arutatakse väga kerge kuuli kasutamist (308, siis sisuliselt püstolikuulid) ja seal tõstab valtsimine põlemise efektiivsust.

Täpsuslaskurid üldiselt valtsimist ei tunnista, liiga suur määramatus, et igal korral sama tugevalt kinni saad. Ise olen kasutanud vaid poolautomaadis (Argo 9,3x62), sest sellel püssil on suhteliselt kitsas padrunipesa ja sellel kaliibril miskipärast vähendab valtsimine tõrkeid, et lukk kinni ei lähe. Igatahes selline mulje on mul endal tekkinud. Padruni pikkus lihtsalt salves olles ei muutu, küll aga olen kuuli otsast tõmmanud kui COL liiga suur ja kuul vindiharjadesse kinni surud (katsetamiste käigus vahel juhtub). Siis ei jää metsas olles muud üle kui lased välja.
M695
Postitusi: 93
Liitunud: N Aug 04, 2005 6:11 pm

Re: Kuuli kesta valtsimine

Postitus Postitas M695 »

Ei hakkanud uut teemat tegema. Küsimus on et kas kestad millelt kuulieemaldus haamriga kuulid otsast võetud tuleb uuesti kalibreerida ka?
Vasta