Kuuli kesta valtsimine

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
puukoi

Re: hornadi

Postitus Postitas puukoi »

bighornet kirjutas:Ma seda Hornadi holki varrast polegi lõppeks suutnud täielikust üleslibisemisest vältida. Peale mingit 50 laadimist ikka tsipa ülesse nihkunud! Vajab ülekontrolli aeg-ajalt.
Kuidas teistel see kontraga stoperdamine õnnestunud on?


LEE-ga sedapidi, et ikka kipub ära nihkuma, tegin vardale muukviiliga väikse märgi peale ja selle järgi kohendad aeg-ajalt. Eks jõuaks ta ka kinni murda, aga puhastamiseks jälle vaja lahti võtta.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mina keerasin ta kõvasti kinni ja puhastan sedasi, et ainult otsast. Ei libise kuhugi, ka 308`l seisab kenasti paigal. Kes see viitsib siis kogu aeg hakata uuesti timmima seda jama.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

kakuke kirjutas:Mina keerasin ta kõvasti kinni ja puhastan sedasi, et ainult otsast. Ei libise kuhugi, ka 308`l seisab kenasti paigal. Kes see viitsib siis kogu aeg hakata uuesti timmima seda jama.


Ei viitsi küll lõputult kembelda, aga kirjutasin, et märk sai peale tehtud.
See otsast puhastamine on üsna kahtlane, ajad sodi ainult kaela kokku ja kogu lugu. :roll:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kuuma vee kraani all survega on kõik sealt välja jooksnud. Üks räägib Leele märgi tegemisest teine sellest, et Hornady (loe mitte Lee) on pidanud küll.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

kakuke kirjutas:Kuuma vee kraani all survega on kõik sealt välja jooksnud. Üks räägib Leele märgi tegemisest teine sellest, et Hornady (loe mitte Lee) on pidanud küll.


Huvitav, kui sul kõik nii kenasti on, miks sul nende krousis kestadega pidevalt häda on!? :shock:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Huvitav kust kohast see välja loetav on, et pidevalt? Pidevalt pole, vaid korra, kui jätsin määrimata. Eks inimene arene kogu aeg ja õpi vigadest. Nii ma kasutangi pidevalt tasuta võimalust ja küsin miskit, kui tunnen vajadust. Ja kui mul tekib tunne, et miskit võiks teha paremini kergemini, ka siis uurin teemat. Samuti jagan teistega enda kogetut.
Ps. mul pole Hornady holgidega sellist kogemust olnud, et varras ära liiguks, olles vähemalt nelja erineva Hornady holgiga kokku puutunud.
Pps. kui keegi tahab lammutada iga kord siis see tema enda vaba tahe, mind see ei huvita.
Ppps. See mida ütlen mina või puukoi pole dogma. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

puukoi kirjutas:
kult kirjutas:Ja kuidas siis jääb selle kuuli vindiväljadeni ulatumisega ,mis eelnevate juttude põhjal on eriti tähtis :?:



P.S. Aga vindiväljdesse ulatumise mõju täpsusele on kahtlemata olemas.

Ja konkreetsemalt ,kui palju oled täpsuse suurenemist täheldanud,laadides kuuli vindi väljadeni?
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Konkreetsemalt - 9,7 Lapua Mega annab laadida vindivälja. Tihedus enam-vähem 3cm ringis.
Täismantlitega, mis sõltuvalt tüübist, jäävad väljadest 3-5mm kaugusele, on juba hajumine, mitte enam tihedus, kuskil 10cm kanti. :roll:
Seda siis 100-130m peal.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ei tea ,ma punnisin ka sako 8g FMJ vindiväljatesse ,aga kuna jääb nii vähe kesta kaela pidama siis laadisin kuulid sügavamale ja mina küll jooksus mingit märgatavat erinevust ei leidnud! Samuti arvan,et vabriku moon on ikka mittu milli vindiväljadest kaugemal ja ometi jookseb nii mõnigi kuul üsna täpselt! Mingit mõju ta kindlasti võib ju omada ,aga iseasi ,kui suurt mõju?
Kivi kotti!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Ju siis mul on selline totakas toru, algusest peale täismantlitega kehvad tulemused. Kõige parem tulemus on olnud aga 12g Lapua Megaga.
10-nest lasust seitse on lõikunud, nii et tekkinud auku sai sõrme pista. :)
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: hornadi

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

bighornet kirjutas:Ma seda Hornadi holki varrast polegi lõppeks suutnud täielikust üleslibisemisest vältida. Peale mingit 50 laadimist ikka tsipa ülesse nihkunud! Vajab ülekontrolli aeg-ajalt.
Kuidas teistel see kontraga stoperdamine õnnestunud on?



Kisu lahti, puhasta määrdest mõlemad pooled, keera uuesti kinni ja kestab tükk aega, uutel matriitsidel on juba telg keermega fikseeritud!
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

jälle jookseb vindiväljadeni sobitamise jutt läbi, ei ole vaja jahirelvadele "pigi peab p...e minema" teha. Laadimistabelites on olemas täpne valmispadruni pikkus enamasti kirjas ja nii tulebki laadida. Lasen ise aegajalt võistlustel 300meetrit ja olen laadinud tabelis antud pikkustega, sellel distantsil veel jooksu ei riku ja ma kahtlen kas meie tingimustes on jahil tarvis(võimalik) kaugemalt lasta?
naised saunas rääkisid
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: hornadi

Postitus Postitas kakuke »

bighornet kirjutas:Ma seda Hornadi holki varrast polegi lõppeks suutnud täielikust üleslibisemisest vältida.

Mul tekkis küsimus, et kas sellist asja kasutad nagu hülsi kaela seest poolt määrimist? Vahe sellega kui seda ei teinud ja kui praegu teen on väga suur. Vähemalt puukoi jutust siin foorumis olen aru saanud, et ta seda varianti ei kasuta ja võibolla ka sellest varda nihe tingitud, aga selline pisiasi ei pruugi ka häiriv olla nagu ka asjaolu, et igasugune keermesliide väsib, kui teda kogu aeg kinni lahti kakkuda.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Krt. ma sattusin ühe põhjaliku artikkli peale, kus sellest kaela seest määrimisest juttu, aga loll ei pannud favoriitidesse ja enam ülesse ei leia.
Aa põhimõte siis selles, et võeti läbi mitmed määrded ja igale määrdele oli siis test märkleht ka olemas. Silma jäi see, et mitte igasuguse õliga ei tasu määrida ja grafiit, mida ise kasutan oli veel kõige s...tem :( . Tavaliste hülsimääretega ka ei soovitatud ja tingimata pidi olema mitte petrooli baasil toodetud õli. Hornady see kõige uuem õli pidavat sobima ja kõige etem olevat mingi elektrijuhtmete õlitamise õli, seda just ka hinna poolest ja toda võis siis laadida nii märjalt, kui ka kuivanult. Homme lähen poodi uurima, kas meil ka miskit sarnast õli on.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

No kui kestad peale kalibreerimist ära pesta siis ei oma ju tähtsust mis määrdeainet kasutati. Kui miskit huvitavat leiad siis anna siin ka teada. Olen ise proovinud kunagi ka relvaõli, aga sellega sellist effekti ei saavutanud nagu praeguse Hornady lubrikaadiga, aga see sinder aurustub liiga kiirelt.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta