Kesta trimmimine

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

loodan et postitan oma küsimuse õige teema alla. Mul on mure: püssiks Browning 30-06 poolautomaat, kõik lastud kestad nii metsas kui tiirus olen alati ära koristanud. Nüüd, lugedes laadimisalast infi tuli ka endal mõte, et miks ka mitte? Ja kui hakkasin neid hülsse üle vaatama siis selgus kurb tõsiasi: hülsi suudmeosa ühelt küljelt lapik.

Korjasin ma neid hülsse kokku lihtsalt selle mõttega, et mitte ripakile ei jääks ja kui kunagi viitsimist on siis hea sikuska materjal.

Nüüd siis küsimused:
kas poolautomaadist tulistatud paugu hülsi suudmeosa deformeerumine on normaalne nähtus?
kas neid hülsse uuestilaadimiseks kasutada tohib?
äkki on relval mingi minu poolt hoomamatu viga küljes mida parandada annaks? Selgituseks niipalju, et selle püssiga lastutest ainult üks põder hulkuma läks ja selle ka juba raipena laskekohast umbes 300 m kaugusel metsaomanik leidis. Teadsin, et sain pihta, käisime järgi, koergi oli aga ei tuhkagi. Verejälge kah polnud. Lihtsalt kurb lugu aga elu on juba ükskord säärane. Kuul leiti ka üles, tabamus oli südamest möödas kopsupauk.
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

Laadimine

Postitus Postitas Kallekke »

Too täitsa normaalne nähtus poolautomaat karabiinidel( osad löövad kesta suu mõlkki, teised kesta keskkoha küljelt mõlkki) see pole siiani jällelaadimist seganud. teised sülitavad jälle vigastamatt kesta välja.samadel mudelitelgi erinevused sees samuti loeb ümberlaadimis kiirus, vastuvedru tugevus ja nii edasi.hea relvassepp teeb asja korda,kui asjaga jännata viitsib. näit: kesta külje mõlkkijatele paigaltatakse kesta väljaviske ava tagumise serva juurde leevendi kumm,nagu on AK-4-jale tehtud.

Endal läks kunagi kits 230 sammu laskepaigast- hea koeraga leiab üles.
kitse lasin samuti 30-06-ga kopsu-kuuli väljatulek peopesa suurune.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Nüüd siis küsimused:
kas poolautomaadist tulistatud paugu hülsi suudmeosa deformeerumine on normaalne nähtus?

Jah, on.

kas neid hülsse uuestilaadimiseks kasutada tohib?

Tohib, tee pikk koonus ja löö(lükka) esimeseks etapiks mõlk välja. Vaata hoolega, et ei jääks pragu või mõlki suudmeosasse pärast kalibreerimist ja freesimist! Hornady matriitsi varda "munakas" triigib hülsi kenasti mõõtu, keeruta veel hülssi (shell holderis) pärast esimest kalibreerimist ja kalibreeri suudmeosa enese rahulolu kindlustamiseks kaks korda, jääb täiesti korralik!

äkki on relval mingi minu poolt hoomamatu viga küljes mida parandada annaks? Selgituseks niipalju, et selle püssiga lastutest ainult üks põder hulkuma läks ja selle ka juba raipena laskekohast umbes 300 m kaugusel metsaomanik leidis. Teadsin, et sain pihta, käisime järgi, koergi oli aga ei tuhkagi. Verejälge kah polnud. Lihtsalt kurb lugu aga elu on juba ükskord säärane. Kuul leiti ka üles, tabamus oli südamest möödas kopsupauk.[/quote]
Vaata mis kuuli kasutad ja tee sellest järeldused. Kopsupauguga 300 m? Peaks olema 30-40 m... Kuul lihtsalt ei avane korralikult, vali ekspansiivsem!
Tooming
Postitusi: 150
Liitunud: P Dets 02, 2007 3:13 pm

Re: Kesta trimmimine

Postitus Postitas Tooming »

Sain trimmimisasjad kätte ,aga tekkis ka kohe küsimus :VS Kaliibrervardal on kaasas hülsi hoidja ja freesiga see vidin mille külge kinnitatakse hülsi hoidja . Paigaldad hülsi sinna hülsihoidjasse ja keerad hülsi sisse kinni - frees ei hakkagi hülssi freesima (jääb mingi 0.5 mm vahe ) ,kui aga kasutada freesi ilma hülsihoidjata , võtab frees hülsil natuke maha . See peenike ots mis läheb läbi tongi augu on liiga pikk ja läheb vastu hülsihoidjat kui kasutada koos hülsihoidjaga ? Kuidas on siis õige kasutada ? Miks see peenike osa üldse nii pikaks on tehtud ? Pikkus peaks ikka tulema sellest kui jäme osa ulatub kesta sees kestapõhja ? Või ? Pluss oli muidugi see ,et frees ülesse poole keerates sai vana tongi vikselt välja koksata .

Ei käi küll selle teema alla ,aga küsiks siiski , et miks ei tehta hülsi kalibreerimiseks matriit 308 näiteks selliseks ,et seda ei saaksi timmida/kruttida , et oleks kohe valmismõõdus ja valmis . Milleks on vaja keerulisemaks seda ajada ? Või on erinevatel relvadel eripikkusega padrunipesa ? Peaks olema ikka üks ? Kuuli paigaldamisel erinevad kuulid jne, aga kalibreerimiseks ?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kesta trimmimine

Postitus Postitas kakuke »

Mis firma trimmimisasjad said? Hordady´l näiteks pole mõeldavgi, et trimmer ühe pikkusega on, kuna näiteks 22 otsikuga saab trimmida 222 Rem´st kuni 22-250 Rem´ini. Asi on universaalseks tehtud ja see on väga hea. Milleks peab trimmima kesti, mis on kalibreerimata, jäi mulle arusaamatuks?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Kesta trimmimine

Postitus Postitas gunnar »

kakuke kirjutas:Mis firma trimmimisasjad said? Hordady´l näiteks pole mõeldavgi, et trimmer ühe pikkusega on, kuna näiteks 22 otsikuga saab trimmida 222 Rem´st kuni 22-250 Rem´ini. Asi on universaalseks tehtud ja see on väga hea. Milleks peab trimmima kesti, mis on kalibreerimata, jäi mulle arusaamatuks?


No hea kui sa niipaljugi aru said :D Mina ei taipand jupp aega sellest jutust mida, küll trimmiti siis kalibreeriti ja segi lägi. A võibolla tõesti oli teemaks kalibreerimata kesta trimmimine, see on jah arusaamatu, kus sa üldse aru saad et pead trimmima ?
ugrimugri
Postitusi: 2
Liitunud: K Aug 06, 2008 1:42 pm

Re: Kesta trimmimine

Postitus Postitas ugrimugri »

Olen asjaga tegelenud aastast 1993 alates, korraliku tiheduse saamiseks kasutan ainult oma relvast lastud kestasid ja ainult ühe valmistaja toodangut, kesta pikkus reeglina ei muutu, kuulid pressin kõik ühele sügavusele ja valmis padrunid on kõik ühe pikkused laskmisel 100m pealt saan kõik lasud pöidlaküüne suurusesse alasse.
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Kesta trimmimine

Postitus Postitas draiwer »

Tere. Kas Eestis on kuskil müügis või kele kaudu on võimalik tellida RCBS TRIM PRO 3 WAY CUTTERS AND CHAMPER.
Vasta