Login    
    Registreeri KKK  •  Otsi    

Kõik on UTC + 2 tundi

Ava uus teema Vasta teemasse  [ 18 postitusi ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Postituse pealkiri: Re: 16 cal laadimine
PostitusPostitatud: T Sept 17, 2019 2:55 pm 

Tänud kõigile kes oma kogemusi siiani jaganud. Olen 16cal laadimises jõudmas järgmisesse etappi. Plaan on ka kuule valada.
Kuna olen leidnud internetist ainult ühe spetsiaalselt 16cal kuuli matriits (mõõduga .614), siis olen uurimas millise läbimõõduga peaks olema ümarkuuli matriits?
16cal raua läbimõõt peaks olema 16,8mm. Mõõtühikute kalkulaator annab selle vasteks .61417 tolli. Ümarkuulide matriitsidel on mitmeid mõõte mis võiksid äkki sobida: .61; .614; .626; .662? Olen meelsasti valmis teie kogemusest õppima.

Teine küsimus on, ega kellegil ei juhtu olema müügiks kuuli valamise matriitsi 16cal relvale? Eriti olen huvitatud vormidest mis teevad enamat kui ainult ümarkuuli.
Juhul, kui peaks kuskil kuuri nurgas vedelema muudki kuulide valamisega seonduvat, siis minu huvi on suur ka neid endale soetada. Seda eriti kui tegu on CCCP/NSVL või veelgi vanema-aegse kirjanduse/vidinaga.

Tänud juba kõigile ette kes vastata viitsivad ja ammugi neile kes oma vara on valmis mulle ostmiseks pakkuma.

Profiil  
PostitusPostitatud: T Sept 17, 2019 3:06 pm 
Kasutaja Avatar

Internetist leiab otsides ikka, kasuta otsinguks "shotgun molds bullet casting 16ga"
ebay-s jäi ka kohe silma yks vene pood: https://www.ebay.com/str/SVAROGHUNT?_tr ... 7675.l2563

Edu laadimisel!

Profiil  
PostitusPostitatud: K Sept 18, 2019 8:14 am 

Miks just ümarad peavad oleme, mida kaasaegses jahis enam ei kasutata, sest nendega on mõningaid hädasid nagu näiteks suurem rikosheti oht, vähene ekspansiivsus ja sobivus rohkem silinder rauaga(otsast ei ahene tshokiks). Vene ajal ümaraid tehti ka ribidega, mis võimaldasid kergemat tshoki läbimist ja omal ka 12 kal vorm olemas, mille kuulidega sai ka vahel niisama kärtsutatud. Mis puutud vanadesse vormidesse, siis enne CCCP-i loeti vormi käsitööna tegemist kalliks tööks ja minu kätte sattunud sellest perioodist ainult vintrelvade omi, millele ei olnud lihtsalt teist võimalust oma materjalist kuule soetada. Sileraudsetel lasti oma valatud haavlitega (talumehel väikeuluki jaht) ja ümara kuuli sai häda pärast meetodil raiudes tina kangist paraja tüki ja seda kahe metall plaadi vahel veeretades, millist meetodit kasutati veel CCCP- ajal. Minu teadliku elu vene ajal, käis muidugi leiutamine kõigil elualadel ja mäletan, et neid vorme tehti ikka igat sorti, aga rohkem ikka 28-32kal, mida polnud saada. Peale CCCP-i sai ikka Kurtna laadalt mõningaid omaloominguid osta, siis tükk tühja maad ja eelmisel laadal oli vist isegi 16 stendebach-i ideaali vormi olemas, aga välja nägi küllalt keeruline ja vigane, mulle ei sobinud igatahes. Kui nüüd huvi valada vanade vormidega, siis tuleb ikka kõik laadad läbi käia, seal kõik kahtlased esemed läbi lapata, sest oma loomingud meenutavad enamali rohkem suvalist metalli tükki ja hea õnne ja tahtmise korral ehk õnnestub leida, aga tuleb aja ja kütuse arvel kallim, kui tellida.
P.s. Vaadates siin postitustes olevat püssirohu dosaatorit, siis soovitan tänapäeva rohtudega seda mitte kasutada, need riistapuud rohkem ikka musta rohu jaoks(+ - 0,5gr siia-sinna) ja tänapäevaseid suitsuta ilma laadimisandmete ja kaalumata laadides võib ikka väga soovimatuid tulemusi saavutada.

Profiil  
Näita postitusi eelmisest külastusest:  Sorteeri  
Ava uus teema Vasta teemasse  [ 18 postitusi ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik on UTC + 2 tundi

Kes on foorumis

Foorumis on hetkel kasutajad: Ei ole registreerinud kasutajaid ja 1 külaline

Sa ei või postitada uusi teemasi selles foorumis
Sa ei või vastata selle foorumi teemades
Sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
Sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
Sa ei või postitada manuseid selles foorumis

Otsi: